ماساژ درمانی، ایده ای برای کسب و کار

ماساژ

امروزه همه افراد به نوعی به دنبال ساختن کسب و کار خودشان هستند و کار از منزل را به رفتن به اداره یا شرکت ترجیح می دهند. ایده های زیادی برای راه اندازی کسب و کار خانگی وجود دارند باید کمی خلاق بود و نیاز جامعه را دریافت!

بعنوان مثال یکی از کسب و کارهایی که می توان با هزینه نه چندان زیاد ارایه داد خدمات ماساژ درمانی است. اگرچه در نگاه اول این کار بسیار هزینه بر به نظر می آید چون تهیه یک سالن ماساژ استاندارد چندان هم کم هزینه نیست.

اگر اینطور به ماجرا نگاه کنید که کار را از بین دوست و فامیل و محله خودتان و در حیاط خانه خودتان انجام دهید چندان هم هزینه ای نخواهید داشت. کافیست یک اتاق را مخصوص این کار تجهیز کنید. کمی که بودجه تا بیشتر شد میتوانید از یک سالن کوچک شروع کنید.

امروزه همه عاشق و نیازمند ماساژ شده اند و این کار بازار بسیار خوبی دارد. از ماساژ های ورزشی دردناک گرفته تا ماساژ های آرامش بخش در منزل یا محل کار؛ آینده این کسب و کار هم روشن است. بازاریابی برای این کار به حوزه ای بستگی دارد که می خواهید این خدمات را به افراد ارائه دهید. امروزه در شبکه های اجتماعی بسیار ساده تر از گذشته می توان کسب و کارها را تبلیغ کرد.

نکته مهمی که باید اشاره شود این است که دیدگاهتان را باید نسبت به این کار تغییر دهید. از اینکه ماساژ درمانی را همان کاری بدانید که در گذشته در حمام عمومی انجام می دادند که با مشت و لگد به جان افراد می افتادند و در نهایت دست مزد ناچیزی نصیبشان می شد، گذر کنید. ابتدا باید روش های علمی این کار را فرابگیرید و در نهایت به عنوان خدماتی پزشکی و مکمل فعالیت های ورزش ارایه دهید.

ماساژ درمانی انواع مختلفی دارد که در ادامه دو مورد از آنها را نام می بریم.

ماساژ ژاپنی

یکی از ماساژهای معروف ژاپنی، ماساژ شیاتسو به معنی فشار انگشتان است. اگر روش انتخابی شما شیاتسو باشد، وقتی پیش ماساژتراپیست می روید متوجه خواهید شد که او روی نقاط معینی از بدن با انگشتان فشار وارد می کند. نوع این فشار باید منظم و اصطلاحا ریتمیک باشد. ژاپنی ها اعتقاد دارند این نقاط مشخص از بدن، کانال های عبور انرژی حیاتی افراد هستند و جریان خون بدن، بیشتر به این نقاط وابسته است.

آنها اسم این نقاط را «چی» گذاشته اند. هنگامی که شما برای دریافت ماساژ شیاتسو مراجعه می کنید باید بدانید که منجر به تحلیل رفتن انرژی شما می شوند؛ بنابراین اگر اخیرا احساس خستگی های بی مورد می کنید و فکر می کنید به انرژی بیشتری نیاز دارید، شیاتسو می تواند روش مناسب شما باشد.

ماساژ تایلندی

در نوع تایلندی ماساژ، فرد ماساژدهنده از انرژی تمام بدنش استفاده می کند که بدن شما را در وضعیت های مختلف قرار دهد و یک ماساژ کامل را ارائه کند. این روش نسبت به شیاتسو انرژی بیشتری می برد و در عین حال کمی خشن تر هم هست. در حقیقت می توان گفت این همسایه های نه چندان دور ما با مشت و مال نسبت به ماساژ آشناتر هستند.

روش تایلندی برای کسانی که از گرفتگی عضلات و ماهیچه های بدن رنج می برند، روشی مناسب و کارآمد است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *