استاندارد ایزو ۲۲۱۶۳ برای زمان بندی دقیق قطارها

زمان رفت و آمد قطارها، تاخیر، مشکلات سیگنال ها، اشتباهات فردی و… مشکلاتی هستند که پیش از ورود خدمات مشاوره ایزو و یک استاندارد بین المللی ایزو به این حوزه با آن ها در خطوط مسافربری قطارها با آن ها دست به گریبان بودیم. به خصوص اگر شما در سوئیس زندگی می کردید، رفت و آمد زیاد با قطارها و این چالش ها حسابی به ستوه می آوردتان!

ISO / TS ۲۲۱۶۳

گواهینامه ی ISO / TS ۲۲۱۶۳ برنامه های کاربردی راه آهن، سیستم مدیریت کیفیت، و الزامات سیستم مدیریت کسب و کار برای سازمان های وابسته به آهن را با بستگی به ISO ۹۰۰۱ و الزامات خاص در بخش کاربردی راه آهن ارائه می دهد.

هدف این استاندارد ایزو چنین است که سیستم های یکپارچه و تولید کنندگان تجهیزات در صنعت راه آهن را به بهترین شیوه های مشترک انسجام بخشیده و به مدیریت پایدار برساند.

در واقع این گواهینامه ی استاندارد یک مشخصات فنی با یک برنامه ی خاص بیرون آمده از دل ISO ۹۰۰۱ سیستم های مدیریت کیفیت، الزامات استاندارد بین المللی جهانی و معیابر جهانی برای بهبود کیفیت است. سازمان جهانی ایزو با همکاری با انجمن صنایع ریلی اروپا UNIFET، بر پایه ی استاندارد صنعتی خود که توسط تعدادی از شرکت های بزرگ در سراسر جهان تامین می شود، گواهینامه ی ۲۲۱۶۳ را توسعه داده است.

ISO / TS ۲۲۱۶۳ نیازهای سیستم مدیریت کیفیت را برای بخش ریلی تعریف می کند که می تواند در طول کل زنجیره ی تامین از جمله فعالیت های طراحی و توسعه، تولید و تعمیر و نگهداری، تاکید بر بهبود مستمر و ابعاد ایمنی فعال باشد.
یوجی نیشی، رئیس کمیته ی ISO / TS ۲۶۹ که به طور مستقیم در توسعه ی ISO / TS ۲۲۱۶۳ وارد عمل شده است می گوید، استفاده ی گسترده از الزامات این گواهینامه ی استاندارد ایزو می تواند به خدمات ریلی بهتر و صنعت قوی تر در حوزه ی راه آهن و قطارها منجر شود.

او می گوید: سازمان ها و صنعت های وابسته به خدمات ریلی که با این استاندارد ناگزیر بیشتر بر کیفیت تمرکز می کنند، به صورت مستقیم و غیرمستقیم محصولات و خدمات موثر و قابل اعتمادتری ارائه خواهند داد و به این شکل صنعت راه آهن و خطوط ریلی ایمن تر و با مدیریت پیشرفته تر عمل خواهد کرد.

در بخش راه آهن ما بسیار ضربه پذیر هستیم و نقاط ضعف متعددی داریم که با استفاده از استاندارد ۲۲۱۶۳ قابلیت این را پیدا می کنیم تا این ضربه پذیری را به کمترین میزان ممکن رسانده و امنیت و کیفیت را بالا ببریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *