مهارت های مورد نیاز فریلنسر ها

کامنت‌های بد شبکه‌های اجتماعی

فریلنسر نوعی از کسب و کار است که در آن دریافت پروژه به شکل آنلاین است و افراد متخصص از راه دور بر روی پروژه ها کار می کنند. در واقع دورکاری مناسب کارهایی است که در قید زمان و مکان نیستند.

فریلنسینگ یعنی برای انجام کاری که مهارت انجامش را دارید دستمزد دریافت کنید. اما تنها داشتن مهارت انجام پروژه کافی نیست هر فریلنسر لازم است تا مهارت های دیگری هم داشته باشد تا بتواند در این حیطه موفق شود.

مهارت های ارتباطی:

 مهارت ارتباطی اولین چیزی است که فریلنسر ها لازم دارند. یافتن مشتری و ارتباط با آن مهمترین بخش ماجرا برای کسب پروژه است. باید خودتان را برای تماس هایی ویدیوئی آماده کنید. مهارت های ارتباطی فقط به تماس های ویدیویی محدود نمی شوند، ارتباط های نوشتاری هم مهم هستند. گاه برای ارتباط با مشتری باید توضیحاتی به صورت مکتوب ارایه کنید. در این هنگام باید مراقب باشید همه چیز را واضح و کامل توضیح دهید و از اشتباهی که موجب سوءتفاهم یا برداشت غلط شود، بپرهیزید.

مهارت های کار گروهی:

 بسیاری از پروژه های فریلنسینگ مبتنی بر کار گروهی اند. بعنوان مثال یک نفر مسیول گرافیک است و دیگری برنامه نویس است. یکی محتوا تولید می کند و یکی متخصص بازار یابی است. اگر مهارت کار گروهی و هماهنگی با سایر تیم را نداشته باشید هرگز نمی توانید در کارتان موفق شوید.
به عنوان عضوی از گروه باید بیاموزید چگونه در یک تیم رفتار کنید، نقش خود را در زنجیره بدانید، بهترین کار را ارایه دهید و با دیگر اعضای گروه هماهنگ باشید.

مهارت نظم:

 اگرچه فریلنسینگ آزادکاری است و محدودیت زمان ندارد. اما بهتر است در کارهایتان منظم باشید. هرچه منظم تر باشید و برنامه کاری دقیق تری داشته باشید، در یک روز کارهای خوب بیشتری می توانید انجام دهید. درنتیجه پول بیشتری هم کسب خواهیدکرد. وقتی تحت نظارت مستقیم نیستید و می توانید هرطور می خواهید کار کنید، منظم بودن کار دشوارتری است. اما حواستان به موعد تحویل کار باشد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *