ادگار کیسی

ادگار کیسیادگار کیسی (۱۹۴۵-۱۸۷۷) “پیامبر خفته”، “پدر پزشکی کل گرا” و “فراروان بین دارای بیشترین آثار مستند قرن بیستم” نامیده شده است. او بیش از ۴۰ سال از دوران بزرگسالی خود را مشغول دادن “ریدینگ (خوانش) های” فرامادی به هزاران مراجع بود. او در وضعیتی ناهشیار، بیماری ها را تشخیص می داد، زندگی های گذشته را آشکار و آینده را پیشگویی می کرد.

کیسی سال ۱۸۷۷ در مزرعه ای در Hopkinsville کنتاکی به دنیا آمد. او فقط تا کلاس نهم درس خواند چرا که خانواده ی او قادر نبودند خرج مدرسه را بدهند. توانایی های فراروان بینی او از همان اوایل کودکی ظاهر گشت. او قادر بود روح پدربزرگش را ببیند و با او صحبت کند و اغلب با “دوستان خیالی” که به عقیده ی او ارواحی از دیگر سو بودند، بازی می کرد. او همچنین یک قابلیت مرموز و غیرعادی از خود نشان داد، بدین صورت که قادر بود صفحات یک کتاب را تنها با خوابیدن بر روی آن، به یاد بسپارد. این موهبت ها باعث شد کیسی جوان برچسب عجیب و غریب بودن دریافت کند، اما آنچه کیسی واقعاً می خواست، کمک کردن به دیگران به خصوص به کودکان بود.

مدتی بعد کیسی دریافت که می تواند با خوابیدن روی یک کاناپه، بستن چشمها و قرار دادن دستها روی شکم، خود را در وضعیت شبه-خواب قرار دهد. در این وضعیت ریلکسیشن و مراقبه، او قادر بود ذهنش را در تماس با تمامیت زمان و مکان (هوشیاری کیهانی که ذهن فراآگاه هم نامیده می شود) قرار دهد. در آن موقعیت او می توانست به پرسش ها پاسخ دهد، سؤالاتی مانند “اسرار هستی چه هستند؟” و “هدف زندگی من چیست؟”، “برای بهبود آتروزم چه می توانم بکنم؟” و “اهرام مصر چطور ساخته شدند؟” پاسخ او به این پرسش ها را “ریدینگ (خوانش)” می گفتند.

در ابتدا خوانش ها عمدتاً در رابطه با سلامت فیزیکی افراد بودند (خوانش های جسمانی)، بعدها ریدینگ هایی در زمینه ی زندگی های گذشته، راهنمایی های شغلی، تعبیر خواب و سلامت ذهنی یا معنوی نیز داده شدند. علاوه بر این، ریدینگ های کیسی به ۱۰٫۰۰۰ موضوع متفاوت طبقه بندی شده است. اکنون تنها ۱۴،۰۰۰ خوانش کیسی موجود است و حدود ۸،۰۰۰-۷،۰۰۰ آنها مفقود شده اند. خوانش ها به دسته های زیر طبقه بندی شده اند :

– خوانش های جسمانی : تعداد ۹،۶۰۳ ریدینگ. بخش اعظم خوانش های ادگار کیسی در رابطه با سلامت کل گرا و درمان بیماری ها بود. از زمان کیسی تا به امروز همچنان افراد بسیاری از هر طبقه و اعتقادی، با بکارگیری توصیه های کیسی از بیماری ها رهایی می یابند، با اینکه برخی از این ریدینگ ها به ۱۰۰ سال پیش برمی گردند! زمانیکه کیسی نامه ای با درخواست کمک دریافت می کرد، به دلایلی نیاز داشت موقعیت مکانی بیمار را بداند و بدون حضور فیزیکی بیمار، در هر شهر و کشوری که بود، روند تشخیص و درمان انجام می شد.
بیشتر توصیه هایی که ادگار کیسی برای رژیم غذایی و حفظ سلامتی داشت شامل موارد زیر می شود :

– دوری از گوشت قرمز (بخصوص گوشت خوک)، الکل (به جز شراب قرمز)، نان سفید و غذاهای سرخ کردنی

– استفاده ی بیشتر از میوه ها و سبزیجات پهن برگی که روی زمین رشد می کنند نسبت به مواد نشاسته ای. مصرف درصد بالاتری از غذاهای قلیایی (۸۰%) نسبت به غذاهای اسیدی (۲۰%)

– یک وعده ی غذایی در روز باید تماماً از سبزیجات خام باشد.

– کیسی معتقد است تحت یک شرایط مقید و مشخص و با حفظ اعتدال، هم قهوه و هم سیگار تنباکوی خالص برای سلامتی مفید هستند.

– “ترکیبات غذایی” نیز در رژیم کیسی نقش مرکزی داشت. به باور او، چند ترکیب غذایی که استفاده ی آنها صلاح نیست شامل موارد زیر می شوند : قهوه با شیر یا شکر، آب میوه با شیر یا حبوبات، مرکبات با غذاهای پرنشاسته و غذاهای حاوی پروتئین بالا با مواد نشاسته ای.

– به عقیده ی کیسی، مصرف دو یا سه بادام (ارجاع به امیگدالین : ماده ای که از بادام تلخ گرفته می شود) در روز، سرطان را دور می کند.

– ورزش منظم

– نقش نگرش ها و احساسات

– اهمیت ریلکسیشن و تفریح، و پاکیزه نگه داشتن جسم هم از بیرون و هم از درون.

– خوانش های زندگی : تعداد ۱،۹۲۰ریدینگ. در این موارد کیسی وضعیت جسمانی، احساسی و ذهنی بیمار را با در نظر گرفتن تجربه ی زندگی گذشته ی وی شرح می داد. بیشتر افرادی که در این خصوص مراجعه می کردند، زندگی گذشته ی آنها به حدود ۱۲ “دوره” ی اصلی شامل آتلانتیس، مصر باستان در زمان “Ra Ta”، ایران باستان، فلسطین در زمان مسیح و دوران مستعمراتی آمریکای، تقسیم می شود. تعدادی از مراجعان در زندگی های گذشته افراد مشهوری بودند. به طور مثال گفته شد که پسر کیسی Hugh Lynn، اندریاس از حواریون مسیح بوده است.

– خوانش های تجاری : تعداد ۷۴۷ ریدینگ.
– خوانش های رؤیا : ۶۳۰ ریدینگ.
–  سایر خوانش ها : ۹۵۴ ریدینگ.

ریدینگ های کیسی معمولاً یک مشخصه ی عددی دارند که در آن، کد اول نشاندهنده ی گیرنده ی خوانش بود (هویت آنها مخفی نگه داشته می شد و این عدد کاملاً انتخابی بود) و اعداد بعدی برای مواردی بود که یک مراجعه کننده بیشتر از یک خوانش دریافت می کرد.

زمانیکه کیسی از خلسه بیرون می آمد، از آنچه گفته بود چیزی به یاد نمی آورد. پس از آنکه Gladys Davis در ۱۰ سپتامبر ۱۹۲۳ منشی کیسی شد، تمامی ریدینگ ها ثبت و ضبط شدند و همسر وی ertrude Evans Cayce  عموماً ریدینگ ها را مدیریت و هدایت می کرد.

 پیشگویی های سیاسی – جنگ جهانی اول و دوم

کیسی آغاز و پایان جنگ جهانی اول و دوم و بالاگرفتن بحران اقتصادی در ۱۹۳۳ را پیشگویی کرد. در دهه ی ۱۹۲۰، درگیری های نژادی در ایالات متحده را هشدار داد و سال ۱۹۳۹، مرگ دو رئیس جمهور در دفترشان را پیش بینی کرد. پرزیدنت فرانکلین رزولت در آپریل ۱۹۴۵ در دفترش فوت کرد. پرزیدنت جان. اف کندی در دالاس تگزاس بود زمانیکه درگیری ها در ایالات متحده به اوج خود رسیده بود.

کیسی در اکتبر ۱۹۳۴ از آمدن هولوکاست در اروپا صحبت کرد. او گفت که استرالیا و آلمان و مدتی بعد ژاپن طرف آنها را خواهند گرفت.

“بدین طریق یک نیروی نامرئی، که به تدریج در حال رشد کردن است، منجر به یک حزب مخالف تقریباً مستقیم در مقابل حزب نازی یا تم آریایی خواهد شد. این به تدریج باعث گسترش خصومت و دشمنی ها می شود. تمامی دنیا همانطور که در گذشته اتفاق افتاد، توسط گروه های نظامی و افرادی که در پی افزایش قدرت هستند، به آتش کشیده خواهد شد، مگر آنکه از طرف آنچه که بسیاری، نیروها و تأثیرات ماورالطبیعه می نامند، مداخله ای صورت گیرد — که در امور ملت ها و مردم فعال هستند–”

دو تا از عمده ترین پیشگویی های کیسی در رابطه با آینده ی چین و اتحاد شوروری، دو قطب بزرگ کمونیست دنیا بود. او در سال ۱۹۴۴ پیشگویی کرد که روزی چین “مهد مسیحیت خواهد شد، همانطور که انسانها آن را در زندگی خود به کار می بندند”. او گفت : “روسیه، امیدی تازه ای به جهان تزریق خواهد کرد. نه با کمونیسم یا بلشویسم، نه! بلکه با آزادی! ماده ی اصلی در آنجا متولد شده است. لازم است چند سال بگذرد تا کاملاً متبلور شود.” به گفته ی کیسی، روسیه به سمت دوستی با ایالات متحده هدایت خواهد شد.

کیسی همچنین احتمال وقوع جنگ جهانی سوم را پیشگویی کرد. او در مورد بالا گرفتن مبارزاتی در نزدیکی تنگه ی داویس و لیبی و مصر، آنکارا و سوریه، از طریق این تنگه در محدوده ی مناطق بالاسر استرالیا، در اقیانوس هند و خلیج فارس، سخن گفت.

زمانیکه در ژوئن ۱۹۴۳ از کیسی پرسیده شد آیا این امر شدنی است که پس از پایان جنگ، به سمت یک جریان پولی بین المللی یا ثبات سطوح مبادلات بین المللی حرکت کنیم، کیسی پاسخ داد، زمان بسیار بسیار زیادی باید طی شود قبل از آنکه این اتفاق بیفتد. در واقع، ممکن است جنگ دیگری بر سر همچین شرایطی رخ دهد”.

توانایی های دیگری که به کیسی نسبت داده شده است شامل برون فکنی اثیری، پیشگویی، احضار ارواح، مشاهده ی سوابق آکاشیک یا “کتاب زندگی” و دیدن هاله ها می شود.

بسیاری از افراد متعجب می شوند زمانیکه درمی یابند ادگار کیسی، یک فرد مذهبی بود که مرتب به کلیسا می رفت و معلم مدرسه یکشنبه (آموزش مذهبی در کلیسا) بود. کیسی در جوانی عهد کرد که تاپایان عمرش هر سال، یک بار انجیل را بخواند و تا زمان مرگش در ۱۹۴۵، این وظیفه را انجام داد. این امر از ریدینگ هایش پیداست، زمانیکه از او پرسیدند چطور می توان یک فراروان بین شد، توصیه اش این بود که معنویت خود را بالا ببرید.

کیسی در سال ۱۹۳۱، انجمن پژوهش و روشنگری (A.R.E) که یک سازمان غیرانتفاعی بود را تأسیس کرد. مأموریت این سازمان، کمک به بهبود زندگی مردم است. این سازمان در بیش از ۷۰ کشور دنیا عضو دارد. اعضای این انجمن به تمامی ۱۴،۳۰۶ ریدینگ کیسی در بخش اعضای سایت، دسترسی دارند.

کیسی در سال ۱۹۰۳ با Gertrude Evans ازدواج کرد. آنها سه فرزند دارند. آخرین خوانش کیسی در ۱۷ سپتامبر ۱۹۴۴ برای خودش بود. در آن زمان او هزاران درخواست کمک دریافت می کرد. ریدینگ های خودش مرتباً به او اخطار داده بودند که نباید بیشتر از دو جلسه در روز داشته باشد. اما بیشتر نامه هایی که او دریافت می کرد از سوی مادرانی بود که نگران فرزندانشان در جبهه های جنگ بودند و کیسی نمی توانست از کمک به آنها خودداری کند. آخرین خوانش به او گفت که زمان کار او به پایان رسیده و وقت استراحت است. در روز سال نو ۱۹۴۵ اعلام کرد که او در تاریخ ۵ ژانویه به خاک سپرده خواهد شد. او درست می گفت. کیسی در تاریخ ۳ ژانویه ۱۹۴۵ در اثر سکته از دنیا رفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *