مدیریت مالی و تثبیت درآمد فریلنسرها

کسب درآمد از اینترنت

یافتن پروژه برای کسب درآمد یک طرف ماجراست و مدیریت مالی یا تثبیت در آمد بخش دیگر دشواری های فریلنسینگ است. سامانه برون سپاری انجام پروژه ها برای یافتن پروژه مناسب به فریلنسر ها کمک بسیاری می کند اما برای مدیریت در آمد لازم است خودتان برنامه ریزی داشته باشید.

یکی دو سال اول که وارد حرفه دورکاری می شوید مدیریت درآمد و دخل و خرج تان دشوار است. از آنجایی که آنقدر روابط ندارید تا همیشه در حال کار باشید متاسفانه تخمین ثابتی از درآمد نخواهید داشت. بنابراین مدیریت آن سخت خواهد بود.

از سال سوم که به اندازه کافی حرفه ای می شوید و درآمدتان بالا میرود بدون شک وضعیت بهتری دارید. صبر مهمترین عامل در موفقیت است. صبور که باشید می توانید بر هر مشکلی غلبه کنید.

منابع درآمد مختلفی پیدا کنید

اگر تنها یک منبع درآمد دارید پس بهتر است این منابع را افزایش دهید تا در صورتی که با یکی از آنها قطع همگکاری کردید گزینه های دیگری داشته باشید. همینطور داشتن روابط بیشتر به یافتن پروژه بیشتر کمک می کند. هیچ وقت خودتان را محدود نکنید.

از حساب های تان مطلع باشید

اطلاع کامل از درآمد و حساب و کتاب مخارجتان به شما این قدرت را می دهد که بر زندگی خود کنترل بیشتری داشته باشید. اگر ندانید چطور خرج کنید بدون شک با بیشترین دست مزدها هم کم می آورید و در نهایت شکسنت می خورید.

نرم افزار های متعددی وجود دارند که شما را به حسابدار خودتان تبدیل می کند. سعی کنید از همین حالا مدیریت مالی را شروع کنید.

تمرکزتان را روی کارهای نتیجه بخش قرار دهید

با پیگیری حساب هایتان متوجه خواهید شد که کدام یکی از تخصص هایتان سودآورتر است. پس بهتر است روی همین پر بازده ها تمرکز کنید و درآمدتان را افزایش دهید. از کارهایی که زمان زیادی میبرند و درآمد کم دارند دوری کنید بهتر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *