چطور اصول ارگونومی را برای دورکاری رعایت کنیم؟

چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم؟کار در خانه مزیت هایی دارد اما شما هم برای تجربه بهتر و دلزده نشدن از دورکاری باید کمی همت کنید و شرایط و محیط خانه را برای کارکردن مناسب کنید.

مواردی را که در این نوشته بیان میکنیم. فریلنسر های باتجربه ای که در سایت برون سپاری پروژه ها عضوند آنها را تایید و پیشنهاد میدهند.

راحتی و ارگونومی بودن

ارگونومیک همان حالت ایدآل بدن در زمان کار کردن است. اینکه وضعیت پاها و ستون فقرات و گردن و .. در چه حالتی باشد، بسیار مهم است. رعایت نکردن اصول ارگونومی نه تنها شما را از کار دلزده میکند. بلکه صدمات جدی هم به بدنتان وارد می کند که جبران ناپذیرند.

برخی اصول ارگونومی را در ادامه بیان میکنیم:

* هنگام نشستن بدنتان را تنظیم کنید. گوش‌ها، شانه‌ها و باسن باید در یک خط عمودی قرار بگیرند.

* زمانی که بر روی صندلی نشسته‌اید، دست‌ها باید موازی با ستون فقرات قرار بگیرند و آرنج‌ها باید زاویه‌ی ۹۰ درجه داشته باشند. اگر در این وضعیت نیستید، صندلی کارتان را در حالت بالاتر یا پایین‌تر تنظیم کنید.

* برای کاهش فشار از روی ستون فقرات، زمانی که بر روی صندلی نشسته‌اید از یک بالشت کوچک، زیرپایی یا محافظ قابل تنظیم کمر استفاده کنید.

* فراموش نکنید هر چند وقت یک بار بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.

* اگر نور طبیعی ندارید به جای آن، استفاده از لامپ‌های LED را مد نظر قرار دهید. لامپ‌های LED کارآمدترین و نزدیک‌ترین تقلید از آثار نور خورشید هستند. یا از روشنایی OLED استفاده کنید (دیودهای ساطع‌کننده‌ی نور طبیعی) که به نظر می‌رسد سالم‌ترین نور برای چشم‌های انسان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud