مشارکت فعال در بهبود احساسات

احساس تنهایی

ورزش روزانه  مناسب مزایای فیزیکی و احساسی بسیاری دارد. تحقیقات فعلی نشان می دهد که ورزش علاوه بر کمک برای اجناب از چاقی در موارد زیر موثر است:

  • بدن سالم، احساس عزت نفس را افزایش می دهد و انعطاف پذیری تان در چالش ها را ارتقا می بخشد.
  • ورزشی که موجب نیرو و توانایی عضلات شود سلامت بیشتری را به همراه دارد و میزان بهبود کامل پس از بیماری را افزایش می دهد.
  • میزان پیاده روی شما در طول روز، رابطه ی مستقیم با تفاوت بین خوب زندگی کردن و زود مردن دارد. تنها ۳۰ دققه پیاده روی در طول روز که راه رفتن در خانه، پله نوردی و انجام کارهای خانه را در بر می گیرد می تواند به شما کمک کند تا سالم بمانید.
  • ورزش به طور عمده پشت درد طولانی مدت را بهبود می دهد. به یاد داشته باشید که هر برنامه ی ورزشی باید جداگانه طراحی شود به ویژه اگر پشت درد دارید و بای هر کس فعالیت های کششی و تقویتی را در برگیرد.
  • ورزش شما را در برابر بیماریهایی مانند دیابت، بیماری شریانی اکلیلی و افسردگی محافظت می کند.

ورزش منظم، ریسک زوال عقل و بیماری آلزایمر را کاهش می دهد. تحقیقات نشان می دهد ریسک زوال عقل در بزرگسالانی که در هفته سه بار یا بیشتر به مدت پانزده دقیقه ورزش می کنند تا حدود ۴۰ درصد کاهش می یابد. ورزش حتی برای کسانی که دچار ضعف جسمانی هستند و آمادگی اولیه ی جسمانی پایینی دارند نیز مفید است.

پزشک، خودت را درمان کن:

یک جراح عمومی متوجه شد هک از درخواست های گروه بیمارانش خسته شده است او یک هفته مرخصی گرفت تا تجدید قوا بکند. پس از آن همیشه روزانه ۲۰ دقیقه درهای اتاقش را قفل می کند ساعتش را کوک می کند بر تخت بیماران دراز می کشد و می خوابد. او گزارش داده است که این چرت کوتاه تاثیر به سزایی بر توانایی  اش در مدیریت درخواست های احساسی شغلش داشته است و به بیمارانش هم توصیه می کند که این رویه را در پیش گیرند.

 

شما احساسات را در بدن خود حس می کنید و بدن می تواند احساسات را در خود نگه دارد که اغلب منجر به پیامدهای منفی می گرد. در خود نگاه داشتن احساساتی مانند ترس، خشم، غصه و یا گناه برای چندین هفته، ماه و یا یک سال می تواند مانع توانایی شما در بهبود شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *