پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

کریگ ونتر (Craig Venter) ، محقق مشهور در زمینه DNA ، انجمن علوم را با خبری که داد حیرت زده کرد. خبر از این قرار بود که ، او ادعا کرد توانسته پیچیده کروموزومهای مصنوعی را بسازد (کروموزوم انسان که به صورت مصنوعی تولید شد اند).

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

ونتر و تیمش که تشکیل شده از دانشمندان جراحی، به کمک هم در آزمایشگاه شیمیایی جمع شدند تا ژنی را که به اندازه ۳۸۱ ژن طول دارد و حاوی ۵۸۱۰۰۰ جفت کد ژنتیکی پایه است، ایجاد کنند. فرم زندگی مصنوعی در سلول باکتری به نام مایکو پلاسما جنتایلیا (Mycoplasma Gentailia) قرار گرفته.زمانی که DNA را قرار دادند، تمام سلول های مشغول به کار را گرفت، و بکلی به فرم جدیدی از زندگی تبدیل شد. باکتری جدید مایکو پلاسما لابورتوریوم (Mycoplasma Labortorium ) است. که میتوان از آن برای تولید داروهای بسیار مهمی استفاده کرد.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

شکی نیست که این موجودات جدید مهندسی ژنتیک، میتوانند استفاده های جدیدی که تا بحال به آنها توجه نشده است را به ما نشان دهد. اما آیا ما تازه داریم دانش دیرینه را دوباره یاد میگیریم؟

سرزمین سومر قدیم از شهرهای بسیار بزرگی ساخته شد بود که در بیش از ۶۵۰۰ سال پیش در وضعیت بسیار مدرنی زندگی می کردند. وجود نمدنها، فقط از سال ۱۸۰۰ میلادی به بعد اثبات شده است و محققان تازه در حال تحقیق و موشکافی درباره مصنوعات کشف شده ساخت بشر بودند.

سومریان تاریخ نویسان بسیار خوبی بودند و راه جدیدی را برای حکاکی کردن بر روی آن و سنگهای استوانه ای پیدا کردند. امروزه صفحه ها، که هنوز هم دست نخورده اند و خراب نشده اند، مقداری از زیرکی و بصیرت سومریان را در ساخت معابد خدایان در سومر نشان میدهند.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

باور آنها در زمینه آفرینش انسان به خوبی بر روی صفحه های سفالی و الواح پیدا شده، مسنند شده است. تصویری از آن، تصویر دو مارپیچ از مارهای بهم پیچانده شده، است. این تصویر که از دیرباز به عنوان سمبل طب و پزشکی استفاده میشد. امروزه هم به عنوان سمبل خوشمنی از آن استفاده می شود.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

سومر قدیم باور داشت که خالق آنها، یعنی آنوناکی ( Annunaki )، به معنی واقعی آنها را در یک آزمایشگاه طراحی کرده است. در یکی ار صفحه های سفالی، آنوناکی در حالی که در میان ظروف سفالی نشسته بود ، در حال نشان دادن نوزادان انسان است و درخت زندگی نیز که یک سمبل استفاده شده دیگر در اکثر لوحهای سومریان است نیز در اتاق (اتاق نمایش دادن مخلوقات) حاضر می باشد.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

درخت زندگی و مارهای در هم پیچیده شده غالبا در لوحهای سومریان وجود دارد.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

آنوناکی از بهشت پایین آمد و مرد و زن را خلق کرد. آنوناکی مرد را از تصویر خود (قیافه های شبیه به هم) و با استفاده از خون خود بوجود آورد. این جزئیات اسطوره های خلقت که بوسیله محققان مدرن مانند زکریا سیچن ( Zecheria sitchen ) از الواح سومریان تفسیر شده است.

برای آشنایی با آنوناکی ها می توانید مطلب آنوناکی ها که بودند را مطالعه نمایید .

تحقیقات سیچن او را به این باور رساند که آنوناکی قومی از فضا بودند که در حدود ۴۰۰۰۰۰ سال پیش برای پیدا کردن طلا و سایر مواد معدنی با ارزش به زمین آمدند.

در حالی که آنها از حیوانات بومی استفاده می کردند، بر روی پستانداران نخستین آزمایش هایی را بوسیله DNA خود انجام دادند. در نهایت آنها ( آنوناکی ) ، نوع انسان را در حدود ۱۵۰۰۰۰۰ سال پیش تولید کردند.

جالب است که در کتاب مقدس عبری ها که ۳۰۰۰ سال بعد از سومریان بودند، داستان خلقت نوشته شده است که در آن مدعی هستند، الوهیم ( Elohim ) گفت: بیاید انسان را به مانند خود بسازیم. الوهیم همان افرادی هستند که سومریان از آنها به نام آنوناکی یاد می کنند. کلمه آنوناکی به معنی (( آنهایی که از بهشت به زمین آمده اند )) است. زکریا سیچن و افراد دیگر باور دارند که آنوناکی قومی از سیاره ای دور به نام سیاره نیبرو بودند ( Nibiru ، Planet X سیاره ای که مدار بیضوی شکلی دارد و طبق الواح مایا ها هر ۳۶۰۰۰ سال و در حدود سال ۲۰۱۲۲ دوباره به زمین میرسد. به مطالب همین سایت در مورد سیاره نیبیرو مراجعه کنید).

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

آنها در تمام علوم شناخته شده توسط ما چیره دست و با استعداد بودند و صدها سال از جایی که حال هستیم، جلوتر بودند. البته راهی وجود ندارد که بفهمیم آنها چقدر پیشرفته بودند.

تحقیقات جدید بر روی DNA ، نقشه ژنوم انسان را نشان داد و کشف کردیم که انسانها بینهایت به اشیاء روی زمین مربوط و شبیه هستند. ما دارای ۵۰ تا ۶۰۰ درصد ژنهای گیاهان و باکتریها و دارای ۹۹ درصد ژنهای دیگر پستانداران مانند شامپانزه ها هستیم. این کاملا واضح است که انسانها پیچیده ترین جانداران روی سیاره، ومحصولی از تکامل و بهبود گونه های پایینترهستند.

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پس انسان از تکامل موجودات پایینتر آمده است. اما صبر کنید، مشخص شد که ۲۲۳ ژن در ژنوم انسان است که تا به حال در هیچ جای دیگری دیده نشده است. ۲۲۳ ژن تقریبا ۱ درصد از کل ۳۰۰۰۰ ژن ما است. این ژنهای نامربوط از کجا آمده اند؟

آنوناکی ها گفته بودند که آنها از خون خود برای هر چه بیشتر شبیه کردن انسان به خود، استفاده کرده بودند. آنها میخواستند انسان را از نظر جسمی و ذهنی بهبود ببخشند. این ژن های منحصر بفرد از زمانی که آنوناکی بر سومر حکومت میکرد در انسانها بوجود آمد. در یک تحقیق جدید بر روی ژنوم انسان مشخص شد که حوا در حقیقت وجود داشته است (Mtochondria Eve بر میگردد به اجداد تمام انسانها در واقع DNA انسانهای امروزی مستقیما از او گرفته شده که حاوی قسمت Y کروموزوم آدم است به ویکیپدیا مراجعه کنید ).

حوا میتوانسته حدود۱۴۰۰۰۰ سال پیش در شمال آفریقا (نزدیک عراق جایی که سومریان ساکن بودند) زندگی میکرده (امروزه بر اساس پژوهش هایی ثابت شده است که تمامی انسانها در آفریقا زندگی میکرده و سپس از آفریقا به دیگر نقاط جهان مهاجرت کرده اند).

آیا انسانهای قدیمی بوسیله قومی پیشرفته از سیاره ای دور دست اصلاح ژنتیکی شده اند؟

آیا حلقه مفقود (۲۲۳ ژن) نتیجه اصلاح شدن DNA است؟

پاسخ بله است.

سومریان عبریان و مصریان این واقعیت ها را درباره خود به ما میگفتند. این خیلی سخت است که باور کنیم ما جانداران دورگه و پیوندی هستیم. اما مانند آمیختگی قومهای روی زمین این آمیختگی و اصلاح ژنتیکی نیز چقدر میتواند خوب و مفید باشد.

نویسنده : Roc Hatfield

مترجم : کامران

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

تصاویری از کتیبه های سومری و نقش DNA در آن .

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

پژوهشی درباره پیشینه DNA ، سومریان و DNA

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud