۷ نکته مهم هنگام خرید کفش

کفش

کفش

اگر قصد خرید کفش دارید؛ احتمالا تصمیم سختی پیش رو داشته باشید. کفش‌ها مهم‌ترین پوشاکی هستند که باید تهیه کنید. این آیتم نه تنها یک پوشاک است که با توجه به اینکه با پاها ارتباط دارد؛ تاثیر زیادی هم در سلامتی دارد. در صورتی که کفش نامناسب انتخاب کنید؛ علاوه بر اینکه دچار درد پا می‌شوید؛ ممکن است در راه رفتن هم مشکل پیش بیاید و حتی درد و ناراحتی در سایر قسمت‌های بدن مانند کمر یا ستون فقرات هم حس شود. تولیدی و پخش کفش قم رازهای خرید کفش مناسب را به شما می‌گوید.

نکات مهم در هنگام خرید کفش

برای اینکه مناسب‌ترین کفش را انتخاب کنید؛ لازم است که به چند نکته کلی توجه داشته باشید:

  • هدفتان از خرید کفش را مشخص کنید
  • به این فکر کنید که کفش‌ها را برای چه موقعیتی لازم دارید
  • چقدر قرار است هزینه کنید
  • رنگ و جنس کفش‌ها را مشخص کنید
  • مدل کفش را انتخاب کنید.

۷ نکته که هنگام خرید کفش باید به خاطر داشته باشید

پا قلب دوم شما است و باید حسابی از آن مراقبت کنید. با خرید کفش مناسب می‌توانید گام مهمی برای مراقبت از پاهای خود بردارید. برای اینکه کفش خوبی را انتخاب کنید؛ آسیا کفش ۷ نکته کلی را به شما گوشزد می‌کند.

کفشی را انتخاب کنید که با فرم پاهای شما متناسب باشد

مهم‌ترین نکته در انتخاب کفش مناسب این است که سایز پا را در نظر بگیرید. کفش باید کاملا با سایز پای شما متناسب باشد. نکته مهم‌تری که ما در تولیدی و پخش کفش قم همیشه به مشتری‌ها گوشزد می‌کنیم؛ این است که دقت کنید که انگشتان شما در کفش فضای کافی داشته باشند و بتوانند به سادگی در کفش حرکت کنند. البته پاشنه‌ها باید کاملا با پا فیکس شده و حرکت نکنند. داشتن پاشنه‌های محکم هم از مهم‌ترین نکاتی است که باید در انتخاب کفش به آن دقت کنید.

کفشی را انتخاب کنید که کاملا با پای شما متناسب باشد

کفش‌ها را طوری انتخاب کنید که تا حد امکان با چرم نرم ساخته شده باشند. به محض اینکه کفش‌ها دچار ساییدگی شدند؛ دیگر آن‌ها را نپوشید. چرا که این کفش‌ها شما را دچار درد پا و مشکلات دیگر می‌کنند.

برای خرید کفش صبر و حوصله خرج کنید

همه کفش ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که بهترین گزینه را انتخاب کنید. درزهای کفش و دوخت را بررسی کنید و مطمئن شوید که چسب‌کاری و دوخت خوبی داشته باشند. خیلی از تولید کنندگان کفش‌ها برای کاهش هزینه‌ها کفش را بدون آستر تولید می‌کنند. پس باید برای خرید کفش وقت صرف کنید و مطمئن شوید که کفش مناسب را انتخاب کنید.

دقت کنید که کفش زیره انعطاف‌پذیر داشته باشد

زمانی که کفش با طول و عرض مناسب را انتخاب می‌کنید؛ دقت داشته باشید که کفش رویه نرم و زیره انعطاف‌پذیر داشته باشد. به طوری که زیره کفش کاملا خم شود. باید تست را به دقت انجام دهید. یعنی سمت پاشنه و پنجه کاملا خم شوند و کفش به صورت V انگلیسی دربیاید.

دو سایز را امتحان کنید

معمولا سایزهای کفش‌ها با هم متناسب نیستند. ممکن است یکی دو سایز با سایز معمولی شما متفاوت باشند. برای اینکه مطمئن شوید که کفش مناسب را انتخاب می‌کنید؛ هر دو سایز را بپوشید. از این گذشته شما باید هر دو لنگه کفش را بپوشید و چند قدم راه بروید. به این ترتیب از راحت بودن کفش مطمئن می‌شوید.

بهترین زمان برای خرید کفش عصرها است

اندازه و فرم پاها در طول روز متغیر است. به خصوص در روزهای گرم تابستان این اتفاق شدت بیشتری دارد و ممکن است پاهای شما دچار ورم شوند. پس بهتر است که در شب کفش بخرید و کمی قبل آن پیاده‌روی کنید تا پاها ورم نداشته باشند.

تلاش کنید که کفش‌هایی با رویه چرم بخرید

بهترین متریال برای تولید کفش، چرم طبیعی است. چرم‌ها تهویه خوبی دارند و رطوبت را جذب می‌کنند. به همین خاطر است که بهترین گزینه برای تولید کفش هستند. چرم‌ها بهترین متریالی است که در پروسه تولید کفش به کار می‌رود. انتخاب این کفش باعث می‌شود که تجربه خوبی در راه رفتن با آن‌ها داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که ۷ تا از مهم ترین فاکتورهایی که هنگام خرید کفش باید در ذهن داشته باشید را با هم بررسی کنیم. امیدواریم در خرید بعدی خود، بتوانید از این مقاله برای ثبت یک خرید موفق استفاده کنید. کفش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *