چند نکته مهم برای موفقیت فریلنسرها

هرچند بتوانید در بهترین سایت های استخدامی فریلنسر عضو شوید اگر استراتژی خوبی نداشته باشید باز هم نمی توانید به یک فریلنسر موفق تبدیل شوید.

داشتن برنامه ریزی در کار و دانستن اصول موفقیت در فریلنسینگ می تواند شما را در یافتن پروژه های بیشتر یاری کند.

برنامه مشخص کاری داشته باشید

اگرچه هر کسی برای انجام هر کاری یک طرح اولیه در ذهنش دارد اما نوشتن برنامه بر روی کاغذ بسیار مهم است. زمانی که روی کاغذ برنامه کاری را می نویسید از پرداختن به کارهای غیر ضروری خود داری می کنید از این رو توصیه می شود تا برنامه خود را حتما بنویسید.

همیشه از نرم افزار های رایگان استفاده نکنید

تقریبا همه فریلنسر ها در آغاز کار مشکلات مالی دارند از این رو نرم افزار های رایگان گزینه خوبی برای استفاده و درآمد زایی هستند. کمی که وضع مالی تان بهتر شد سعی کنید از نرم افزار های حرفه ای تر که معمولا پولی هستند استفاده کنید. این کار شما را وارد مرحله جدیدی می کند. نخست أنکه قابلیت های بیشتری در اختیار دارید که موجب می شود کارتان سریعتر و بهتر انجام شود. دوم اینکه امنیت بالاتری دارند. از طرفی یاد می گیرید که هر خدماتی قیمتی دارد و دیگر مثل سابق وقت تان را برای دوستان و آشنایان به رایگان صرف نمی کنید.

گاهی هم به کار نه بگویید!

یاد گرفتن نه گفتن بسیار مهم است چه در زندگی و چه در کار!

همیشه زمانتان را در نظر بگیرید و پروژه ها را طبق برنامه خودتان قبول کنید. پذیرفتن پروژه ای که از انجامش عاجزید یا وقتش را ندارید به جز خراب کردن سابقه و هدر رفتن وقتتان حاصل دیگری ندارد. از این رو با گفتن کلمه “نه” بهترین کار را در حق خود و مشتری تان انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *