جن و پری و موجودات غریب فضایی

جن

قرنهاست که بشر با ظهور ناگهانی موجودات غریب دچار شگفتی می شود ، بعضی از این موجودات بنا بر افسانه های کهن از دل جنگلها ، از درون سردابه ها و نقاط تاریک و مرموز بیرون می آیند و بعضی بنا به روایات امروزی از درون بشقاب پرنده.

تجربه ربوده شدن توسط موجودات ماورا زمینی که اخیرا درباره آن مکرر می شنویم . شاید چندان هم تجربه جدیدی نباشد . بعضی از این آدم رباییهای بسیار معروف از قرنها پیش در افسانه های امده است مثالهای متعددند:

رویت نورهای عجیب در آسمان و ظاهر و ناپدیدشدن موجودات کوچک نیمه انسان ، و کسانی که از وجود شکاف زمانی در فکر خود – که ممکن است از چند ساعت تا چند هفته به طول انجامد سخن می گویند. در گذشته ، گورزادها ، کوتوله ها ، جن و پری ، غول ، آل موجوداتی بودند که دایماً  دور و بر بشر پرسه می زدند . امروز ما با آنها بیگانه شده ایم گر چه ملاقات با موجودات بیگانه از فضاهای دور رو به افزایش گذاشته است .

آیا امکان دارد جن و پری واین موجودات فضایی یکی باشند؟

نقاشیهایی که از جن و پریان در طول قرون کشیده شده شباهت زیادی با موجودات فضایی قرن ۲۰ دارد . انها جثه ای کوچک دارند و سرهای بزرگ و دست پا باریک .
پریان مانند موجودات فضایی در عصر حاضر ، متهم به دزدیدن انسانهای برای تولید مثل بودند ، انها بیشتر بچه های را می فریفتند . بعضی از این بچه ها هفته ها یا سالها بعد باز می گشتند و تصویر می کردند تنها چند دقیقه با آنها بوده اند . درست شبیه تجربه امروزی ربوده شدگان که از زمان گمشده حرف می زنند . گفته می شد پریان از درون قارچها ظاهر می شودند ، موجودات فضایی از درون بشقابهای پرنده ظاهر می شودند.
هر دو شکل یکسان دارند ، کوتوله ها ، بستگان شیطان صفت پریان زیبارو هستند.
آنها در اعماق زمین زندگی میکنند . بعضی از انواع موجودات فضایی بسیار از خصوصیات کوتوله های بد جنس افسانه را دارا هستند.

حال به بررسی تاریخ این واقع در ایران می پردازیم

همان طور که در مقدمه ذکر کردیم که برخی از این پدیدها ربوده شدن مربوط می شود به موجودات ماورای جن و پری ها حال به بررسی این وقایع در طول تاریخ ایران می پردازیم

ریگ جن سمنان

 

اولین مکانی معرف که می توان به آن اشاره کرد صحرا ریگ جن می باشد

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای (تلماسه) در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرقدریاچه نمک، شمال انارک و غرب جندققرار دارد.

باور مردم محلی

مردم محلی معتقدند این سرزمین نفرین شده است. در قدیم کاروان ها و مسافران هرگز از این کویر عبور نمی کردند. قدیمی ها معتقد بودند، این سرزمین نفرین شده و پایگاه شیطان ها و ارواح پلید است. مردمی که در اطراف این کویر زندگی می کنند بر همین باور هستند.این مردم محلی می گویند هر کسی که وارد این سرزمین شده زنده نمانده و ناپدید شده است. ریگ جن را مثلث برمودای ایران هم می نامند.

سون هدین  در کتاب کویرهای ایران افسانه ای را از مردم آن زمان روایت میکند که در مرکز ریگ جن بهشت گمشده ای وجود دارد. در این بهشت دریاچه ای هست و در کنار آن جنگلهای انبوه قرار دارند. شیاطین پشم شترها را در آنجا رها کرده اند و هر کس به این منطقه دست یابد ثروتمند خواهد شد.

قشم دره ستاره ها

دره ستاره ها که اهالى بومى به آن ستاره افتاده یا استاره کفته نیز مى گویند از زیباترین جلوه هاى فرسایش در جزیره پهناور قشم است. برخى از اهالى معتقدند با تاریک شدن هوا این دره محل آمد و شد جانوران فرازمینی است.

 دره ستاره ها با قدمت حدود ۲ میلیون سال، که بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشى از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است، شاهکار کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم است. قدمت دره ستاره ها مربوط به دوره زمین شناسى سنوزوئیک (حدود ۲ میلیون سال) است.

ضلع شمالى جزیره قشم در نزدیکى روستاى برکه خلف، عارضه زمین شناسى عجیب خود را به نمایش گذاشته است. بنا به تحقیق آنوبانینى؛ اهالى محل عقیده دارند ستاره اى از آسمان افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *