کارهایی که به جای غر زدن می‌توانیم انجام دهیم!

مشاجره زن و مرد

غر زدن

آیا تاکنون با یک غرغرو کار کرده اید؟ آیا شخص غرغرویی را که همیشه با جریانی بی پایان از گفت وگوهای انتقادی همراه است، می شناسید؟

متاسفانه آنها اگر این کار را ادامه بدهند دچار ناراحتیهای در ناحیه کیسه صفرا و مجرای مشترک صفرا و روده شده و اگر با تلخی و ایرادگرایی و طلبکار بودن و سرزنش و ملامت دیگران همراه شود دچار یرقان و ناراحتی های پوستی و زونا می گردند .

آیا متوجه شده اید این افراد زندگی را از وجود شما می مکند و لذت کار کردن و خوشی همراهی را از شما می گیرند؟

همه ما حالت های منفی داریم، نکته این است که چطور آنها را تغییر دهیم. همه ما در جاده موفقیت با حالت های منفی، انگل های انرژی و موانع متعدد روبه رو می شویم؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین کارهایی که می توانیم در زندگیمان انجام دهیم این است که با استفاده از روش هایی که انرژی منفی را به راه حل های مثبت تبدیل می کنند، مثبت بمانیم.

هدف، حذف همه غر زدن ها نیست بلکه حذف شکایت های بی مورد است و هدف بزرگ تر این است که شکایت های قانع کننده را به راه حل های مثبت تبدیل کنیم؛ با این همه هر شکایت، فرصتی است برای تغییر نکته ای منفی به مثبت. آدم های نادان را می توان با نوعی سرطان پوست موضعی مقایسه کرد؛ آنها پنهان نیستند، درست جلوی تو می ایستند و می گویند: من اینجا هستم در نتیجه شما می توانید به آسانی و به سرعت آنها را محو کنید. نوع خطرناک تری از سرطان وجود دارد که پیچیده و درونی است و پنهانی رشد می کند، گاهی آرام، گاهی سریع؛ ولی در هر صورت قابل درمان نیست؛ سرانجام تا جایی که بتواند پخش می شود و بدن را نابود می کند. برای یک شرکت غر زدن و منفی بافی کردن همانند این نوع سرطان عمل می کند.

سه گزینه برای غر نزدن

۱- کمک گرفته از کلمه “ولی”

این راهکار ساده کمک می کند شکایت ها را به افکار، راه حل ها و عملکردهای مثبت تغییر دهی و این طور عمل می کند: هنگامی که تشخیص می دهی در حال غر زدن هستی به سادگی کلمه ولی را بگو و سپس فکر یا عملکردی مثبت به آن اضافه کن. مثال:

میل ندارم برای رسیدن به محل کارم یک ساعت رانندگی کنم ولی سپاسگزارم که می توانم رانندگی کنم و شغلی دارم.
از این که چاق شده ام بیزارم ولی احساس خوبی دارم چون قصد دارم ورزش کنم و درست غذا بخورم.

۲- باید به جای مجبور بودن بر توانایی داشتن تمرکز کنید چون بکاربردن کلمه مجبورم شما را بیمار خواهد کرد

اغلب اوقات شکایت می کنیم و بر آن چه مجبور به انجامش هستیم؛ تمرکز می کنیم. ما چیزهایی شبیه این می گوییم: مجبورم رانندگی کنم، من مجبورم این یا آن کار را انجام دهم. به جای این کار، دیدتان را تغییر داده، تشخیص دهید که مجبور به انجام کار نیستید. شما توانایی انجام کار ها را دارید، شما توانایی زیستن را دارید. در حالی که بسیاری از مردم بیکارند شما توانایی رفتن به سر کار را دارید. شما توانایی رانندگی در ترافیک را دارید در حالی که بسیاری حتی ماشین ندارند یا آن قدر بیمارند که نمی توانند رانندگی کنند. بر آن چه که توانایی انجامش را دارید تمرکز کنید. به جای استرس بر نعمت هایی که دارید تمرکز کنید. بر شکرگزاری تمرکز کنید.

۳- شکایت ها را به راه حل ها تغییر دهید

هدف حذف شکایت ها نیست بلکه حذف شکایت های بدون فکری است که در خدمت هدف بزرگ تری نباشند و اجازه دادن به خودنمایی شکایت هایی که منطقی و ارزشمندند. اولی منفی و دومی مثبت است، تفاوت در نیت است. با شکایت های بی مورد شما ندانسته، بر مشکلات تمرکز می کنید. با شناخت منطقی، مشکل را شناسایی و آن شناخت ، شما را به یک راه حل می رساند و آن وقت است که هر شکایتی به فرصتی برای تغییر مثبت تبدیل خواهد شد.

۵ کاری که به جای شکایت و غر زدن می توانید انجام دهید

ما به دو دلیل مهم غر می زنیم:

۱- ما غر می زنیم چون احساس بی قدرتی می کنیم؛
۲- ما غر می زنیم چون عادتمان شده است. شرایط اقتصادی، بنیاد بسیاری از خانواده ها را لرزانده و ما احساس بی قدرتی می کنیم و این امر ما را به عادت غر زدن هدایت می کند.
بنابراین می خواهم شما را تشویق کنم روزه غر زدن بگیرید. نه به خاطر این که اطرافیانتان شاد تر می شوند، که قطعا همین طور خواهد شد، بلکه چون به شما کمک می کند شادی، آرامش، موفقیت و روابط مثبت را تجربه کنید.
این هم پنج موردی که شما به جای غر زدن می توانید انجام دهید. این نکات کمک خواهد کرد که بدانید ناتوان نیستید. شما قدرت انتخاب باور ها و عملکرد هایتان را دارید و در تمرکزتان بر مثبت به جای منفی، ایمان، قدرت و اعتماد را برای غلبه بر چالش های زندگی و شناسایی راه حل هایی برای شکایت هایتان پیدا خواهید کرد.

تمرین سپاسگزاری. تحقیقات نشان می دهد هنگامی که در روز، سه موهبتی را که خدا به ما عطا کرده برشمریم میزان شادیمان بیشتر شده و سبب بالا رفتن شور و اشتیاق و روحیه مان می شود. همچنین از نظر فیزیولوژی، همزمانی سپاسگزار بودن و استرس داشتن، غیرممکن است. ذهنمان نمی تواند همزمان دو فکر متضاد داشته باشد. اگر بر سپاسگزاری تمرکز کنید نمی توانید منفی باشید؛ همچنین می توانید با قدردانی از همکارانتان به آنها نیرو دهید و متعهدترشان کنید.

دیگران را تحسین کنید. به جای غر زدن درباره اشتباه های دیگران، بر آن چه درست انجام داده اند تمرکز کنید. آنها را تحسین کنید تا بیشتر موفقیتشان را مشاهده کنید. البته به خطا هایشان اشاره کنید تا بتوانند یاد بگیرند و رشد کنند ولی مطمئن شوید به ازای هر یک بار انتقاد، سه بار تحسینشان کرده اید.

بر موفقیت تمرکز کنید. با خواندن یک مطلب مثبت شروع کنید. هر شب قبل از رفتن به رختخواب یک نکته عالی درباره روزتان بنویسید. یک مکالمه عالی، پیشرفت یا موفقیتی که به آن می بالید. بر موفقیت تمرکز کنید و با اشتیاق، منتظر فردا و خلق موفقیت های بیشتری باشید.

ر ها کنید. بر اموری که قدرت تغییرشان را دارید تمرکز کنید و چیزهایی را که ماورای کنترلتان است، رها کنید. از این که با رها کردن کنترل، همه چیز به طریقی حل می شود، شگفت زده خواهید شد.

دعا و مدیتیشن کنید. تحقیقات علمی نشان می دهد که این تمرین روزانه، میزان استرس را کاهش می دهد، انرژی مثبت را تقویت می کند و سلامتی، سرزندگی و طول عمر را بالا می برد. هنگامی که با میل به غر زدن روبه رو شدید یا احساس می کنید استرستان زیاد شده، مکث کنید، در قدرت بی پایان غوطه ور شوید و نیرویی دوباره بگیرید.

مثبت یا منفی انتخاب با شماست: شکایت ها را به راه حل، نوآوری و موفقیت تبدیل کنید.

روزه غر زدن بگیرید. نه به خاطر این که اطرافیانتان شاد تر می شوند، که قطعا همین طور خواهد شد، بلکه چون به شما کمک می کند شادی، آرامش، موفقیت و روابط مثبت را تجربه کنید.

ارزانسرای آرایشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *