برای کمردردتان مسکن مصرف نکنید

پیشگیری از کمردرد

کمر

داروهای مسکن خطرات جانبی زیادی برای سلامتی ما در بر دارند برخی افراد با کوچکترین درد در نواحی ستون فقرات به سراغ این داروها میروند اما از عوارض جانبی این داروها بی خبر هستند در ادامه به عوارض جانبی و خطرات مصرف داروهای مسکن اشاره خواهیم کرد .

بررسی اخیر گروهی از محققان نشان می‌دهد که مصرف داروهای مسکّن مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن در اکثر موارد به تسکین کمردرد کمک نمی‌کند.

گزارشی از این مطالعه در Annals of the Rheumatic Diseases منتشر شده است. برآورد محققان نشان می‌دهد که مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) فقط برای یک نفر از هر شش نفر مفید است.

با این‌حال، بسیاری از افراد مبتلا به کمردرد از این داروها برای تسکین کمردرد استفاده می‌کنند، بدون این‌که از پیامدهای این مصرف بی‌رویه آگاهی داشته باشند.

این یافته‌ها بار دیگر مساله بی‌تاثیر بودن استفاده از داروهای مسکّن بدون نسخه برای تسکین کمردرد را مطرح می‌کنند و نشان می‌دهند که مصرف بعضی از این داروها حتی می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات گوارشی را هم تا ۲.۵ برابر افزایش بدهد.

۶ راه مقابله با کمردرد به‌گفته محققان، بسیاری از افراد مبتلا به کمردرد باید فعالیت عادی خودشان را در طول روز ادامه بدهند، از مصرف بی‌رویه داروهای مسکّن بدون نسخه خودداری کنند و استراحت مطلق را کنار بگذارند. حتی شواهدی وجود دارند مبنی بر این‌که روش‌های درمانی فیزیکی و روان‌درمانی (مانند روش‌های درمانی فیزیکی) در کنار همدیگر واقعا برای این بیماران مفید است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *