۹ راه برای افزایش و حفظ اعتماد به نفس در راه فریلنسر شدن!

اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر تازه کار شروع به فعالیت کرده و با ثبت نام در سایتهای فریلنسینگ اقدام به دریافت پروژه آنلاین کنید، در اولین مرحله باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید.

در هر کاری اعتماد به نفس حرف اول را در موفقیت می زند، در این میان اعتماد به نفس بالا در موفقیت فریلنسر معجزه می کند. اگر خودتان و توانایی هایتان را باور نداشته باشید و قبول نکنید که از پس کار برمی آیید، اصلا نمی توانید فریلنسر موفقی شوید.

زمانی که می خواهید به عنوان یک فرد دورکار، با دریافت پروژه آنلاین برای خودتان کارکنید، باید بتوانید روی کارفرما تاثیر مثبت بگذارید تا او شما را به استخدام در بیاورد. اگر اعتماد به نفس بالایی نداشته باشید و از خودتان ضعف نشان دهید، هیچ شخصی راضی نمی شود پروژه اش را به شما بسپارد.

باید اول از همه به خودتان و توانایی هایتان ارزش قائل بشود و قبول کنید که می توانید، آنوقت نوبت آن رسیده که اقدام به دریافت پروژه های آنلاین کنید.

حال اگر تصور می کنید اعتماد به نفس لازم برای فریلنسینگ را ندارید، چند راهکار پیش روی شما قرار می دهیم که می تواند شما را کمک کند:

۱- به خودتان ایمان داشته باشید:

اول از همه به خودتان ایمان داشته باشید تا اعتماد به نفستان افزایش یابد. اگر خود را باور کنید نه تنها با ارزشتر می شوید بلکه آینده ای بهتر برای خود می سازید.
در این راه به کارهایی که دوست دارید و لذت می برید بپردازید و از کارهایی که دوست ندارید پرهیز کنید. با این کار به خودتان ارزش قائل شده و اعتماد به نفستان خودبه خود افزایش می یابد.

۲- روابط خود را حفظ کنید:

از گوشه گیری و عزلت پرهیز کنید چراکه رابطه با دیگران است که شما را زنده نگه می دارد. در این روابط از ایده و کمک دیگران بهره ببرید. حتما ارتباط و دوستی با دیگران می تواند اعتماد به نفس شما را بهبود ببخشد.

۳- افزایش مهارتهای خویش:

کاهش اعتماد به نفس ارتباط نزدیکی با تواناییها و به روز بودن شما دارد. سعی کنید همواره مهارت و تخصص خود را افزایش بدهید. برای فریلنسر موفق شدن نیاز به روز شدن دارید و باید مهارتهای خود را ارتقا ببخشید. همین امر سبب می شود اعتماد به نفس شما به میزان بسیار زیادی افزایش یابد.

۴- نقاط قوت خود را شناسایی کنید:

حتما به نقاط قوت خود توجه کنید و بررسی کنید در چه شاخه ای از تخصص خود حرفه ای تر هستید و چه کاری را بهتر انجام می دهید. روی نقاط قوت خود تمرکز کنید تا از سایر رقبا متمایز شوید.
به عنوان مثال اگر قصد دارید نویسنده ی دورکار سایت شوید، خودتان می دانید روی چه موضوعی تسلط کافی دارید و بهتر می توانید مطلب بنویسید. روی همان مانور دهید و از همان موضوع برای دریافت پروژه آنلاین کمک بگیرد.

۵- به سلامت خود اهمیت دهید:

قطعا اگر به سلامت و زیبایی خود اهمیت بدهید، اعتماد به نفستان نا خواسته افزایش می یابد و با انرژی بیشتر می توانید در خانه کار کنید. اصلا تصور نکنید چون یک فریلنسر هستید و در خانه کار می کنید، نباید به سلامت و زیبایی خود اهمیت بدهید. برعکس با این کار اعتماد به نفستان افزایش یافته و در روابط شما با کارفرمایان تاثیر می گذارد.

۶- نظرتان مخالف را بپذیرید:

اگر یک کارفرما از کاری که انجام داده اید راضی نبود، اصلا ناراحت نشوید و دست و پای خود را گم نکنید. سلیقه ی افراد متفاوت است و سعی کنید با اعتماد به نفس تمام نظر طرف مقابل را پذیرفته و طبق نظر او کار را ادامه بدهید.

۷- انرژیهای منفی را از خود دور کنید:

در راه موفقیت عده ای سعی می کنند اعتماد به نفس شما را با حرفها و نظرهایشان خدشه دار کنند. اصلا به انرژیهای منفی توجه نکنید و با خود باوری راهتان را ادامه بدهید. مثبت اندیش باشید، حفظ یک چشم انداز مثبت در زندگی می تواند به شما کمک کند که اعتماد به نفس داشته باشید.

۸- به موفقیت هایتان پاداش دهید:

این راهکار یکی از قسمتهای بسیار خوب ماجرای افزایش اعتماد به نفس است، به موفقیتهای خود پاداش بدهید. اگر به این کار عادت کرده و در ازای هر موفقیت پاداشی دریافت کنید، ناخودآگاه حس بهتری خواهید داشت. این کار نشان می دهد چقدر به خودتان و تواناییهایتان ارزش قائل هستید و در نتیجه اعتماد به نفستان افزایش می یابد.

۹- خودتان باشید:

یکی از مهمترین موارد این است که خودتان باشید. در راه فریلنسینگ سعی کنید خودتان باشید و از دیگران تقلید نکنید. به عنوان مثال اگر در راه فریلنسر شدن بخواهید خودتان را شبیه شخص دیگری که در این کار موفق است بکنید، در صورتی که موفق نشوید، حسابی سرخورده می شوید.پس خودتان را دوست داشته باشید و راه خودتان را بروید. در این صورت هیچ عاملی نمی تواند اعتماد به نفس شما را خدشه دار کند و خیلی زود می توانید در کار فریلنسینگ موفق شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *