چطور دنبال تایید شدن توسط دیگران نباشیم؟

چگونه کاریزماتیک باشیم

چطور دنبال تایید شدن توسط دیگران نباشیم؟

افراد معمولاً با دریافت تأییدیه از والدین، معلمان، روسا و غیره بزرگ می‌شوند. گاهی اوقات خواستن اعتبار طبیعی و سالم است، اما جستجوی همیشگی اعتبار از دیگران می‌تواند شما را ناراضی و ناامن کند.

خوشبختانه، کاملاً امکان پذیر است که از تأیید شدن توسط دیگران دست بردارید و شروع به قدردانی از خودتان برای آنچه هستید و آنچه باید باشید، بکنید. هنگامی که یاد بگیرید چگونه از دریافت تاییدیه از دیگران دست بردارید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و تنها تاییدیه‌ای که نیاز دارید از جانب خودتان است.

احساس عزت نفس را در خود پرورش دهید

از نیاز خود برای جلب رضایت دیگران آگاه باشید و از تسلیم شدن خیلی راحت خودداری کنید. راضی کردن دیگران نباید تنها هدف شما در زندگی باشد. خودتان را از این منبع مداوم استرس استراحت دهید و گاهی اوقات رها کنید. ارزش‌های خود را بیابید و با اعمال خود آنها را در ذهن داشته باشید. هر چیزی که شخصاً به آن اعتقاد دارید باید اقدامات شما را هدایت کند. شما نباید وقتی با یک نفر صحبت می‌کنید سریع سیستم اعتقادی خود را تغییر دهید، زیرا این بدان معناست که شما به شهود خود گوش نداده‌اید.

• از بیان خود نترسید؛ همانی باشید که هستید و از آن خجالت نکشید. پشت چیزی پنهان نشوید و توانایی‌های خود را با اجازه ندادن برای شنیده شدن یا دیده شدن محدود نکنید.

• اگر در موقعیت‌های اجتماعی احساس ناخوشایندی می‌کنید، سعی کنید از ذهن خود خارج شوید و وارد لحظه حال شوید. می‌توانید از برخی تکنیک‌های تمرکز حواس استفاده کنید و سعی کنید آن را عادی سازید.

• اگر فکر می‌کنید کسی شما را دوست ندارد، افکارتان را زیر سوال ببرید. ممکن است درست نباشد. ممکن است شخص فقط از کاری که شما انجام داده‌اید آزرده خاطر شده باشد.

• بهتر است آن افکار را با استفاده از تکنیک‌های ذهن آگاهی حذف کنید. آنها می‌توانند منجر به افکار و احساسات منفی بیشتری شوند.

کارهای بیشتری را به طور مستقل انجام دهید

وقت‌های بیشتری را به تنهایی به مکان‌های متنوع بروید تا به تنها بودن در یک فضای عمومی عادت کنید. بدون اینکه دیگران در اطرافتان باشند، می‌توانید حسی از کاری را که دوست دارید بر خلاف آنچه که دیگران ممکن است برای شما انجام دهند را انجام دهید، درک کنید. قبل از انجام دادن، از فکر کردن به آنچه «دیگران فکر می‌کنند» خودداری کنید. سعی کنید خودتان فکر کنید و روی احساسات و فرآیندهای فکری خود تمرکز کنید تا اعمال خود را انجام دهید.

روی ویژگی‌های خوب خود تمرکز کنید

فهرستی از چیزهایی که در مورد خود دوست دارید تهیه کنید و روی آنها تمرکز کنید. این فهرست می‌تواند انگیزه‌های روشنی برای شما فراهم کند که چرا به‌عنوان یک فرد کاملاً توانایی دارید. آگاه باشید که صفات خوب شما موجود و فراوان است. سختگیرانه روی چیزهای منفی در مورد خودتان تمرکز نکنید. همه افراد روی زمین ویژگی‌های منفی دارند. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید، پس اهدافی را تعیین کنید، اما احساس بدی نداشته باشید یا فکر نکنید که به اندازه کافی خوب نیستید.

• درک کنید که شکست پایان کار نیست، همیشه می‌توانید در انجام کاری بهتر شوید. موفقیت به راحتی به دست نمی‌آید، گاهی اوقات به تلاش‌های متعدد و معمولاً کار سخت نیاز دارد. خودتان را به خاطر یک شکست، شکست ندهید.

با خودتان روراست باشید

از خودتان انتظارات غیرواقعی نداشته باشید. اگرچه باید روی ویژگی‌های خوب تمرکز کنید، اما این بدان معنا نیست که شما همیشه کامل خواهید شد. بی‌عیب و نقص بودن چیزی نیست که مردم با آن به دنیا می‌آیند، آن را بشناسید و سعی کنید آن را در افکار روزانه خود جای دهید. بی‌عیب و نقص نبودن بهانه‌ای برای رفتار وحشتناک نیست، بلکه چیزی است که انسان‌ها به طور روزانه با آن زندگی می‌کنند.

• به خودتان دروغ نگویید تا همه چیز بهتر شود. دروغ گفتن به خود یکی از بدترین راه ها برای ایجاد تغییر است. درک و شناخت رفتار و افکار خود اولین قدم برای تغییر برخی از آنهاست. به جای اینکه نظر شخص دیگری را در مورد موضوع جویا شوید، همه چیز را در چشم‌انداز قرار دهید.

خودتان را در اولویت قرار دهید

همیشه به مردم بله نگویید، با آنها صادق باشید. اگر نمی‌خواهید کاری را انجام دهید، صحبت کنید! اگر مردم واقعاً به شما اهمیت دهند، متوجه می‌شوند و با آن کنارمی‌آیند. اکثر اقدامات خود را بر این متمرکز کنید که چگونه در آینده برای شما مفید خواهد بود.

گاهی اوقات درگیر شدن بیش از حد در مورد تأثیر چیزها بر دیگران می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شما شود. شما باید گاهی اوقات خود را در اولویت قرار دهید و قبل از اینکه نگران مسائل دیگران باشید، کنترل زندگی خود را به دست بگیرید. البته، این به این معنی نیست که مسائل دیگران را نادیده بگیرید، بلکه سعی کنید ابتدا روی مسائل خود تمرکز کنید.

• درگیر فکر کردن به کارهایی که دیگران دائماً انجام می‌دهند، نشوید. یک راه خوب برای سازگاری با این موضوع این است که کمی سرتان شلوغ‌تر شود. اوقات فراغت خود را صرف کارهایی کنید که دوست دارید یا کارها را به نحوی سازنده انجام دهید. زمانی که شما مشغول زندگی خود هستید، تحلیل بیش از حد زندگی دیگران سخت است.

روی علایق خود تمرکز کنید

به چند علایق یا سرگرمی‌های مختلف فکر کنید و شروع به کار روی آن ها کنید تا اوقات فراغت خود را مدیریت کنید. زمانی که تقویم شما مملو از چیزهایی است که مشتاقانه منتظر آن هستید، زیاد فکر کردن کمتر اتفاق می‌افتد. از زمان تنهایی خود لذت ببرید و آن را به چیزی تبدیل کنید که باید مورد توجه قرار گیرد. احساس نکنید که زمان تنهایی زمان تلف شده است. از این زمان برای استراحت و آرامش استفاده کنید.

• یک سرگرمی یا اشتیاق از دست رفته را انتخاب کنید و به آن بازگردید. یکی از بهترین احساسات این است که دوباره با چیزی که از دست رفته است ارتباط برقرار کنید و یک بار دیگر لذت جدیدی را در انجام آن پیدا کنید.

پیشرفت خود را پیگیری کنید

یک دفترچه یادداشت در مورد چگونگی پیشرفت خود بنویسید. می‌توانید زمان‌هایی را یادداشت کنید که راه‌حل‌های مشکلات را خودتان کشف کرده‌اید و اینکه چگونه به تنهایی با یک موقعیت سخت مقابله کرده‌اید. یا می‌توانید زمان هایی را که واقعاً از شخص دیگری تأیید اعتبار می‌خواهید بنویسید. به این ترتیب، متوجه می‌شوید که چه نوع موقعیت‌هایی باعث می‌شوند شما آن اعتبارسنجی را بخواهید، و کدام موقعیت‌ها را بهبود می‌بخشید.

• به یاد داشته باشید که تغییر آن دشوار است، اما ممکن است. تغییر طرز فکر یا روش زندگی همیشه یک چالش است، اما بدانید که می‌توانید از این مرحله عبور کنید و مرحله دیگری در انتظار شماست. به پیگیری چیزهایی که در حال تغییر و نحوه تغییر آنها هستید ادامه دهید. انجام این کار بسیار خوب است، از این طریق می‌توانید بفهمید که چه چیزی برای شما عمل می‌کند و چرا این کار را انجام می‌دهد. ادامه استفاده از این روش‌ها در آینده کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید، کار سازنده‌ای انجام نمی‌دهید. هر کس به طور فوق‌العاده منحصر به فرد است و توانایی‌های خاص خود را دارد. مردم همگی یک نسخه مشابه نیستند و حتی افراد فوق‌العاده موفق هم کامل نیستند. شخص دیگری می‌تواند در کاری که شما خوب نیستید بسیار خوب باشد، اما شما ممکن است در کار دیگری که او نمی‌تواند انجام دهد بسیار خوب باشید.

• به این فکر نکنید که چرا افراد از طرق خاصی بهتر هستند، بلکه به این فکر کنید که می‌خواهید چه احساسی داشته باشید و چگونه به آنجا برسید. باز هم، مهمترین چیز موفقیت و ثبات عاطفی شماست. برای چیزهایی که در حال حاضر دارید سپاسگزار باشید و تمام انرژی خود را روی چیزهایی که ندارید متمرکز نکنید.

برای خودتان اهدافی تعیین کنید

برای راضی نگه داشتن دیگران زندگی نکنید، بلکه برای راضی نگه داشتن خودتان زندگی کنید. هنوز دیدگاه‌های دیگران را در نظر بگیرید، اما به طور کامل روی آنها تمرکز نکنید. فهرستی از اهداف قابل دستیابی خود تهیه کنید و مطمئن شوید که آنها چیزهایی هستند که می‌خواهید انجام دهید. تعیین اهداف مهم است، بنابراین شما به طور خاص می‌دانید که چگونه می‌خواهید این تغییر را ایجاد کنید و همچنین چرا. سعی کنید این اهداف را دنبال کنید، زیرا انجام این کار می‌تواند باعث شادی شود. دلیلش را بدانید، باید به این دلیل باشد که شما عمیقاً آرزوی این تغییر را در درون خود دارید.

زندگی را برای خود شروع کنید

اشکالی ندارد گاهی اوقات کمی خودخواه باشید. بالاخره این زندگی شماست. همانی باشید که هستید و به آن افتخار کنید، انجام این کار اشکالی ندارد. کارهای جدیدی را که همیشه دوست داشتید انجام دهید، امتحان کنید. به خودتان چیزهایی بدهید که منتظرشان باشید و برای انجام کارهای سرگرم کننده‌تر برنامه ریزی کنید! زیاد به اطرافیان خود تکیه نکنید. مردم منبع بزرگی از اطلاعات و آسایش هستند، اما اتکای بیش از حد به آن‌ها می‌تواند خسته‌کننده باشد و باعث شود احساس کنید که خودتان نمی‌توانید کاری را به درستی انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *