بیگانگان در مریخ

تصاویری از سطح مریخ به صورت آنلاین ظاهر شده است که بنظر می رسد ساختار بیگانگان  باستانی  است.شکارچیان  و علاقمندان به بیگانگان و  بشقاب پرنده ها روزهای خود را صرف بررسی  تصاویری که از مریخ توسط  کاوشگر کیوراسیتی به زمین فرستاده میشوند میکنند.بیشتر اوقات تصاویر چیزی غیر از دشتهای گرد و غبار آلود سیاره سرخ نیست. اما هر از چند گاهی تصاویر جالبی در رادارها ظاهر می شود.ArtAlienTV ، یک کانال توطئه YouTube است که ادعا می کند شواهد مشخصی از مجسمه ها و سازه های باستانی در چشم انداز مریخ کشف کرده است.به نظر می رسد آخرین یافته عجیب سر یک مجسمه گربه باستانی را نشان می دهد که به شدت شبیه سر یک شیر ماده کامل است.جو وایت ، ۴۵ ساله ، روزنامه نگار فضایی که خود دارای عنوان ویدیویی غیرمعمول است و از مخاطبان خود می خواهد در هنگام بررسی اکتشافات خود ، یک ذهن باز داشته باشند.

وی در رابطه با یافتن مجسمه گربه گفت: “آیا این تصویر جالب یک مجسمه گربه حک شده در مریخ از ناسا است؟

وی گفت: “این یک لولا یا گیره مربع بر روی گردن دارد که گویی تعمیر یا پیوست شده است. کمی شبیه سر شیر یا شاید یک گربه مشابه یا موجودی دیگر است که از بدن جدا شده است.وی گفت: “طول آن حدود ۴ اینچ یا کمتر است.وی گفت: “گره های جالبی در منطقه پوزه وجود دارد ، اگرچه تا حدی شکسته شده است. آیا ممکن است این انبارها یا سنگریزه های رمزگذاری شده باشند که ممکن است در این دریاچه سابق در آب غرق شده باشد؟بسیاری از بینندگان آقای وایت متقاعد شده بودند که او به یک کشف زمینی دست زده است.

برخی تصور می کردند که این مجسمه به طریقی با تمدن مصر باستان مرتبط است ، که بسیاری از توطئه گران معتقدند مرتباً مورد بازدید و تحت تأثیر فرازمینی ها قرار گرفته است.

اسمیت در یو تیوب در یک اظهارنظر گفت: “مصریان باستان مریخ به شدت به گربه ها  علاقه داشتند و آنها را مقدس می دانستند.

چرا فقط گربه ها و خزندگان چشم دریده یا شکاف دار دارند؟ گربه ها  از پستانداران هستند در حالی که خزندگان حیوانات خونسرد هستند.  “یان بویانتون ، شخص دیگری گفت: “

من یک گربه بزرگ نیز می بینم. من همیشه از آنچه که شما از زباله های پیچیده  تصاویر را بیرون می کشید ، متحیر هستم.“من می دانم که در گذشته به جزیره دونون اشاره کردم ، اما واقعاً شوخی می کنم. من فقط امیدوار هستم که یک روز همه چیز توسط ناسا توضیح داده شود یا کسی که این تصمیمات را می گیرد ، زیرا بدیهی است اگر “حقیقت” را  بدانیم”جامعه” در هرج و مرج فرو می رود. “

اما برخی دیگر این سؤال را مطرح کردند که آیا مجسمه شیرها در حقیقت یک حیوان متفاوت است یا فقط قطعه ای از سنگ است.یکی از نظرات یوتیوبر ای ن است که، سر یک فیل است ، در حالی که دیگری می گوید “مارمولک یا مار و یک جونده  ، احتمالاً یک پرنده” را نشان می دهد.با این حال اکثر دانشمندان در حال مشاهده این عکس موافقند که این یک نمونه کامل از اثر پاریدولیا است.

Pareidolia یک پدیده روانشناختی است که باعث می شود افراد چهره ها و الگوهای موجود در جایی که وجود ندارند را ببینند.

این اثر معمولاً با شکارچیان UFO همراه است که دائماً تصاویر سایه ها و صخره های مریخ یا ماه را با مجسمه ها ، فضاپیماهای بیگانه و سایر وقایع ماوراء الطبیعه اشتباه می گیرند.

کیهان شناس مشهور ، کارل ساگان در سال ۱۹۹۵ اظهار داشت ، پاریدولیا ابزاری برای بقا است که توسط انسان ساخته شده است تا بتواند دوستان یا دشمنانی را که از فاصله دور  نزدیک میشده اند، بشناسد.

حتی استاد رنسانس لئوناردو داوینچی این اثر را به رسمیت شناخت و کاربرد آن را در زمینه هنر توصیف کرد.

داوینچی در یکی از ژورنال های خود نوشت: ” اگر می خواهید صحنه ای را اختراع کنید به هر دیواره ای که لکه های مختلفی دارد یا مخلوطی از انواع سنگ ها نگاه کنید. مناظر مختلفی میبینید که با کوه ها ، رودخانه ها ، صخره ها ، درختان ، دشت ها ، دره های وسیع و گروه های مختلف تپه ها آراسته شده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *