هدف فنگ شویی چیست : معرفی اهداف فنگ شویی

خانه

فنگشویی

فاطمه دایی زاده

هدف فنگ شویی رساندن شما به انرژی مطلوب پیرامونتان است محیط خود و یا سیستم فیزیولوژی بدن را شناسایی و درمان های موجود را برای محیط و خود پیدا نمایید . انتظار نداشته باشید که فنگ شویی مشکلات شما را بلافاصله حل کند . فنگ شویی کمک می کند تا مشکلات موجود را بشناسید و راه حل هایی برای آن ها بیابید .

گام اول در هدف فنگ شویی

برای دنبال کردن هدف کلی فنگ شویی اولین گام آموختن علم فنگ‌شویی است‌‌‌‌‌! یعنی انرژی‌های گوناگونی که ما را احاطه کرده‌اند به‌طور دقیق بشناسیم ! پس از شناخت ، هدف فنگ شویی این است که برای دفع انرژی راکد که شما را احاطه کرده است و برایتان قابل لمس نیست، راهکاری ارائه دهد . وگرنه این تنگناها پیچیده‌تر و ریشه های آن عمیق‌تر شده و به مراتب حل‌‌ آنها برای شما مشکل‌تر و سخت‌تر خواهد شد .

چی

چی یا همان انرژی در بدن انسان ها و جانوران و کلیه جانداران و بی جانان و حتی ساختمان ها جریان دارد. چی هم به طرف بیرون و هم به درون بدن جریان دارد. انسان ها و سایر جانداران و بی جانان چی یا انرژی مخصوص خود را دارد. که همیشه با چی محیط پیرامون آن در هم می آمیزد . بنابراین هر یک از ما نه تنها با محیط پیرامون خود بلکه در نهایت با تمام جریان هستی و کائنات در ارتباط قرار می گیریم.

گام دوم در هدف فنگ شویی

دومین هدف فنگ شویی  این است که

«باید بدانیم با استفاده از انرژی‌ها و نیروها چگونه می‌توانیم استفاده کنیم .»

این موارد شامل موضوعات زیر است :

 • فنگ شویی ثروت در محل کار
 • فنگ شویی اتاق کار
 • فنگ شویی خانه
 • فنگ شویی برای لاغری
 • فنگ شویی درس خواندن
 • فنگ شویی عشق و همبستگی
 • فنگ شویی ازدواج
 • فنگ شویی ذهن
 • فنگ شویی محیط و چیدمان

به عنوان مثال باید بدانید که در محل کار منطقه پولی فنک شویی شما کجاست . یا اینکه فنگ شویی کیف پول چگونه است . از چه جهاتی بیشتر استفاده کنیم‌‌ تا در جلسات تسلط بهتری داشته باشیم و بتوانیم درآمد بیشتری در آن محیط به دست آوریم و … . این علم به‌عنوان علم طراحی و هماهنگ‌کردن نیروی طبیعت در زندگی شناخته ‌شده و علمی باستانی محسوب می‌شود. فنگ‌شویی یک هنر شهودی است که حس‌ هارمونی در آن ، جایگاه بسیار ویژه و مهمی دارد و شما با چند اصلاح کوچک در چیدمان لوازم و تغییر لوازم منزلتان می‌توانید انرژی‌ها را با خود و زندگی روزمره‌تان هماهنگ کنید و به هدف فنگ شویی خود دست یابید .

عوامل بسیار زیادی در بروز مشکلات روزمره وجود دارد ! یکی از این این عوامل نداشتن هماهنگی با طبیعت پیرامون ماست که این خود به‌تنهایی باعث بر هم‌زدن تعادل محیط اطراف ما می‌شود. در گذشته یکسری اصول و قوانین را در

 • ساخت و چیدمان خانه
 • و حتی در خوردن و آشامیدن

رعایت می‌کردند . پیوسته همگام با طبیعت پیش می‌رفتند به همین منظور همیشه ما به دنبال :

 • آرامش
 • سلامتی

که همان هدف فنگ شویی است، درگذشته می‌گردیم . ولی امروزه با داشتن امکانات بیشتر و به‌روز‌‌شدن بسیاری از مسائل بعضی از قوانین و چارچوب را بر هم زده‌ایم و خود را ناخواسته دچار چالش‌هایی در زندگی کرده‌ایم که برای ما مشکلاتی را به همراه آورده است.

یکی از موارد درست معماری قدیم

یکی از موارد اساسی و مهم که در معماری قدیم آسیایی چه در ایران ، چین و کشورهای آسیایی شرقی رعایت می شد اصول و قوانین سرویس بهداشتی خارج از منزل است ! که امروزه در معماری جدید وارد محیط ما شده چرخه ای بسیار مخربی را ایجاد نموده است.

فنگ شویی برای این موضوع نیست در آپارتمان های ما اصول و قوانینی طراحی کرده که از تعدد داشتن سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه در محیط خانه دوری کنیم. حتی المکان از دو درب برای سرویس بهداشتی استفاده کنیم . محیط و فضا سرویس بهداشتی و حمام را از هم جدا کنیم و چرخه های مخرب را به حداقل برسانیم .

یکی از هدف های بزرگ علم فنگ شویی که در تمام دنیا از جمله دانشگاه مونترال یا در کانادا و خیلی از کشورهای جهان اول مورد استقبال قرار گرفته است و برای همگان جالب و کاربردی واقع شده الهام گرفتن از طبیعت و ایجا یک هارمونی متناسب در زندگی روزمره می باشد. زمانی که این آهنگ و هارمونی در زندگی ایجاد شود باعث شادی، سلامتی، ثروت ، موفقیت و … می شود و این موضوع به صورت علمی به همگان ثابت شده است.

آنچه در بهره برداری از دانش فنگ شویی مهم است، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است. ممکن است محلی که شما زندگی می کنید

 • یک اتاق اجاره ای کوچک
 • یک آپارتمان
 • یک ویلای بزرگ با حیاط وسیع

داشته باشید شما با فنگ شویی تا حد ممکن محل خواب، نشستن ، کار و مطالعه خود را تنظیم کنید تا بتوانید به واسطه زندگی در آن بنا ، آسایش و آرامش کافی را داشته باشید و بدانید که جمع کردن چه چیزهایی در دورتان باعث سردرگمی است و اضافه کردن چه چیزهای می توانید حال شما را تغییر دهد.

نکته:

بیایید با دنبال کردن هدف فنگ شویی ، به کمک آموزش فنگ شویی با مدرک معتبر دانشگاهی و فنگ شویی شخصی خود بر اساس عدد کوا بهترین ها را را برای خود و اطرافیان خود رقم بزنیم !

فنگشویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *