خوراکیهایی که موقع گرد و غبار باید مصرف کرد

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

باتوجه به خشکسالی های اخیر و خشک شدن تالاب ها وتبدیل شدن آنها به منبع گرد و غبار خطرات زیادی سلامتی افرادی را تهدید میکند که در این نواحی ساکن هستند با مصرف کردن موادغذایی خاص می توانیم سلامتی خود را در این شرایط هوایی تضمین کنیم راهنمایی های تغذیه ای مفیدی در این زمینه ارائه داده ایم با ما همراه باشید .

 گردو غبار در بیماران مبتلا به آسم و آلرژی نهفته موجب بروز علامت های تنفسی، تنگی نفس، سرفه، خس خس سینه در دستگاه تنفس تحتانی و علائمی مانند آبریزش، عطسه، سوزش گلو در دستگاه تنفسی فوقانی وحتی سوزش چشم نیز  می‌شود.
 کودکان، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای قلبی ریوی دارند، در روزهایی که گرد و غبار بیش از حد مجاز بوده در معرض خطر بیشتری هستند و باید در ساعات اوج آلودگی هوا در منزل مانده و در صورت لزوم خروج از منزل از ماسک های با فیلتر استاندارد استفاده کنند.
 مردم از پیاده روی ، ورزش کردن و فعالیت های هوازی در زمان گرد و غبار به خصوص در اوایل صبح و هنگام غروب اجتناب کنند.
 بستن پنجره ها، استفاده از پنجره های دو جداره، مسدود کردن راه های ورود هوایی در کاهش ورود گرد و غبار وآسیب ناشی از آن تاثیرگذار است.
 مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند میوه ها و سبزیجات برگ سبز تازه با سم زدایی و تقویت سیستم ایمنی نقش به سزایی در مقابله با آسیب های ناشی از گردو غبار و آلودگی هوا به سلامتی بدن دارد.
 در زمان هایی که میزان گرد و غبار بیش از حد استاندارد بوده مردم از مصرف غذاهای ناسالم مانند فست فودها،غذاهای حاضری، موادغذایی حاوی افزودنی به دلیل تشدید علائم آسم و آلرژی اجتناب کنند تا سلامتی آنها کمتر به خطر بیفتد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *