آیا به ما همه چیز درباره ی شکلهای دایره ای مزرارع گفته شده؟

یکی از عجیب ترین حلقه های کشتزار در سال ۲۰۰۱ ، در یکی از مناطق زراعی واقع در بزرگترین تلسکوپ و رصدخانه یعنی چیلبولتون( Chilbolton) ظاهر شد.

این حلقه به عنوان چشمگیرترین و مهمترین حلقه کشتزار که تاکنون در سیاره ما ظاهر شده است مورد تحسین قرار گرفته است ، زیرا طبق گفته بسیاری از محققان UFO ، این حلقه پیامی را از فضا به همراه داشت.

حلقه های کشتزار برای ده ها سال مورد توجه عموم مردم و یوفولوژیست ها قرار گرفته است. سالهاست که متخصصان این پدیده باورنکردنی را که بسیاری از آنها به UFO نسبت داده اند ، و اینکه چگونه حلقه های کشتزار حاوی پیامی از بالا هستند ، را مطالعه کردند.

برخی دیگر  متقاعد شده اند که حلقه های کشتزار فقط یکی از آثار فریبنده و دقیق است که سعی در اثبات این دارد که ما در جهان تنها نیستیم.

حلقه های کشتزار  در مزارع زراعی  سراسر جهان ظاهر شده اند.

اصطلاح حلقه های کشتزار در دهه هفتاد توسط داگ بوور و دیو چورلی ابداع شد.

در سال ۱۹۹۱ ، آنها اعلام کردند که از سال ۱۹۷۸ تاکنون نویسندگان بیش از ۲۰۰ حلقه کشتزار بوده اند و از تشکیلات موجود در کوینزلند ، الهام گرفته اند وقتی که یک کشاورز یک بشقاب پرنده  را دیده که در منطقه پرواز کرده است.

از آن زمان ، Crop Circles موضوع بشقاب پرنده ها بوده است که مورد انتقاد منتقدین قرار گرفته است.

محصول انسان؟ یا محصول بیگانگان؟ یا محصول قرن بیست و یکم؟

ساقه گندم

به گفته ریچارد دولان: “میدان الکترومغناطیسی در ناحیه ای که یک دایره در آن ظاهر می شود معمولاً با الکترواستاتیک شارژ می شود. علاوه بر این ، یک شکل نادر از انرژی الکترومغناطیسی به نام “گرداب یونیزه ی پلاسما” نیز وجود دارد که به عنوان رعد و برق  شناخته می شود.

خوب ، این یک موضوع بسیار بحث برانگیز است. منظور من این است که چرا بیگانگان به زمین می آیند تا چند حلقه را بکشند …

در حالی که اصطلاح “دایره های کشتزار” در دهه هفتاد میلادی ابداع شد ، حقیقت این است که اولین گزارش دایره کشتزار مربوط به سال ۱۶۷۸ است.

مطلبی که در تاریخ ۲۲ اوت ۱۶۷۸ منتشر شده است ، با عنوان “شیطان در حال حرکت: یا ، اخبار عجیب و غریب از هرتفوردشایر” نشان می دهد که یک دیو در حال قطع دایره بزرگی در یک محصول زراعی است.این اولین نمونه از آگروگلیف است ، با نام مستعار حلقه کشتزار آکا.

با این حال ، محقق جیم شنبل آن را به عنوان یک سابقه تاریخی نمی داند زیرا متن  این ساقه ها را به صورت بریده و خمیده توصیف می کند.

در سال ۱۶۸۶ ، رابرت پلات ، طبیعت شناس شکل های دایره ای را نشان داد که روی قارچ ها ظاهر می شوند ، که بعداً به جریان های هوا منتسب می شوند ، سپس در سال ۱۸۸۰ ، جان رند کاپرون اشکال دایره ای را توصیف کرد که پس از طوفان در یک مزرعه ظاهر می شد.

در زمان های اخیر ، موارد مرتبط با حلقه های زراعی به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

این”پیام” های عجیب معمولاً در طول شب ظاهر میشوند در حالی که تعداد کمی از آنها در طول روز ظاهر می شوند.

در طی سالیان متمادی ، این پدیده به طرز چشمگیری تکامل یافته است تا جایی که دشوار است قضاوت کنید آیا این یک حقه است یا واقعیت.

هیچ کس در این مورد شک نمی کند.اشکال حلقه های زراعی بزرگتر میشوند ، برخی با قطر بیش از ۲۰۰ متر. برخی دیگر در طراحی پیچیده تر هستند که گویی شاهد “ماندالاهای واقعی کیهانی” هستیم ، بسیاری از آنها با دقت هندسی چشمگیر و با دانش فراکتالها و تصورات مربوط به مطالعات مکانیک کوانتومی مدرن ساخته می شوند.

کسانی که این پدیده را بدون تعصب مطالعه کرده اند ، معتقدند که حلقه های زراعی با ویژگی های خاصی همراه هستند که نسبتاً منحصر به فرد است و توضیحی منطقی ندارند.

کشاورزانی که حلقه های زراعی را در مزارع خود دیده اند شاهد “فلش نور” یا “رقص نور” در آسمان بودند قبل از اینکه مزارعشان خالکوبی شود.”

ریچارد دولان ، مورخ ، دانشگاهی ، نویسنده و یکی از محققان برجسته UFO در جهان با بیان توضیحاتی درباره محصولات حلقه های زراعی(  Crop Circles) ، توضیح داد: “بعضی از این حلقه های زراعی به قدری بزرگ و پیچیده هستند که آدم را گیج میکنند.. و بعد از گذشت دهه ها ، هیچ یک از کسانی که این ساختارها را بوجود آورده اند گرفتار نشده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *