آیا کودک شما سوء تغذیه دارد؟

آموزش آداب معاشرت به کودکان

هر چند یک رژیم متنوع، بهترین روش برای اطمینان حاصل کردن از  اینکه کودک نوپا تمام مواد مغذی لازم را کسب می کند است؛ تا زمانی که کودک غذایی را استفاده کند که دارای مواد مغذی باشد حتی اگر هر روز چیزهای مشابهی بخورد باز هم جای هیچگونه نگرانی نیست. اگر کودکان در حال رشد، مطابق منحنی وزن قابل قبول شان پیش روند این شانس را دارند که آنچه را که نیاز دارند میل می کنند. بر اساس یک مقیاس سلامتی اگر در مورد میزان مغذی بودن غذا نگران هستید از پزشک یا مشاور سلامتی بخواهید که یک ویتامین مکمل را به شما توصیه کند.

یک یادداشت روزانه غذایی مناسب:

اگر شما واقعا نگران هستید که کودکتان به اندازه کافی غذا نمی خورد یک روش مفید این است که هر چیزی را در جای واقعی خودش در یک یادداشت روزانه غذایی مناسب قرار دهید. هر چیزی که کودکتان می خورد و می نوشد شامل شیر و خوراکیهای مختصر در طی بیش از یک یا دو هفته را یادداشت کنید. احتمالا متوجه خواهید شد که کودکتان بیشتر از آنچه که قبلا فکر می کردید می خورد حتی بیشترین چیز را بین وعده های غذایی می خورد. اگر چه خوردن خوراکیهای مختصر برای درازمدت پیشنهاد نمی شود برای کوتاه مدت خوردن خوراکیهایی که خودشان مغذی هستند جای نگرانی ندارد. شیرینی- شوری و چربی خوراکیهای مختصر را به حداقل برسانید و به جای آن غذاهای انگشتی مغذی تهیه کنید.

آنچه در ذهن می گذرد:

احساسات به طور کامل با اشتها ارتباط دارد. اگر کودک شما مضطرب است برای مثال در مورد آمدن کودک جدید یا شروع بازیهای گروهی یا در مورد شیرخوارگاه یا اگر بحرانی در منزلتان وجود داشته باشد این می تواند اثری زنجیروار داشته باشد. بچه ها اغلب همیشه نگرانی بزرگترها را نسبت به رژیم غذاییشان افزایش می دهند. بعضی از آن ها به خاطر جلب توجه عمدا از خوردن امتناع می کنند. این یک حقیقت است که در بازیهای کودکان غذا اغلب مزاحمتی ناخوشایند دارد. اگر ساعاتی را صرف آماده سازی غذا نکرده اید کمتر به کودکتان در مورد امتناع از خوردن پافشاری کنید. اگر آن ها مورد قبول واقع نمی شوند به غذاهای ساده- ارائه به نحوی دلپذیر و برقراری آرامش پایبند شوید. مقدار زیادی غذاهای سبک مقوی دم دست داشته باشید.

هشدار:

خیلی وقت ها دم دمی خوردن (هوسی) باعث رشد و نمو ساختگی می شود. اگر قد کودک شما بلند نمی شود و بطور جدی کمبود وزن دارد یا وزنی را از دست داده است و یا هر مشکل دیگری مانند بی میلی یا بی علاقه گی در بازی یا سرگرمی را دارد از پزشکتان درخواست کمک کنید او ممکن است کودک شما را نزد یک متخصص تغذیه بفرستد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *