مجموعه معابد باستانی کارناک

معابد باستانی کارناک

مجموعه معابد باستانی کارناک یک موزه وسیع در هوای آزاد است و بزرگ ترین مکان مذهبی باستانی در جهان است. اعتقاد بر این است که این مکان، دومین مکان پر بازدید تاریخی در مصر پس از مجموعه اهرام جیزه در نزدیکی قاهره است.

معابد باستانی کارناک ، مجموعه ای بسیار پیچیده که دانشمندان را انگشت به دهان نموده است . به گفته دانشمندان، ساخت آن با تکنولوژی امروزه نیز دور از ذهن است .

معابد باستانی کارناک

بنابر گفته کریستوفر دان نویسنده و محقق آمریکایی این دستاوردها بدون در نظر گرفتن اندازه گیری های دقیق غیر ممکن است. از این گذشته هندسه و دقت شگفت انگیز در آثار باستانی در کارناک از تقارن بی نظیری نیز برخوردار می باشد به طوری که به اعتقاد قاطبه دانشمندان ساختن چنین آثاری حتی امروزه با تکنولوژی پیشرفته بسیار دشوار می باشد.

یکی از شاهکارهای کارناک ابولیسکی (عکس راست بالا) است که نود پا ارتفاع و ۳۲۰ تن وزن دارد و به دستور ملکه هتشپسو ساخته شده است، در بررسی ای که در کف این ابولیسک انجام شد دانشمندان به این نتیجه رسیدند که فقط کار برش مونولیت از بستر سنگی زمین حداقل به ۵۰۰ نفر با ۷ ماه کار مداوم نیاز دارد .

حوزه آمون-رع

چشم‌اندازی از سالن دارای سقف مبتنی بر ردیف ستون بزرگ در حوزه آمون-رع

حالا با چه وسیله ای این برش از دل زمین انجام شده واقعا یک راز است. مجموع باستانی کارناک مساحتی بالغ بر ۳ کیلومتر را در بر می گیرد و انسان از دیدن شگفتی های فراوان و بی نظیرش سیر نمی شود. وجب به وجب از آثار باستانی در کارناک برای خودش داستانی دارد .

راهروی بزرگ هیپوستل

یکی از معروفترین مناظر کرنک، راهروی بزرگ هیپوستل در حوزه ی آمون-رع است، یک راهروی بزرگ با مساحت ۵٬۰۰۰ متر مربع و ۱۳۴ ستون عظیم در ۱۶ ردیف منظم. ۱۲۲ تا از ستون ها دارای ۱۰ متر ارتفاع اند و بقیه ی ۱۲ ستون،دارای ۲۱ متر ارتفاع و با قطری بیش از ۳ متر هستند.

 معابد باستانی کارناک

راهروی بزرگ هیپوستل

برای مشاهده موقعیت این سایت بر روی گوگل مپ کلیک نمایید 

unnamed


لطفا برای حمایت از ما از طریق لینک زیر در سایت Pivot بصورت رایگان ثبت نام کنید ، شما می توانید با نصب این برنامه در گوشی و فعالیت در آن و زیرمجموعه گیری به کسب درآمد بپردازید
برای مشاهده آموزش های بیشتر و نحوه کار با این برنامه از لینک زیر استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید