۵ گام تا کسب قدرت شخصی و موفقیت مالی

ترس معمولی

قدرت شخصی و موفقیت مالی

بیشتر مردم بر این باورند که کسب موفقیت در زندگی سخت و دشوار است، اما در حقیقت برای دست‌یافتن به موفقیت در زندگی به تلاش و کوشش و جدیت نیاز است. فقط کافی است بخواهیم و اراده کنیم.

رویه ای پنج مرحله ای برای کسب قدرت شخصی و موفقیت مالی در زندگی وجود دارد که با استفاده از آن می توان مثبت باقی ماند و سریعتر به اهداف رسید. در این رویه بهترین تکنیک ها و اصول کشف شده برای تحول همیشگی ذهن گنجانده شده و عمل به آن تضمین خواهد کرد که شما به فردی موثر در زندگی شخصی و خانوادگی تبدیل شوید.

در ادامه به این پنج مرحله اشاره می کنیم. به یاد داشته باشید که تنها با خواندن این مقاله نمی توانید به اهداف خود برسید. ضروری است به این توصیه‌ها عمل کنید. اگر در تلاش نخست با شکست مواجه شدید ناامید نشوید. ادامه دهید.

آینده ایده‌آل خود را در ذهن مجسم کنید.

بزرگ‌ترین مانع در برابر دستیابی به یک زندگی بی‌نظیر و لذت‌بخش، باورهای محدودکننده است. همه ما چنین باورهایی داریم اما برخی افراد آنقدر گرفتار این باورها هستند که هنگام اقدام برای بهبود شرایط زندگی بطور کامل فلج می‌شوند. باور خودمحدودکننده این باور است که شما از لحاظ هوش، زمان، توانایی‌ها یا فرصت‌ها با محدودیت‌هایی مواجه هستید که نمی‌توانید به آنچه از زندگی می‌خواهید برسید. برای رها کردن خود از این ترمزهای ذهنی باید دیدگاه‌تان را در باره خود و امکان‌هایی که برای شما در زندگی فراهم است تغییر دهید.

از درآمد آغاز کنید.

برای این منظور از درآمدتان شروع کنید. از خود بپرسید یک، دو، سه، چهار و پنج سال دیگر مایلید چه میزان درآمد داشته باشید. به اطراف خود نگاه کنید و از خود بپرسید چه کسانی درآمدی به اندازه درآمد مورد علاقه شما دارند. ببینید آنها چه رفتار متفاوتی در مقایسه با شما انجام داده و می‌دهند. اگر پاسخ این سوال را نمی‌دانید یا در باره آن مطمئن نیستید بروید تحقیق کنید. تنبلی ممنوع!

طراحی دقیق آینده برای قدرت شخصی و موفقیت مالی

در ذهن وضعیت ایده‌آل زندگی خود را تصور کنید. از خود بپرسید اگر هیچ محدودیتی وجود نداشت دوست داشتید چطور زندگی کنید؟ اگر از لحاظ مالی وضعیت کاملا خوبی داشتید در چه خانه‌ای زندگی می‌کردید و چه اتومبیلی داشتید؟ چه نوع زندگی برای خانواده خود فراهم می‌کردید؟ دوست داشتید در طول هفته، ماه و سال چه نوع فعالیت‌هایی داشته باشید؟ این تصورات به شما کمک می‌کند محدودیت‌ها را حداقل در ذهن کنار گذارید و به ذهن خود اجازه دهید وضعیت‌های ایده‌ال را تجسم کند.

حرکت به سوی تحقق زندگی ایده‌آل.

حال که دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید باید به سوی این زندگی ایده‌آل حرکت کنید زیرا دانستن به تنهایی کافی نیست. هنگامیکه زندگی ایده آل خود را تصور می‌کنید می‌توانید آن را با وضعیت کنونی‌تان مقایسه کنید تا تفاوت‌ها بطور دقیق مشخص شود. حال فکر کنید برای نزدیک کردن وضعیت کنونی به وضعیت ایده‌آل باید چه اقداماتی انجام دهید. حال شما وارد مرحله ای حساس در زندگی خود یعنی برنامه‌ریزی برای آینده خود شده‌اید این همان چیزی است که تا قبل از این به خاطر افکار محدودکننده از آن به شدت هراس داشتید.

برنامه ریزی ضروری است.

نکته اصلی، تصور وضعیت ایده‌آل برای سه حوزه یعنی زندگی خانوادگی، شخصی و شغلی است. باید به دقت و به تفصیل برای خود مشخص کنید در آینده مایلید از لحاظ شخصی، شغلی و خانوادگی چه وضعیتی داشته باشید. ثبت جزییات این وضعیت‌های ایده‌آل ضروری است. باید به خود بگویید قصد دارید پنج سال بعد از لحاظ مالی و تحصیلی و خانوادگی دقیقا در چه وضعیتی قرار داشته باشید. حال مسیر درست را برای تحقق این اهداف انتخاب کنید. برنامه را قطعه قطعه کنید تا مشخص شود در هر ماه و سال باید چه کارهایی انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *