کشف سراپیوم در مصر

باستانی

سارکوفاگوس

سرپیوم گاوها در سقاره بدون شک متعلق به یکی از اسرار بزرگ مصر باستان امروز است. این مکان در مجموعه منطقه ساکارا نزدیک هرم پلکانی واقع شده است.

 سوالات زیادی رباره اینکه کاربرد آین مکان چیست وجود دارد.این مجموعه شامل راهروها ی طویل است. تاکنون فقط ۲۵۰ متر از کل مجموعه نقشه برداری شده است. متأسفانه سقفها در بسیاری از نقاط فروریخته است و به دلیل ناپایدار بودن سنگها ، کار بسیار دشوار میشود.

ورود به داخل کار آسانی نبود

  طاقچه هایی که در  اصطلاح به آنها سارکوفاژ گفته میشود  که وزن هر یک از آنها چند صد تن است. وقتی شکارچیان گنج مدرن (به اصطلاح باستان شناسان ؛) سعی در باز کردن آنها داشتند ، مجبور شدند از چندین دینامیت قوی استفاده کنند تا از آن طریق عبور کنند. هر سارکوفاژ از یک وان و یک درب عظیم تشکیل شده است. تراش هر دو با چنان دقتی انجام  شده که حتی ابزارهای کنونی CNC نیز نمی تواند آن را تراش دهد.

تنها چیزی که درون آن بود مخلوطی شبیه آسفالت و همچین حاوی بقایای استخوان حیوانات مختلف بود.

آیا Serapeum می تواند یک محل دفن باشد؟

اریش فون Daniken در یکی از سخنرانی های خود می گوید که طبق یک افسانه ، این مکان به عنوان محل دفن موجودات (حیوانات؟)که  ساخته شده توسط خدایان در آزمایش های ژنتیکی آنها بوده است استفاده میشده.

گفته می شود که مصریان باستان از کشتن و سوزاندن موجودات می ترسند ، آنها می خواستند مطمئن شوند که بیدار نخواهند شد ، بنابراین آنها را دفن کردند.

آقای Däniken قطعاً ایده جالبی دارد ، اما همه سوالات را حل نمی کند. چرا برخی از سارکوفاژی ها خالی بودند؟ چرا یک حجره در وسط جاده در یکی از راهروها قرار دارد ، انگار که وقت نکرده اند آن را به اتمام برسانند؟ چرا سوزاندن حیوانات آسان تر است؟ چگونه آنها حتی چنین اشیای مگالیتی را  ساختند؟که  برای باز کردن آن به هیدرولیک یا دینامیت بسیار قدرتمندی نیاز داریم. و چرا همه اینها بوجود آمده است؟

باید در نظر داشت که این تنها ساختمان از نوع خود در مصر است (حداقل از آنچه تاکنون یافته ایم). به هیچ وجه در مفاهیم شناخته شده اهرام در کرانه شرقی نیل یا مجتمع های دفن زیرزمینی در کرانه غربی نیل نمی گنجد.

داخل هرم ماهواره را در مقابل هرم میانی در جیزه دیدم ، من نیز در هرم تتی بودم و همچنین در هرم بزرگ بودم. می توان گفت که یک قانون جالب در اینجا اعمال می شود:

هرچه هرم بزرگتر باشد ، حجم خارجی و داخلی اصطلاحاً حنجره کمتر است. بدون شک می توان گفت بزرگترین افراد در سراپئو در مصر مورد کاوش قرار دارند. فردی با قد متوسط ​​۱۷۵ سانتی متر می تواند بدون هیچ مشکلی در آنها بایستد. در مقبره های ساحل غربی نیل نیز سارکوفاژی های بزرگی وجود دارد ، اما بر خلاف آنچه در سراپئو وجود دارد ، پیچ – پیچیدن. این همیشه بزرگ بود ، اما حدود دو متر بیشتر نبود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *