۷ راه رنگ آمیزی که می تواند حال شما را بهتر کند

رنگ آمیزی نوعی از درمان محسوب می شود و می تواند توسط روان درمانگران در هنر درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد . مزایای استفاده از هنر و رنگ آمیزی می تواند بسیار زیاد باشد ، به شما این امکان را می دهد تا روی خلاقیت خود تمرکز کنید.

در اینجا لیستی از تمام مزایای رنگ آمیزی و اینکه چگونه این سرگرمی می تواند زندگی شما را بهبود بخشد را آورده ایم.

۱٫ رنگ آمیزی می تواند به شما در کاهش سطح استرس و اضطراب کمک کند.

طبق مطالعه ، رنگ آمیزی الگوهای هندسی و ماندالاها می تواند به شما در کاهش سطح استرس و کاهش اضطراب کمک کند . این ممکن است به این دلیل باشد که وقتی روی کارهای ساده تمرکز می کنیم ، مغز ما آرام می شود و اضطراب و استرس ما کاهش می یابد.

بنابراین دفعه بعد که احساس نگرانی ، اضطراب یا استرس شدید ، سعی کنید مدادهای رنگی خود را بیرون بیاورید. رنگ آمیزی در واقع می تواند تأثیر مراقبه ای داشته باشد.

۲٫ رنگ آمیزی می تواند به شما در بهبود عملکرد مغز کمک کند.

رنگ آمیزی می تواند به عملکرد مغز شما کمک کند زیرا به استفاده از  هر دو طرف مغز شما – یعنی نیمکره های خلاق و منطقی نیاز دارد.

هنگام انتخاب رنگ ها و فکر کردن خلاقانه ، از سمت خلاق استفاده می کنید و هنگام تمرکز ، سازماندهی و ایجاد ایده ها از سمت منطقی استفاده می کنید.

۳٫ رنگ آمیزی می تواند به شما در بهبود تمرکز کمک کند.

نشستن و تمرکز بر روی الگوی جلوی شما بدون حواس پرتی مداوم مثل تلفن همراه و رسانه های اجتماعی به معنای نیاز به تمرکز دارد. تلفن های خود و سایر حواس پرتی های تکنولوژیکی را جمع آوری کرده و روی کار تمرکز کنیم.

یک مطالعه نشان می دهد که تمرین هنر ممکن است به حل مسئله کمک کند ، شاید به این دلیل است که استفاده از هنر از هر دو طرف مغز استفاده می شود، که می تواند به شما کمک کند در خارج از کادر فکر کنید.

۴- رنگ آمیزی می تواند تأثیرات مشابه مراقبه داشته باشد.

رنگ آمیزی می تواند به شما کمک کند تا مدتی تمرکز کنید و از حواس پرتی ها و دیگر افکار (شاید منفی) به دور باشید. این بدان معنی است که رنگ آمیزی می تواند مانند مدیتیشن شما را به حال خوب برساند و به کندی ذهن شما کمک کند.

مراقبه در زندگی روزمره ما ، باعث خواب بهتر ، بهبود حافظه و فواید زیاد دیگری می شود . این تنها یکی از دلایلی است که با گرفتن یک کتاب رنگ آمیزی امروز ممکن است برای زندگی شما واقعا مفید باشد.

۵٫ رنگ آمیزی می تواند به شما در تمرین آگاهی ذهن کمک کند.

آگاهی ذهن ، تکنیکی برای ماندن در زمان حال و اجازه نمی دهد افکار نگران کننده شما درباره آینده یا خاطرات خود را به دست گیرند. از آنجا که رنگ آمیزی به این معنی است که ما باید روی کار مورد نظر تمرکز کنیم ، ممکن است از افکار خود دور شویم ودر مدت کوتاهی می توانیم فکرمان را روی نقاشی بگذاریم.

یک مطالعه به ما می گوید که داشتن ذهن هوشیار ، می تواند سطح اضطراب ما را پایین بیاورد ، و رنگ آمیزی اغلب برای مبارزه با  اضطراب استفاده می شود. اگر می توانید قبل از شروع تمرین ، ذهن خود را آرام کنید.

۶٫ از رنگ آمیزی می توان برای رفع افکار منفی استفاده کرد.

این هنر برای کسانی که از تروما و مشکلات روانی رنج می برند ،  درمان ارزشمندی محسوب می شود .

وقتی صحبت از رنگ آمیزی می شود ، تمرکز ما برای پر کردن اشکال و تمرکز ما در انتخاب رنگ ها ممکن است بدان معنی باشد که افکار منفی ما می تواند با فعالیت ترسیم جایگزین شود.

به جای اینکه یک افکار درونی منفی به شما بدهد ، سعی کنید آن را با تمرین هنر و رنگ آمیزی به آن استراحت دهید.

۷٫ رنگ آمیزی و هنر می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.

رنگ آمیزی دیگر فعالیتی نیست که فقط مخصوص کودکان باشد ، زیرا رنگ آمیزی در بین بزرگسالان روز به روز محبوب تر می شود.  انجام هنر می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد .

هنر می تواند تأثیرات مثبتی بر زندگی ما بگذارد و رنگ آمیزی می تواند راهی عالی برای شروع احساس خوب در زندگی روزمره شما باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *