فریلنسر مترجم بودن چه مزایایی دارد؟

چگونه ترجمه کنیم؟

یکی از مشاغلی که در فهرست مشاغل کار در خانه جای می گیرد، مترجمی است. مترجم آزاد بودن یا فریلنسر مترجم مزایای فراوانی دارد. به طور سنتی، مشاغل معمولی و رایج که نیروهای کار برای جستجوی فایل های استخدام به دنبال آن ها هستند، مزایایی از جمله اطمینان از درآمد ثابت، بیمه درمانی، تعطیلات، پاداش، کمیسیون و… دارند. اما در این مشاغل هیچ خبری از آزادی عملی که به عنوان یک فریلنسر در اختیار خواهید داشت، وجود ندارد. اگر چه به عنوان یک فریلنسر شاید ساعت های طولانی تری به کار کردن مشغول باشید، اما این نوع اشتغال مزایایی دارد که در هیچ نوع اشتغال دیگری یافت نمی شود.

در شغل های سنتی بیشتر وقت مفید روزانه شما در شرکت و محل کار سپری خواهد شد. ۹ تا ۱۷؟ ۸:۳۰ تا ۱۷؟ و بعضا ۹ تا ۱۸!

در حقیقت شما زمان مفید روزانه را در محل کار سپری کرده و پس از آن نیز تا به منزل برسید و از ترافیک های غروب شهری عبور کنید، شب شده و دیگر زمان زیادی در اختیار نخواهید داشت.

حتی گاهی اوقات ناچار هستید که اضافه کاری انجام داده و این ساعت طولانی تر هم خواهد شد.

اما زمانی که در نقش یک مترجم فریلنسر ظاهر می شوید، حکمران اصلی زمان های روزمره تان تنها خود شما خواهید بود.

کار منظم شما را زود از خواب بیدار خواهد کرد و باید با عجله آماده شده و با عبور از ترافیک صبحگاهی به محل کارتان برسید.

با این همه فن آوری پیشرفته، امکانات ارتباطی، پورتال ها و فضای کاری در خانه در اختیار یک مترجم فریلنسر قرار دارد تا بدون فشارهای استخدام سنتی در منزل به کسب درآمد بپردازد.

بنابراین اگر در وضعیتی هستید که می توانید به عنوان یک کارمند منظم یا یک مترجم آزاد مشغول به کار شوید، وقت آن رسیده تا با سنجیدن مزایای مترجم فریلنسر بودن یا استخدام سنتی یکی را انتخاب کنید.

با هم مزایای فریلنسر مترجم بودن را بررسی می کنیم.

به عنوان یک مترجم فریلنسر رئیس خودت هستی!

هنگامی که تصمیم می گیرید به عنوان یک مترجم آزاد کار کنید، شما مستقل هستید. شما مدیر کسب و کار خود هستید. شما مسئول تضمین کیفیت کار خود هستید و موفقیت شما بستگی به زمان سرمایه گذاری و وقت گذاشتن در کارتان دارد.
شما مجبور نیستید با کارفرمایان بدخلق و پرتوقع، همکاران با رفتارهایی ناپسند و… سر و کله زده و در ارتباط باشید. شما با حجم زیادی از کار بدون مهلت کافی روبرو نشده و خودتان حجم کار ورودی را تحت کنترل دارید.
و خودتان تصمیم می گیرید که برای هر پروژه چقدر هزینه دریافت کنید و در واقع مدیر درآمد خود هستید.

انعطاف پذیری

به عنوان یک مترجم آزاد، شما به انعطاف پذیری کلی دست خواهید یافت. شما می توانید ساعت های روز خود را بر اساس خواسته هایتان تنظیم کنید. می توانید در سمینارها و کنفرانس ها شرکت داشته باشید. ساعت کاری خود را به طوری که می خواهید در نظر بگیرید. و درآمد شما بستگی به تعداد ساعات و روزهایی که می خواهید کار کنید، پیدا می کند.
همین طور تصمیم گیری در مورد این که امروز می خواهید کار کنید یا نه به خود شما برمی گردد. می توانید زمانی که مغزتان بیشترین انرژی و کارایی را دارد، مشغول ترجمه شوید. مثلا این زمان می تواند ۵ صبح بوده و یا نیمه های شب باشد.
یا مثلا می توانید سرعت کار خود را بالا برده و به صورت فشرده کار کنید و در عوض ساعات بیشتری در روز را به کارهای دیگر و اوقات فراغت، تفریح یا مطالعه اختصاص دهید.
اگر همراه با خانواده تان زندگی می کنید، کار کردن به عنوان مترجم فریلنسر این شانس را به شما می دهد تا در حین کار کردن با مادر، خواهر، پدر، برادر، همسر و یا فرزندان خود در ارتباط بوده و احساس دلتنگی نداشته باشید. در حقیقت با انتخاب اشتغال به عنوان یک فریلنسر شما زمان بیشتری برای صرف کردن با خانواده و عزیزانتان خواهید داشت.
این تکنولوژی روز دنیاست که برای شما امکان این را فراهم کرده تا در هر موقعیت مکانی به تمام ابزار لازم برای کار کردن و پیشبرد پروژه هایتان دسترسی داشته باشید.
هنگامی که شما به عنوان یک مترجم آزاد کار می کنید، حجم کارتان را مدیریت خواهید کرد. شما تصمیم می گیرید که کدام پروژه را قبول کرده و از پذیرش کدامیک اجتناب بورزید.
شما می توانید تصمیم بگیرید که با مشتری های مختلف کار کنید و پروژه های کوچکی را انجام دهید یا پروژه های بزرگ و پر اسم و رسم را برای به دست آوردن نمونه کارهای ممتاز به دست بگیرید.
شما چگونه به عنوان یک مترجم آزاد کار می کنید به خودتان بستگی داد. آیا در هنگام گوش دادن به موسیقی یا رادیو به خوبی کار می کنید یا این که شما از آن نوع اشخاصی هستید که می توانند در حالی که تلویزیون روشن است به کار کردن خود ادامه دهند؟ و یا به سکوت مطلق نیاز دارید!

شما درآمد و هزینه های خود را کنترل می کنید

یکی دیگر از مزایای فریلنسر مترجم بودن این است که شما کنترل مستقیم روی این که می خواهید چقدر کار کرده و به طبع آن درآمد ماهیانه داشته باشید کنترل داشته و دخل و خرجتان را به صورت آگاهانه در دست دارید. بسیاری از مترجمان با پشت کار زیاد چند ماه در سال را به صورت مداوم و فشرده کار می کنند و پول کافی به دست آورده و سپس بقیه ی سال را آزادانه گذرانه و سبک تر کار می کنند و یا ممکن است به طور کلی به خود استراحت بدهند.
آن ها ممکن است این مدت را به سفر رفته و یا سطح دانش خود را در امر ترجمه ارتقا بخشند.
وقتی شما به عنوان یک مترجم آزاد مشغول به کار می شوید، از همان ابتدا چندین هزینه جاری را از شمار هزینه های روزمره تان حذف می کنید. شما دیگر هزینه حمل و نقل روزانه نخواهید داشت و برای ناهارهای بیرون از خانه نیز هزینه اضافه پرداخت نمی کنید. همچنین لازم نیست مرتب لباس های نو و شیک خریده و کفش هایتان بارها دیرتر مستهلک خواهد شد. و از همه ی این ها مهم تر در زمان صرفه جویی خواهید کرد!

شما می توانید در سطح جهانی به فعالیت بپردازید

این یکی از جذاب ترین مزایای بودن یک مترجم آزاد است. به عنوان یک مترجم آزاد و با توجه به تکنولوژی و دنیای ارتباطات فعلی، مجبور نیستید تنها به مشتری های محلی و مقیم شهر خود بپردازید. شما با استفاده از اینترنت و امکانات ارتباطی می توانید در هر شهری و حتی در هر جایی از دنیا و خارج از کشور نیز مشتری هایی داشته و بدون این که نیاز به ترک خانه و محل زندگی تان داشته باشید از طریق دنیای مجازی به تبادل پروژه ها بپردازید و کسب درآمد قابل توجهی داشته باشید.

سن فقط یک عدد است

این یکی از مزایای قابل توجه فریلنسر بودن است. چه به عنوان یک فریلنسر مترجم و چه هر فریلنسر دیگری! زمانی که شما در یک دفتر کار، شرکت یا سازمان کار می کنید سن تان فاکتور مهمی به شمار می رود. حتی زمانی که برای استخدام به دنبال آگهی های استخدام می گردید، بسیاری از آن ها دارای شروط سنی هستند. اما یک فریلنسر هیچ محدودیتی به لحاظ سن نداشته و در هر سنی و با هر محدودیتی می تواند کار خود را انجام داده و سن برایش تنها تبدیل به یک عدد می شود.
سن شما برای مشتریانتان مهم نیست. تنها چیزی که اهمیت دارید این است که شما بتوانید دانش و مهارتتان را مطابق استانداردهای روز نگه داشته و کیفیت کار مطلوبی به مشتری های خود ارائه دهید. تا مادامی که این فاکتورها را داشته باشید، موفقیت شما به عنوان یک فریلنسر مترجم تضمین شده خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *