دلایل محبوبیت آزادکاری

جامعه شناسان بر این باورند در آینده ای نه چندان دور آزاد کاری همه گیر می شود و کارهای تمام وقت به زودی جای خود را به کارهای قراردادی در قالب فریلنسینگ می دهند.

فریلنسینگ نوع جدید کسب و کار اینترنتی است. که سالهای اخیر بیش از پیش رواج یافته. کارهایی همچو نویسندگی، برنامه نویسی، طراحی اپلیکیشن، تولید محتوا ترجمه و … هر کاری که بتوان از راه دور به صورت برون سپاری پروژه انجام داد، همگی در زمره مشاغل آزادکاری یا فریلنسینگ قرار می گیرند!

این نوع جدید کسب و کار راحت تر از اشتغال سنتی و حضور در دفتر کار یا اداره است. و این یکی از دلایلی است که باعث شده به سرعت به محبوبیت برسد.

یکی دیگر از دلایل رایج شدن کسب و کار آنلاین حل شدن مشکلات اقتصادی افراد است.

گزارش ها نشان می دهند که حدود ۳۵ درصد از نیروی کار آمریکا در سال گذشته پروژه های آزادکاری داشته اند. متخصصان معتقدند که این رقم در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

آن ها حتی بر این باورند که طی چند سال آینده وضعیت استخدام به شکل سنتی نخواهد بود. بیش از ۸۰ درصد شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که می خواهند تعداد کارمندان با ساعات کاری انعطاف پذیر را افزایش دهند و تا سال ۲۰۲۰ آزادکارها، پیمانکارها و کارمندان پاره وقت حدود ۴۰ درصد نیروی کار آمریکا را تشکیل خواهند داد.

یکی دیگر از دلایلی که کارهای تحت وب افزایش یافته اند. این است، که جوانان کنونی چون با رایانه و گوشی های هوشمند بزرگ شده اند همواره دوست دار محیطی برای کار هستند؛ که همیشه به اینترنت و رایانه یا گوشی دسترسی داشته باشند.

از طرفی در سنین جوانی کمتر کسی پیدا می شود که طرفدار شغل ثابت باشد. از این رو آزادکاری در بین جوانان طرفداران زیادی دارد. چرا که هم انعطاف پذیر است و مانع از گشت و گذار دوران جوانی نمی شود و با رایانه و اینترنت و شبکه های مجازی سرو کار دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *