مراقبه تالاب گل آفتاب گردان

این مراقبه برای کاهش استرس بسیار بسیار مفید هست

استرس، در نتیجه ی مشکلاتی که برای ما پیش می آید، ایجاد نمیشود، بلکه نوع نگرش ما به این مشکلات است که میتواند منجر به استرس شود.
اگر ذهن و بدن هر دو آرام باشند، دیگر استرسی وجود ندارد.

مراقبه تالاب گل آفتاب گردان :

ابتدا روی زمین یا هر جای که احساس راحتی می کنید، قرار بگیرید. چشمانتان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید، عضلاتتان را شل کنید و با شمارش معکوس، وارد سطح آلفا شوید.
تصور کنید در اتاقی شیک با دری زیبا از چوب بلوط قرار دارید. ذهنا به طرف آن در گام بردارید و تصور کنید که در خود به خود به روی شما باز میشود. در آن طرف در تالاب گل آفتاب گردان قرار دارد.
توجه تان را روی دری که در حال باز شدنست متمرکز کنید، وقتیکه در کاملا باز شد، یک تالاب بسیار زیبا روبروی شما ظاهر خواهد شد. در سطح آب زلال، آبی رنگ و درخشان تالاب، این جا و آنجا گلهای زنبق با گلبرگ های پهنشان، جلوه ی خاصی به طبیعت بخشیده اند. در کناره های ساحلی تالاب، درختانی شاداب، و تعداد بیشماری گل به رنگهای زرد، ارغوانی، سفید، قرمز و بنفش و دیگر رنگهای دوست داشتنی دیده میشوند.(سعی کنید رنگها را ببینید)
در اطراف درختان حیواناتی زیبا و ملوس مشغول چرا هستند..
در این حین گلی افتاب گردان را اتفاقی در وسط تالاب میبینید که انقدر بزرگ است که میتوانید روی ان به راحتی دراز بکشید.پس‌خود را به بالایش برسانید و روی ان دراز بکشید و دقایقی لذت ببرید و به حرکت ابر های اسمان نگاه کنید .
در دوردست، قله های کوه به چشم می آید که پوشیده از برف است. در سرزمین تالاب گل آفتاب گردان هر کاری از دست شما برمی آید. پس شروع به پرواز کنید و پس از اوج گرفتن در آسمان پروازتان را به سمت کوهستان ادامه دهید. از آن بالا حیواناتی را می توانید ببینید که هرکدام مشغول کاری هستند. . ناگهان عقابی در کنار شما ظاهر شده و پس از مدتی همراهی شما در پهنه ی آسمان از نظرها ناپدید میشود.
وقتی به قله ی پر برف رسیدید روی برفها فرود آیید و با آنها به بازی بپردازید. سپس از آن بالا به طرف دره ای سر بخورید وقتی که به ته دره رسیدید دوباره از زمین بلند شوید. پس از مدتی پرواز در اطراف کوهستان به سمت تالاب بازگردید و بر روی گل آفتاب گردان فرود آیید اکنون آرامش تمام وجود شما را دربر گرفته است بنابراین از همان در بلوطی وارد اتاق شوید و با شمارش از یک تا پنج از سطح الفا خارج شوید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. نیما گفت:

    به سطح آلفا بروید ؟ مطلب رو ناقص گذاشتی
    طریقه رفتن به سطح آلفا : چشمان خود را ببندید و برعکس از ۱۵ تا ۱ بشما رید با تمرین مداوم به سطح آلفا می رسید برای بیرون آمدن از سطح آلفا از شماره ۱ تا ۵ آرام بشمارید این متد جزو متد سیلوا هستند اگر تونستید سه کتاب خوزه سیلوا رو بخونید زندگیتون رو عوض می کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *