چند دلیل قانع کننده برای اخذ ایزو ۹۰۰۱

استاندارد ایزو 9001یکی از پر کاربرد ترین گواهینامه های ایزو شاخه استاندارد های ۹۰۰۱ است که بر سیستم مدیریت کیفیت نظارت دارد. دلایل فراوانی برای دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ وجود دارد که مهم ترین آن می تواند پاسخ به نیازهای مشتری باشد.

در ادامه دلایلی برای لزوم اخذ ایزو ۹۰۰۱ می آوریم تا با انگیزه بیشتری در صدد زمینه سازی برای اخذ این گواهینامه برآیید.

پاسخ به نیاز مشتری

توجه داشته باشید بسیاری از مشتریان تنها با شرکت هایی معامله می کنند که استاندارد های بین المللی را رعایت کنند. پس برای ماندن در عرصه رقابت و همچنین فروش بیشتر و مهمتر از همه جلب اعتماد مشتری نیاز است تا گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را دریافت کنید.

برگی برنده در برابر رقبا

توجه داشته باشید که بسیاری از رقیبان تان هنوز نسبت به اخذ گواهینامه ایزو اقدام نکرده اند. پس شما با داشتن چنین استانداردی یک سرو گردن از آنها بالاتر خواهید بود. پس از اخذ ایزو ۹۰۰۱ می توانید در تبلیغات تان بر روی این برگ برنده تاکید داشته باشد و از مشتریان جدید که روزگاری با رقیب شما قرارداد داشتند، استقبال کنید.

کیفیت را احساس کنید

در وهله اول نخستین کسی که تمایز بین محصولات پیشین تان و محصولات کنونی را می فهمد خودتان و سپس مشتری است. با پیاده سازی استاندارد بین المللی در شرکت تان کیفیت محصولات بالاتر می رود و این خودش به معنای جلب اعتماد مشتری است.

کاهش شکایات از سوی مشتری

با بالاتر رفتن کیفیت پس از مدتی متوجه خواهید شد که شکایات از سوی مشتری ها به طرز باور نکردنی کاهش یافته، به طوری که دیگر کسی از معیوب بودن یکی از محصولات به شرکت زنگ نمیزند و یا در زمان پرداخت وجه به خاطر برخی مشکلات احتمالی چانه زنی نمی کند.

بالا رفتن ارزش محصولات

پس از آنکه کیفیت محصولاتتان بالا رفت و مشتری ها هم این موضوع را دریافتند می توانید در زمان بستن قرارداد فروش، با دست پرتری ظاهر شوید و حتی قیمت را کمی بالاتر ببرید. این همان اصل سود آوری خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *