برنامه ی زمان بندی نگرانی ها

نگرانی

نگرانی

وقتی یک نگرانی مهم دارید به سرعت متوجه می شوید که آن نگرانی می تواند بسیار قدرتمند یا مقاوم باشد. یکی از راه های مقابله با آن که عجیب به نظر می رسد آن است که نگرانی هایتان را در زمان های مشخصی انجام دهید.

نگرانی را برنامه ریز کنید و آن را زمان نگرانی نام گذاری کنید.

هر گاه احساس می کنید که نگرانی هایتان به ذهن تان خطور می کنند به خود یادآوری کنید که هنوز زمان نگرانی تان نرسیده و اینکه نگرانی باید منتظر بماند.

این نگرانی را در یک دفترچه ی یادداشت یا برنامه ریزی روزانه که برای ملاقات هایتان استفاده می کنید بنویسید.

این زمان می تواند وقت استراحت و چای یا درست بعد از زمان ناهار باشد یا در مسیر اداره به خانه تان. اگر متوجه شدید که ۲۰ دقیقه خیلی زیاد است هر بار ۵ دقیقه از آن را کم کنید تا به دوره ی زمانی دلخواه خود برسید.

ارزش این روش در آن است که به شما احساس مورد خطاب قرار دادن نگرانی تان را می دهد. قادر خواهید بود در مورد هر چه شما را اذیت می کند نگران شوید (اما تنها در یک زمان خاص)/ این روش به شما امکان آن را می دهد که احساس راحتی بیشتری، نه نگرانی (یا حداقل نگرانی کمتری) طی بقیه ی اوقات روز کنید.

برای انجام این روش برنامه ریزی شده و متمرکز کنترل نگرانی، با یک نگرانی کوجک کارتان را شروع کنید و به مسائل ناراحت کننده تر برسید. از لیست نگرانی خود موردی را انتخاب کنید که قابل مدیریت تر و نه چندان طاقت فرسا باشد. سپس می توانید کارتان را در جهت نگرانی های وحشتناک تر ادامه دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud