شیوع آنفلوآنزای استرالیایی می تواند صدها هزار کشته برجای گذارد

سال ۲۰۰۹ آنفلوآنزای استرالیایی باعث کشته شدن بیش از ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان شد و حالا این بیماری با قوای بیشتر بازگشته.

پیتر هوربی، پروفسور بیماری های عفونی نوظهور و سلامت جهانی در دانشگاه آکسفورد معتقد است که زمستان امسال «ممکن است خیلی بدتر از دیگر زمستان ها» باشد.

ظهور H3N2، سویه جدید و مهاجم آنفلوآنزا A باعث ترس پروفسور هوربی شده که امسال ۳ برابر بیش از حالت عادی خود در استرالیا ایجاد بیماری کرده است.

برخی از دانشمندان می گویند H3N2 که حالا به فرانسه هم حمله کرده ممکن است مثل آنفلوآنزای هنگ کنگ در سال ۱۹۶۸ خطرناک باشد و جان یک میلیون نفر را بگیرد.

پروفسور هوربی در گفتگوی اختصاصی اش با میل آنلاین گفت: «به طور کلی H3N2 قرار است که کمی حادتر از H1N1 در سال ۲۰۰۹ باشد.»

با این حال، بریتانیا توسط چندین سویه به صورت همزمان مورد تهدید قرار گرفته. معمولا یک زیرگونه، چه آنفلوآنزا A یا B، مسئول بخش اعظمی از عفونت های ایجاد شده است.

شیوع گسترده یک سویه آنفلوآنزا B که در واکسن های بزرگسالان نیز تحت پوشش قرار ندارد باعث نگرانی شده. پروفسور هوربی اضافه می کند: «ویروس B فعلی که ویروس غالب است در واکسن استاندارد امسال که به کودکان داده می شود وجود ندارد.»

 


لطفا برای حمایت از ما از طریق لینک زیر در سایت Pivot بصورت رایگان ثبت نام کنید ، شما می توانید با نصب این برنامه در گوشی و فعالیت در آن و زیرمجموعه گیری به کسب درآمد بپردازید
برای مشاهده آموزش های بیشتر و نحوه کار با این برنامه از لینک زیر استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید