نشت خون در دوران قاعدگی

قاعدگی نامنظم

قاعدگی

 

روش های جلوگیری از نشت خون روی لباس و رختخواب در دوران قاعدگی

نشت خون در شب هنگام پریود دردناک است. هیچ چیز بدتر از احساس نشت خون یا بیدار شدن در رختخواب خون آلود نیست. به عنوان افرادی که پریود می شوند، اینها چیزهایی هستند که همه ما بیش از حد با آنها آشنا هستیم، این اتفاق می افتد.

در این مطلب  نحوه مدیریت هرگونه نشت خون در پریود که ممکن است رخ دهد را قرار داده ایم.
زیر پتو گرم و نرم خود دراز کشیده اید و ذهن شما شروع به خوابیدن می کند که ناگهان نگران می شوید که مبادا خون پریود روی لباس خواب و ملحفه شما نشت کند و این فکر شما را از خواب بیدار می کند. یادگیری نحوه خوابیدن در پریود بدون نشتی می‌تواند مستلزم عادت کردن و برنامه‌ریزی باشد.

 

از آنجایی که هیچ چیز بهتر از یک خواب خوب شبانه نیست (مخصوصاً در هنگام مبارزه با خستگی دوران قاعدگی)، ما نکاتی را در مورد اینکه چگونه از نشت خون در دوران قاعدگی پیشگیری کنیم را با شما در میان می گذاریم.

 

علت قاعدگی شدید چیست؟

جریان شدید خونریزی، که گاهی به آن منوراژی نیز گفته می شود، بیشتر در نوجوانان و زنان یائسه اتفاق می افتد. در طول هر دو این مراحل زندگی، سطح استروژن بالا می رود در حالی که سطح پروژسترون پایین می آید.

 

حقیقتاً، هیچ کس نمی داند چه چیزی باعث می شود برخی دوران قاعدگیشان سنگین تر از دیگران باشد (مگر اینکه به یک بیماری زمینه ای مربوط باشد).

 

برخی از رایج ترین مقصران نشت خون عبارتند از:

– موقعیت خواب

– خرابی تامپون

– فنجان قاعدگی که به درستی وارد نشده است.

– پدی که خیلی پر می شود.

– پدی که شل می شود یا جابجا می شود.

– پدی که برای جریان قاعدگی شما مناسب نباشد.

– یک عطسه و … اتفاق می افتد، همه ما آن را احساس کرده ایم.

 

وقتی صحبت از نشت می شود، شما تنها نیستید! همه افراد در طول قاعدگی خود از نفخ شکم یا هوس غذایی رنج نمی برد، اما تقریباً همه ما حداقل یک داستان در مورد نشت قاعدگی داریم.

 

چگونه نشت پریود را در شب متوقف کنیم؟

در اینجا چند پیشنهاد برای جلوگیری از نشت پریود در شب وجود دارد:

 

از پدهای بالدار استفاده کنید

نه تنها پدهای بالدار در تمام طول شب بهتر در جای خود باقی می‌مانند، بلکه کناره‌های بال‌های پد در جایی که بال‌ها به اطراف می‌ چسبند محافظت می‌کنند تا در صورت جابه‌جایی لباس‌ موقع خواب خون نشت نداشته باشید.

 

قبل از رفتن به رختخواب پد خود را عوض کنید

تعویض پد خود درست قبل از رفتن به رختخواب تضمین می کند که حداکثر میزان جذب را از پد پریود خود دریافت می کنید. به عنوان مثال، برخی پدها تا ۸ ساعت از نشتی محافظت می کنند. قرار دادن یک پد جدید درست قبل از خواب به این معنی است که ۸ ساعت جذب کامل را خواهید داشت.

 

از پد شبانه استفاده کنید

خوشبختانه، پدهای شبانه در پشت نسبت به پدهای معمولی بلندتر هستند. از آنجایی که اگر به پشت بخوابید، خون پریود در زیر بدن شما جمع می شود، این طول اضافی به پیشگیری از نشت خون در دوران قاعدگی کمک می کند.

 

تامپون استفاده کنید

اگر کمتر از ۸ ساعت می خوابید تامپون بپوشید. از آنجایی که تامپون ها در داخل بدن شما پوشیده می شوند، هنگام جابجایی در طول خواب نشت نخواهید کرد.

اگر عادت به خواب زیاد دارید، این گزینه مناسبی برای شما نیست زیرا استفاده از تامپون برای بیش از ۸ ساعت خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

 

صبح ها به آرامی از رختخواب بلند شوید

اگر برای جلوگیری از نشت پریود در شب از پد استفاده می کنید،بهتر است که صبح به آرامی از خواب بلند شوید. هنگام خوابیدن به دلیل نیروی جاذبه، خون قاعدگی شما به جای اینکه یکباره خارج شود، در واژن شما جمع می شود. این به این معنی است که وقتی بلند می شوید، خون قاعدگی جمع شده در واژن شما به یکباره خارج می شود. برای جلوگیری از نشتی در این مرحله، به آرامی از رختخواب خارج شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *