بازیابی رمز گوشی در صورت فراموشی

ایران در زمینه پوشش شبکه اینترنت موبایل در مکان ۷۳ قرار دارد

حفظ امنیت حریم خصوصی گوشی های هوشمند از طرق مختلف امکان پذیر است. پین کد، الگو، اثر انگشت و … هر کدام به نحوی اطلاعات داخل گوشی را از دسترسی دیگران محفوظ میدارند و روز به روز سیستم رمزگزاری پیشرفته تر می شود.

اگرچه روش هایی برای بازکردن این رمز ها وجود دارند اما کاربران تا زمانی که رمز گوشی خود را فراموش نکرده اند فکر می کنند همه چیز روبراه است و به فکر از دست دادن اطلاعاتشان نیستند!

این نکته را فراموش نکنید چه گوشی تان رمز داشته باشد یا نداشته باشد اطلاعات شما در خطر از بین رفتن هستند. سعی کنید آنها را در یک حافظه جانبی یا فضای ابری ذخیره کنید.

بهتر است در انتخاب رمز گوشی موارد زیر را رعایت کنید:

ــ رمزهای خیلی ساده یا خیلی سخت انتخاب نکنید
ــ رمزهایی که قابل حدس زدن توسط دوستان و نزدیکان هستند استفاده نکنید
ــ گزینه های بازیابی رمز را جدی بگیرید و در جایی یادداشت کنید

اکانت گوگل برای بازیابی رمز مهم است

اکانت گوگل راه خوبی برای بازیابی رمز گوشی است. زمانی که رمز خود را فراموش کرده اید همین اکانت گوگل می تواند مشکل گشای شما باشد.

در صورت فراموش کردن رمز از اکانت گوگل یا جیمیل خود استفاده کنید. پس از وارد کردن آدرس جیمیل خود به راحتی یک ایمیل از طرف گوگل در رابطه با باز کردن قفل گوشی که معمولا حاوی یک کد است ارسال می شود.

با وارد کردن این کد میتوانید رمز گوشی را باز کنید و یک رمز جدید انتخاب کنید.

تنظیمات کارخانه برای بازیابی رمز گوشی

در صورتی که هیچ گزینه ای برای بازیابی رمز تعیین نکرده اید باید گفت که هنوز هم راهی برای باز کردن گوشی وجود دارد. می توان از طریق بوت لودر گوشی را به حالت کارخانه ای برد اما توجه داشته باشید که همه اطلاعات موجود در حافظه داخلی گوشی پاک می شوند. به غیر حرفه ای ها توصیه می شود این کار را انجام ندهند. چون امکان دارد با یک انتخاب اشتباه فایل های سیستمی وشی را حذف کنید.

معمولا در گوشی های اندرویدی برای دست یابی به بوت لودر، پس از خاموش کردن با نگه داشتن همزمان کلید های پاور، ولوم بالا یا ولوم پایین و یا ترکیبی از هر سه استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *