۱۲ محصول بد تولید شده توسط مونساتو

مونساتو

مونساتو

جای تعجب نیست که این موضوعی است که اغلب مورد بحث قرار می گیرد ، زیرا شواهد مستند زیادی در مورد فعالیت های آن وجود دارد.

و حتی آنقدر مستند خوب که مردم نمی ترسند علیه او صحبت کنند و نظرات خود را از طریق راهپیمایی ماه مارس علیه مونسانتو روشن کنند.

هدف این مقاله جلب توجه به محصولات آن است که علی رغم تأثیرات منفی هنوز در بازار موجود است.

۱۲ محصول بد از کارگاه مونسانتو:

۱٫ ساخارین

چیه؟ ساکارین ساده و خالی یک شیرین کننده مصنوعی است. اگرچه در اوایل قرن نوزدهم کشف شد ، اما تا قرن ۱۹ مورد استفاده قرار نگرفت ، که عمدتا به لطف مونسانتو ، که شروع به تولید آن برای کوکا کولا کرد ، محبوبیت زیادی پیدا کرد.

چرا مضر است؟ در اصل به دلیل اثرات شیرین کننده آن بدون هیچ کالری مورد تحسین قرار گرفت ، اما در دهه ۷۰ یک مطالعه نشان داد که باعث سرطان می شود. گرچه سرطان زایی آن چندین بار تأیید شده است ، اما از لیست مواد خطرناک خارج شده و هنوز هم در بسیاری از غذاهای رایج مورد استفاده قرار می گیرد.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ نوشیدنی ، شیرینی ، بیسکویت ، دارو ، آدامس ، خمیر دندان و …

۲٫ PCB

چیه؟ PCB یا بی فنیل پلی کلر ، متعلق به خانواده ای از مواد شیمیایی طبیعی است که به عنوان هیدروکربن های کلردار شناخته می شوند. اولین بار توسط مونسانتو در دهه ۲۰ برای تولید ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی استفاده شد.

چرا مضر است؟ PCB ها با سرطان و همچنین اثرات سو ad بر سیستم ایمنی ، باروری ، عصبی و غدد درون ریز انسان در ارتباط هستند.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ PCB در سال ۱۹۷۹ ممنوع شد ، اما هنوز هم می توان تأثیر منفی آن را مشاهده کرد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۱ نشان داد که هنوز در خون زنان باردار وجود دارد. قبل از توقف تولید ، در کابل ها ، پلاستیک ها یا رنگ های روغن بود.

۳٫ پلی استایرن

چیه؟ تولید این پلیمر مصنوعی توسط مونسانتو در سال ۱۹۴۱ آغاز شد.

چرا مضر است؟ این ماده یک ماده زیست تخریب پذیر نیست ، بنابراین یکی از مواد اصلی در پسماندهای جهان است. قرار گرفتن مزمن در معرض این ماده باعث افسردگی ، سردرد ، خستگی و بی حالی می شود.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ به معنای واقعی کلمه در همه جا! اما اغلب در بسته بندی مواد غذایی. از محبوبیت بیشتری نسبت به کاغذ برخوردار است زیرا از دوام بالاتری برخوردار است و حتی از پلاستیک ها به دلیل ارزان تر بودن. (اگرچه اینها بیشتر با محیط زیست سازگار نیستند.)

۴٫ سلاح های هسته ای

فکر نمی کنم از نظر خطر و کاربرد نیازی به اظهارنظر در مورد این موضوع باشد ، اما فکر نمی کنم افراد زیادی از ارتباط سلاح های هسته ای با مونسانتو اطلاع داشته باشند. پس از آنکه مونسانتو آزمایشگاه های توماس و هوچالت را راه اندازی کرد ، همچنین دپارتمانی ایجاد کرد که نقشی اساسی در پروژه منهتن داشت. این پروژه که بین سالهای ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵ انجام شد ، مسئول تولید اولین بمب اتمی بود که در جنگ جهانی دوم استفاده شد.

۵٫ DDT

چیه؟ فنیل تری کلولتان دی کلرید سموم دفع آفاتی بود که برای کنترل پشه های منتقل کننده مالاریا تولید شد. مونسانتو اولین سازنده ای بود که این ماده را مطالعه کرد.

چرا مضر است؟ در سال ۱۹۷۲ ، به دلیل تأثیر منفی آن بر کبد و سیستم عصبی ممنوع شد.

Kآیا می توانیم او را پیدا کنیم؟ بیش از ۱۵ سال طول می کشد تا DDT تجزیه شود ، بنابراین هنوز هم می توانیم آن را در برخی از خاکها و منابع آب پیدا کنیم. می توانیم آن را با خوردن ماهی یا غلات آلوده بخوریم.

۶٫ دیوکسین ها

چیه؟ دیوکسین ها گروهی از افزودنی های شیمیایی هستند که از مضرترین مواد هستند. مونسانتو از سال ۱۹۴۵ برای تولید سموم دفع آفات از آنها استفاده می کند.

چرا مضر است؟ EPA تأیید کرده است که دی اکسین ها بسیار سرطان زا هستند و متأسفانه توانایی انتشار سریع از طریق زنجیره غذایی را دارند.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ دقیقاً به دلیل توانایی تجمع آن ، در گوشت و محصولات لبنی یافت می شود.

۷٫ علف کش نارنجی عامل

چیه؟ این علف کش در طول جنگ ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. مونسانتو “به طور تصادفی” یکی از اولین تولید کنندگان و تأمین کنندگان این سلاح بود.

چرا مضر است؟ گزارش شده است که وی مسئول بیش از ۴۰۰۰۰۰ مرگ و ۵۰۰۰۰۰،XNUMX نقص مادرزادی ، نوزادان بیش از یک میلیون نفر است که از زمان مواجه شدن با او از مشکلات بهداشتی مختلفی رنج برده اند.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ بسیار حیرت آور است که این علف کش هنوز در برخی از محصولات مونسانتو یافت می شود.

۸٫ کودهای پایه نفتی (RoundUP)

چیه؟ همانطور که از نام آن پیداست ، از نفت سفید به عنوان ماده اولیه این کود استفاده می شود.

چرا مضر است؟ تأیید شده است که چنین کودهایی میکروارگانیسم های خاک را از بین می برند ، بنابراین عملاً باعث عقیم سازی خاک و جلوگیری از توانایی تأمین مواد مغذی گیاهان بدون دخالت خارجی در خاک می شوند.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ در مزارع سراسر دنیا.

۹٫ گلیفوزیت

چیه؟ گلیفوسیت پرکاربردترین علف کش در جهان است که به آن RoundUp نیز می گویند.

چرا مضر است؟ این بیماری با سرطان و همچنین با اختلالات سیستم هورمونی در پستانداران همراه است که می تواند منجر به اختلالات مختلف ، نقایص مادرزادی یا تومور شود.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ متأسفانه RoundUp هنوز رسما شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در آبهای زیرزمینی ، نهرها و حتی در هوا اتفاق می افتد.

۱۰٫ آسپارتام

چیه؟ مانند ساکارین ، آسپارتام یکی دیگر از شیرین کننده های مصنوعی است که به عنوان جایگزین قند در نوشیدنی ها و غذاها استفاده می شود. مونسانتو یکی از اولین تولید کنندگان آن است.

چرا مضر است؟ من حتی نیازی به اضافه کردن آن ندارم.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ به خصوص در تمام محصولات سبک ، سس ها ، غلات و بسیاری از غذاهای دیگر.

۱۱٫ هورمون رشد rBGH

چیه؟ این یک هورمون رشد است که به طور خاص توسط مونسانتو ساخته شده و به منظور افزایش تولید شیر به گاوها تزریق می شود.

چرا مضر است؟ در بدن انسان به عنوان محرک سرطان کار می کند. این بیماری عمدتا با سرطان پستان ، مغز و پروستات در ارتباط است.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ این دارو هر هفته در میان به طور مرتب به گاو تزریق می شود.

۱۲٫ GMO

چیه؟ من فکر می کنم GMO ها دوباره نیازی به توضیح زیاد ندارند. مونسانتو یکی از سازندگان آنهاست و امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. آنها برای دفاع از خود از شعار “برای تغذیه همه جهان” استفاده می کنند.

چرا مضر است؟ دوباره حدس می زنم ، چیزی برای تهیه وجود ندارد.

کجا می توانیم او را پیدا کنیم؟ در نیشکر ، سیب زمینی ، ذرت ، برنج ، سویا ، ماهی آزاد و بسیاری از غذاهای دیگر.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *