کار دشوار مترجمان: سخت ترین زبان های دنیا

زبانهمیشه وقتی در میان آگهی های استخدامی اینترنتی به دنبال مترجمان فریلنسر می گردیم، انواع و اقسام مترجمان از زبان های گوناگون جلب نظر می کنند.

فریلنسرهای مترجم به هر زبانی که برای ترجمه مشغول باشند، سختی های خاص خود را داشته و نمی توان هیچ یک از زبان های دنیا را برای ترجمه ساده انگاشت.

اما در این مطلب قصد داریم، سخت ترین زبان های دنیا را معرفی نماییم.

نخستین زبان سخت دنیا: زبان ماندارین چینی

زبان چینیسخت ترین زبان دنیا، زبان ماندارین چینی ست که بیشتر چینی ها به این زبان صحبت می کنند. جالب است بدانید که چیزی بیش از ۱,۲ میلیارد نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند. زبان ماندارین از این جهت فوق العاده سخت می نماید که در این زبان آواها باعث تغییر معنی یک کلمه ی مشابه می شوند. به این معنا که یک کلمه با دو آوای مختلف به دو کلمه ی کاملا متفاوت تبدیل می شود.

به همین نسبت نوشتار این زبان نیز با علامت های آوایی بی اندازه سخت می نماید و مترجمین زبان ماندارین یکی از سخت ترین مشاغل دنیا را به خود اختصاص داده اند.

دومین زبان سخت دنیا: زبان ژاپنی

دومین زبان سخت دنیا، زبان ژاپنی هاست. ۱۲۵ میلیون نفر به زبان چینی صحبت می کنند و شاید این زبان اصلا به نظر خودشان سخت نمی نماید.

زبان ژاپنی با داشتن بیش از دو هزار نشانه در نوشتار و بیان یک زبان پیچیده به نظر می رسد. و دو دسته از سیلاب های آوایی که هر کدام ۴۶ حرف دارند، در کنار این نشانه ها می نشینند.

سومین زبان سخت دنیا: زبان عربی

سومین زبان سخت جهان، زبان عربی ست که ۴۰۰ میلیون نفر در جهان به آن صحبت می کنند. زبان عربی دارای این ویژگی ست که بیشترین تعداد کلمه را دارا بوده و تغییر شکل حروف در آن به عجیب شدن و سختی این زبان می افزاید.

چهارمین زبان سخت دنیا: زبان مجارستانی

و زبان مجارستانی چهارمین زبان سخت دنیا به شمار می رود. دوازده میلیون نفر در جهان به زبان مجارستانی صحبت می کنند.

زبان مجارستانی ۱۸ نوع گرامر داشته و این موضوع این زبان را به یک هزارتوی بی پایان تبدیل می سازد.

پنجمین زبان سخت دنیا، زبان فنلاندی ست که با زبان استونیایی و زبان مجارستانی از یک خانواده است. شش میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت کرده و زبان فنلاندی نیز با ۱۵ نوع گرامر یک زبان پیچیده و گیج کننده به نظر می رسد.

ششمین زبان سخت دنیا: زبان استونیایی

ششمین زبان سخت دنیا، زبان استونیایی ست که در شمار زبان های رسمی اتحادیه ی اروپا قرار داشته و نزدیک به یک میلیون نفر به آن صحبت می کنند.

این زبان سه درجه ی آوایی دارد و یادگیری آن به شدت سخت و ناممکن به نظر می رسد.

هفتمین زبان سخت دنیا: زبان ویتنامی

هفتمین زبان سخت دنیا، نیز زبان ویتنامی ست که در حدود ۷۰ میلیون نفر در جهان این زبان را حرف می زنند.

زبان ویتنامی در بعضی لغات و زمینه ها به زبان چینی شباهت داشته و سختی خود را نیز از زبان چینی به ارث برده است.

پنج لهجه ی ویتنامی این زبان را با آواها و قواعد مختلف همراه ساخته است. و مترجمان زبان ویتنامی کار بس دشواری را پیش روی دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *