معروف ترین دبیرستان های تسخیر شده

highschools-jens (1)

معمولا با شنیدن مقصد گردشگری وحشت، فکر ما نخست به جاهایی بدیهی همچون گورستان و مکان‌های متروکه و قدیمی پرواز می‌کند، اما شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید که مدارس هم ممکن است به دلیل پاره‌ای از پیوندهای عجیب، به شکلی با دنیای ترس و وحشت در ارتباط باشند. این بار گشت و گذارمان را به شماری از تسخیر شده‌ترین مدارس دنیا اختصاص دادیم.

دبیرستان ال پاسو (El Paso)، ال پاسو، تگزاس

دبیرستان های تسخیر شده

وقتی پای مدارس ترسناک و تسخیر شده‌ی آمریکا به میان بیاید، نام مدرسه‌ی «ال پاسو» (El Paso) از دیگر مدارس پیشی گرفته و جایگاه نخست را از آن خود می‌کند. داستان‌های پیرامون این مدرسه تمامی ندارد، از راهروهای عجیب و مه گرفته تا قطرات مایع چسبناک و بدبویی که از سقف می‌چکند و البته کلاس‌های مخفی که ظاهرا در قسمت زیرین ساختمان فعلی واقع شده و کسی از وجود آنها اطلاع نداشت.

دبیرستان های تسخیر شده

اما شاید در این میان مهم‌ترین داستان مربوط به عکس مراسم فارغ‌التحصیلی دانش آموزان سال ۱۹۸۶ باشد. تصویر زنی که در قسمت میانی تصویر قرار گرفته، بی‌شک اندکی تار است، اما هیچ تردیدی وجود ندارد که او هم همچون سایرین در این تصویر حضور دارد، یا دست کم این آن چیزی است که هر کسی با نگاه کردن این عکس، تصور می‌کند. اما طبق گفته‌های دانش‌آموزان پبشین هنگام عکس برداری، کسی در آن قسمت حضور نداشته است و هیچ کس هم نتوانسته زن داخل عکس را شناسایی کند.

دبیرستان های تسخیر شده

عده‌ای بر این باورند که این زن در واقع دختر جوانی است که مدت‌ها قبل با پریدن از بالکن راهروی مه گرفته، به زندگی خود خاتمه داده است. در همین رابطه حتی عده‌ای گواهی می‌دهند که گهگاه شبحی را دیده‌اند که از همان بالکن بیرون پریده و قبل از آنکه به زمین برخورد کند، در هوا ناپدید می‌شود. در هر صورت شاید نام دبیرستان ال پاسو با معجونی از داستان و افسانه‌های ترسناک گره خورده باشد، اما برای عاشقان دنیای ترس و هیجان مجذوب کننده است.

مدرسه‌ی ال‌پاسو- تگزاس


دبیرستان لی ویلیامز (Lee Williams)، کینگمن (Kingman)، آریزونا

دبیرستان های تسخیر شده

شاید اگر مدرسه شما هم بر فراز بقایای شهری سابقی همچون راه آهن، معدن و البته یک دامداری قدیمی واقع شده بود، جای عجیب و غریبی می‌شود. بقایای برجای مانده از زمانی که آریزونا همنوز یک قلمروی در حال رشد بود و شاید همین مسئله باعث شده که دانش آموزان ناخواسته با یکی دو روح کینه توز هم مواجه شوند.

دبیرستان های تسخیر شده

در حقیقت دانش آموزان دبیرستان لی ویلیامز ادعا می‌کنند که بارها با روح مردی مواجه شده‌اند که کلاهی قدیمی به سر داشته و در میان راهروهای خالی حرکت می‌کرده است، از سوی دیگر روح دختر جوانی نیز ظاهرا شب هنگام در این مدرسه پرسه می‌زند که دوست دارد بیرون رفته و بازی کند. این دو روح معمولا در هنگام ظهور و جابجایی، تأثیراتی را روی وضعیت چراغ‌ها گذاشته و اثری فیزیکی از خود بر جای می‌گذارند.

دبیرستان های تسخیر شده

از سوی دیگر در نوسازی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۱۰، بخشی از زمین فوتبال مدرسه درست در بالای گورستان قدیمی شهر ساخته شد و همین امر ممکن است علت ظهور ارواح پوشیده در لباس‌های قدیمی که طی مراسم فارغ‌التحصیلی مشاهده شده‌اند را توجیه کند. علاوه بر این وجود هفت تابوت مدفون در زیر زمین نیز از دیگر دلایل این تسخیر کلاسیک هستند و ایفاگر نقشی مهم در این داستان هستند.

دبیرستان های تسخیر شده

دبیرستان لی ویلیامز- آریزونا


دبیرستان کتدرال (Cathedral)، لس انجلس، کالیفرنیا

دبیرستان های تسخیر شده

مواجه شدن با عامل ترس و وحشت شاید بهترین راهکار برای غلبه بر آن باشد، اما دبیرستان کتدرال قطعا پیشنهاد مناسبی برای امتحان کردن این روش نیست، مخصوصا با توجه به این نکته که این مدرسه روی بقایای برجای مانده از «گورستان قدیمی کلواری» (Calvary) ساخته شده است.

دبیرستان های تسخیر شده

از طرف دیگر سنگ قبرهای قدیمی در طی این نوسازی از محل اصلی خود برداشته و امروزه در اطراف زمین فوتبال مدرسه قابل مشاهده هستند. به علاوه نماد خوش شانسی این مدرسه را اشباح تشکیل می‌دهند و جالب است که بدانید دانش‌آموزان و معلمان از وضعیت دبیرستان محل کار و تحصیل خود به قدری راضی هستند که به ندرت به داستان تسخیر شده بودن این دبیرستان اشاره می‌کنند. اما کارگرانی که در طول عملیات تعمیر و نوسازی در ساختمان مدرسه مشغول کار بودند ظاهرا در این احساسات سرشار از احترام و غرور، مشارکتی نداشته و ادعاهای دیگری مطرح می‌کنند.

دبیرستان های تسخیر شده

آنها می‌گویند که بارها حین کار صدای ارواح ساکن این مدرسه را شنیده و حتی آنها را به چشم خود دیده‌اند. به ویژه این حضور شب هنگام حالت ملموس‌تری به خود گرفته است، به طوری که با سرد شدن ناگهانی و غیر منتظره بخش‌هایی از مدرسه از بُعد فیزیکی نیز قابل تشخیص بوده است.

دبیرستان کتدرال، کالیفرنیا


دبیرستان پوکاتلو (Pocatello)، پوکاتلو، آیداهو

دبیرستان های تسخیر شده

اگر شما در زمره‌ی آن دسته از افرادی هستید که به راحتی و بواسطه شنیدن داستان‌های ارواح دستخوش ترس و وحشت نمی‌شوید، حتما باید سری به این دبیرستان مرموز و تسخیر شده بزنید.

دست کم و در قالب یک نوار امنیتی ضبط شده در این مدرسه، حضور یک روح که شب هنگام در مدرسه به این سو و آن سو می‌رود، قابل رؤیت است

ظاهرا ارواح بسیاری در راهروهای این مدرسه بالا و پایین می‌روند و صدای نجوای‌شان به گوش بسیاری از دانش‌آموزان رسیده و یا حتی خنده‌هایشان در سالن نمایش مدرسه پیچیده است. حتی مدارک ضبط شده روی نوار ویدیو نیز از یک حضور مرموز حکایت می‌کند که با کم و زیاد شدن نور چراغ‌ها و البته خاموش و روشن شدن دوربین‌های امنیتی همراه است، شبحی که ظاهرا شب هنگام و در نبود شلوغی و ازدحام دانش آموزان آسوده خاطر به گشت و گذار پرداخته است.

محققان عالم پدیده‌های ماورایی کشف کردند که دست کم شش مرگ در ملک این مدرسه رخ داده است، از جمله دو مورد خودکشی در اواخر سال ۱۹۴۰. نکته‌ی عجیب اینکه هنوز هم رایحه‌ی قوی عطر یکی از این دو دختر که ظاهرا خود را با طناب از گنجه‌اش حلق آویز کرده بود، گاه و بیگاه در راهروهای این قسمت از مدرسه به مشام می‌رسد. حتی وقتی قفسه متعلق به او از این مکان برده شد نیز این رایحه باقی مانده است.

دبیرستان های تسخیر شده

دبیرستان تسخیر شده پوکاتلو، آیداهو


دبیرستان تِپِکا (Topeka)، کانزاس

دبیرستان های تسخیر شده

وقتی دبیرستان تپیکا در اواخر سال ۱۸۹۰ تأسیس شد، ناگزیر گورستان قدیمی نیز جابجا شد و باید دید که این جابجایی اجباری، چگونه تأثیرات منفی از خود برجای گذاشت. اکنون دانش آموزان این دبیرستان مجبورند به صدای زمزمه و مکالمات یواشکی ارواح گوش دهند و شاهد پدیده‌های عجیبی باشند که به خصوص هنگام رفت و آمد در راهروهای مدرسه آن هم به تنهایی، پیش چشم‌شان رخ می‌دهند.

دبیرستان های تسخیر شده

از سوی دیگر درست در زیر دبیرستان تونل‌هایی وجود دارد که به سمت گورستانی مخفی راه دارد و این مکان خود ترسناک‌ترین بخش این مدرسه است. اما به نظر می‌رسد این شهر خود نیز شهری مرموز و عجیب است چرا که مکان‌های دیگر این شهر همچون «کلیسای هریسون» و «ساختمان کاپیتال» نیز ظاهرا در تسخیر ارواح هستند.

دبیرستان های تسخیر شده

دبیرستان توپکا، کانزاس


دبیرستان بیرد (C. E. Byrd)، شریوپورت (Shereveport)، لوئیزیانا

highschools-jens (18)

این دبیرستان ظاهرا از جمله موارد این فهرست است که سابقه‌ای طولانی در زمینه‌ی تسخیر شدن توسط ارواح را در کارنامه‌ی خود دارد. در این میان به نظر می‌رسد حضور دو روح بسیار پر رنگ بوده است، یکی دختری جوان که در سال ۱۹۳۰ در استخر مدرسه غرق شد و دیگری گروهبان ROTC که در آنجا خودکشی کرده است. با توجه به شواهد موجود، حداقل این مورد آخری نزدیک به واقعیت است.

highschools-jens (19)

«ویل استابلفیلد» (Will Stubblefield) در ماه اکتبر سال ۱۹۶۲ و البته به صورت کاملا تصادفی خودکشی کرد، اما هنوز هم دانش‌آموزان مدرسه وقتی از محل این رویداد عبور می‌کنند، متوجه سرمایی غیر عادی می‌شوند.

highschools-jens (20)

به نظر می‌رسد که استابلفیلد جوان همچنان به تسخیر این مکان ادامه می‌دهد.

دبیرستان تسخیر شده «C. E. Byrd»، لوئیزیانا


دبیرستان روی (Roy)، یوتا

highschools-jens (21)

دبیرستان «روی»، خانه‌ی بسیاری از ارواح است که هر کدام به سبک و سیاق خود و در مکانی خاص رؤیت می‌شوند. به عنوان نمونه، «میبل لارکز» (Mable Lurks)، معمولا در بخش پشتی سالن کنفرانس و نزدیک یک ردیف پلکان ظاهر می‌شود، او خجالتی نیست و معمولا حضورش را با نور و حرکت شمع‌ها در اطراف صحنه نشان می‌دهد.

دبیرستان های تسخیر شده

گفته می‌شود دیگر روح این سالن کنفرانس، کلاهی بنفش رنگ به سر دارد و تلاش می‌کند تا دانش‌آموران را متقاعد کند که او را دنبال کنند، البته او روح نیکو سرشتی نیست و حقه‌هایی شریرانه در آستین دارد که اغلب برای ترساندن افراد از آنها استفاده می‌کند. از طرف دیگر سر یک روح نیز در طبقه بالا و در بالکن سمت چپ ساختمان در هوا شناور و روحی دیگر نیز در راهروهای مدرسه سرگردان است.

دبیرستان های تسخیر شده

به نظر می‌رسد او روح کسی است که حین آمدن به مدرسه و در حادثه‌ی برخورد با واگن قطار کشته شده است. دانش‌آموزان می‌گویند که آنها اغلب حضور او را درک کرده و حس می‌کنند که این روح آنها را زیر نظر دارد، به ویژه اگر به تنهایی در راهروها در رفت و آمد باشند. در نهایت باید دید داشتن این تعداد روح در مدرسه چیز خوبی است یا خیر؟

دبیرستان روی، یوتا


دبیرستان سنت چارلز شرقی، سنت چارلز، ایلینوی

دبیرستان های تسخیر شده

ارواح به جای خود موجوداتی ترسناک هستند، اما وقتی حضورشان با گذشته‌ای ترسناک و رعب‌آور همراه می‌شود، مبدل به منبعی تمام نشدنی برای کابوس‌های شبانه خواهند شد. دبیرستان سنت چارلز نیز دچار چنین معضلی است، جایی که شایعاتی مبنی بر حضور روح یک دختر و تسخیر راهروهای مدرسه توسط او بر سر زبان‌ها است.

دبیرستان های تسخیر شده

گفته می‌شود که روح او همچنان در حال نواختن فلوت در اتاق موسیقی است که ظاهرا قتلگاه او بوده است. جایی که دربان دیوانه‌ی مدرسه او را به قتل رساند. در ادامه ظاهرا دربان در اقدامی جنون آمیز بدن قربانی خود را مثله کرده و هر تکه از آن را در یکی از گنجه‌های مدرسه پنهان کرده است.

دبیرستان های تسخیر شده

از آن زمان تا کنون اعضای گروه موسیقی به دفعات قطعات بدن او را در قفسه‌های شخصی خود مشاهده می‌کنند که درست پیش چشم‌شان، یک باره ناپدید می‌شود. آنها همچنین ادعا می‌کنند که بارها نوای سحرانگیز فلوت او را وقتی که تنها هستند و سکوت کامل در اتاق برقرار است، شنیده‌اند. از همه بدتر، بسیاری از غیب شدن مرموز فلوت‌های خود صحبت کرده‌اند، در حالی که عده‌ای دیگر متوجه شدند شب هنگام و در هنگام تعطیلی مدرسه، سازهای آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

دبیرستان سنت چارلز- ایلینوی


دبیرستان چاپتیکان (Chopticon)، مورگانز، مریلند

دبیرستان های تسخیر شده

قتل وحشیانه یک معلم در این مدرسه، باعث شکل گیری شایعاتی در مورد تسخیر شدن مدرسه توسط روح او شده است

صحبت کردن در مورد چیزهای ترسناک و داستان‌های شکل گرفته پیرامون آنها، شاید مبحث مورد علاقه‌ی همه نباشد، به خصوص آنهایی که با هر صدایی از جا می‌پرند و ضربان قلب‌شان سرعت می‌گیرد، اما به هر حال گروه دیگری با شوق و ذوق این داستان‌ها را دنبال می‌کنند. اما داستان این دبیرستان چیست؟

در سال ۱۹۸۳، ظاهرا خانم معلمی به نام (Heater) حین اشتغال به کار تابستانی در این مدرسه مورد حمله‌ی وحشیانه «لستر بروم» (Lester Broome)، کارگر تأسیساتی مدرسه قرار گرفته و تا حد مرگ مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. قاتل بعد از انجام این جنایت، بدن بی‌جان این معلم را در نزدیک‌ترین حمام واقع در طبقه‌ی دوم ساختمان رها می‌کند. البته این جنایت بدون عواقب باقی نمانده و لستر دستیگر و به جرم تقل محاکمه شد.

دبیرستان های تسخیر شده

از آن زمان تاکنون، دانش‌آموزان و اساتید دبیرستان ادعا می‌کنند که روح خانم معلم راهروهای مدرسه و به ویژه حمامی که جسدش در آنجا کشف شده را به تسخیر خود در آورده است.

عمده مسائل و فعالیت‌های ماورایی رخ داده در این مکان به صدای برخورد پاشنه‌ی کفش زنانه در راهروها یا حمام مذکور تعلق دارد، به علاوه گاهی شاهدان از شنیدن صدای پایی صحبت کرده‌اند که گویی مستقیما به سمت آنها در حال حرکت بوده، در حالی که کسی در آن حوالی حضور نداشته است.

دبیرستان های تسخیر شده

به علاوه اغلب بازدیدکندگان مدرسه، حتی آن دسته که از ماجرای قتل خانم هدر آگاهی ندارند نیز حس می‌کنند که گویی چیزی مرموز آنها را تحت نظر گرفته است.

دبیرستان تسخیر شده، مورگانز، مریلند


دبیرستان بریستول تنسی (Bristol Tennessee)، بریستول، تنسی

دبیرستان های تسخیر شده

همچون دیگر مدارس این فهرست، دبیرستان فوق نیز ظاهرا سکونتگاه سه روح خاص است. در این میان بارزترین حضور مربوط به روح زنی است که با نام «اگنس» (Agnes) شناخته می‌شود که سال‌ها است صدای قدم‌هایش در راهروهای مدرسه طنین انداز است. او حتی گاه گداری پوشیده در لباسی سفید نیز مشاهده شده است.

در حالی که داستان‌ مرگ او طیف گسترده‌ای از روش‌های گوناگون از غرق شدن تا دار زدن را در برگرفته است، تئوری معروف دیگری از کشته شدن او توسط دیگر روح ساکن این مدرسه حکایت دارد، شبح یک قطار!

دبیرستان های تسخیر شده

بله این هم از عجایب این مدرسه است، شبح قطاری که ظاهرا گاه و بیگاه به صورت کاملا ناگهانی در سالن ژیمناستیک ظاهر می‌شود و جالب است بدانید که این حضور اغلب با تکان‌های شدید راهروهای مدرسه همراه است. اما روح آخر این مدرسه متعلق به ورزشکاری است که گفته می‌شود حین بازگشت از محل بازی به منزل خود، توسط ماشین زیر گرفته و کشته شده است.

دبیرستان های تسخیر شده

از قضا دانش‌آموزان به دفعات او را در زمین ورزش مدرسه مشاهده کرده‌اند.

دبیرستان تسخیر شده بریستول- تنسی

 

منبعcraveonline
ترجمه : مجارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید