آپدیت گوشی اندرویدی با چند کلیک

گوشی هوشمنداندروید چند سالی است که سیستم عامل محبوب کاربران گوشی های هوشمند شده و همیشه در حال رشد بوده و روز به روز پیشرفته تر و هوشمندتر می شود. گوشی های هوشمند قابلیت ارتقاء یافتن را دارند البته این ویژگی بیشتر در بین پرچمدارن و گوشی های رده بالا به چشم می خورد از طرف شرکت سازنده پشتیبانی می شود.

به هر حال اگر هوس کردید نسخه سیستم عامل گوشی اندرویدی خود را ارتقاء دهید خودتان به سادگی میتوانید این کار را انجام دهید و بدون نیاز به رایانه یا فرد متخصص اینکار!

قبل از هر چیز باید ببینید آیا شرکت سازنده گوشی شما نسخه جدیدی را برای گوشی شما منتشر کرده است یا نه. شما برای اینکار به اینترنت نیاز دارید اگر اینترنت وایفای دردسترس است بهتر است از این نوع اتصال استفاده کنید.

مراحل و روش های آپدیت اندروید

ــ ابتدا با زدن روی Setting وارد منوی تنظیمات سیستم عامل اندروید خود شوید. برای این کار آیکون چرخ دنده را زده و وارد تنظیمات شوید.
با اسکرول کردن به پایین صفحه آمده و روی abount Device بزنید. با توجه به مدل دستگاهی که دارید، ممکن است این گزینه را نبینید، در این حالت به گزینه System بروید. در برخی دستگاه های اندرویدی نیز گزینه System Updates را در منوی تنظیمات اصلی در زیر قسمت About Device پیدا کنید.

ــ روی Software updates یا Download update manually کلیک کنید.

ــ گزینه Check for update را بزنید. البته این گزینه با توجه به دستگاه شما متغیر است.

ــ اگر پرسشی از شما پرسیده شد روی OK کلیک کنید.

ــ اگر آپدیتی در این لیست وجود داشته باشد، روی Download یا Yes کلیک کنید.

ــ آپدیت دستگاه شما شروع به دانلود شدن می کند. توصیه می شود که آپدیت های موجود را با استفاده از شبکه وایرلس دانلود کنید. اگر آپدیتی در این قسمت موجود نبود، سعی کنید که بعدا دوباره امتحان کنید.

ــ پس از دانلود کردن آپدیت، گزینه install را بزنید. ممکن است چند دقیقه فرآیند نصب شدن طول بکشد.

ــ دستگاه تان را به شارژر وصل کنید. برای اینکه گوشی خود را آپدیت کنید باید حداقل ۵۰ درصد شارژ گوشی داشته باشید. بنابراین نیاز است که دستگاه خودتان را شارژ کنید.

اجازه دهید که فرآیند نصب آپدیت به طور کامل اجرا شود. این کار ممکن است ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان ببرد. از حجم و شارژ گوشی نیز مطمئن شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *