بازخورد مدیران بزرگ چگونه است؟

مبانی مدیریت دانش (Knowledge management)بازخورد مدیران بزرگ چگونه است؟ همه ی ما در شرایط مختلف از خود بازخورد ها و عکس العمل هایی را نشان می دهیم که همچون آیینه ای تمام نما از آنچه که هستیم را بروز می دهد. حین بازخورد نشان دادن است که نقاط قوت و ضعف ما نمایان می شود و سبب می شود واقعیت ما بیشتر نمایان شود.
اما مدیران بیشتر در معرض واکنش نشان دادن هستند، چرا که در شرایط مختلفی قرار می گیرند و باید بازخوردی نشان دهند. اما جالب است بدانید که مدیران بزرگ و موفق، بازخورد متفاوتی از خود نشان می دهند. تحقیقات موسسه گالوپ نشان داده که رویکردهای مورد استفاده مدیران بزرگ دارای سه ویژگی مشترک است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

مدیران بزرگ به این شکل عکس العمل نشان می دهند.

مشخصه ی اول

اولین چیزی که در ارتباط با مدیران بزرگ مشخص است این است که آن ها بازخوردهای دائمی و پیوسته دارند و با توجه به نیاز کارمندان و شرایط موجود دامنه آن تغییر پیدا می‌کند. آن ها در طول هر ماه با برگزاری جلسات کاری با کارمندان، بازخوردها را به آن ها نشان می دهند.
برخی از مدیران نمی توانند در طول سال با تمامی افراد جلسه داشته باشند و این بدان معنی است که او برای برخی از کارمندان بیش از اندازه برای جلسه وقت می گذارند که به این منظور میبایست کمی از وظایف را تفویض کند تا بتواند برای تمامی افراد وقت گذاشته شود.

دومین مشخصه

دورمین مشخصه این است که هر کدام از جلسات بازخورد با مروری سریع و کوتاه بر عملکرد گذشته آغاز می‌شود. البته به این معنا نیست که کارکنان بازخواست شوند و به اصطلاح مچ گیری صورت گیرد، بلکه جلسات باید برای رفع موانع و بهبود شرایط صورت گیرد. این جلسات باید با هدف کمک به کارکنان برای اندیشیدن به جزئیات سبک کاری و همچنین کشاندن بحث به سمت صحبت راجع به استعداد و توانایی‌شان صورت پذیرد.
بحث درباره ی آینده، تغییرات مثبت و سبک های کاری افراد آغاز می شود و با تبادل نظر و همیاری، به راه های جدید می رسند.

سومین مشخصه

بازخوردهای عملکردی توسط مدیران بزرگ برای هر کارمند در خلوت و به شکل خصوصی انجام می شود. چرا که معتقدند هدف از نشان دادن بازخورد چیزی نیست مگر کمک به هر کدام از افراد برای درک بهتر شرایط و شناسایی نقاط قوت طبیعی‌اش که این کار به صورت عمومی و جمعی فاقد کارآیی و توجیه است.
همان طور که مشاهده می کنید، برای آنکه در کسب و کار موفقیت حاصل شود، مدیران می بایست تمامی جوانب رفتاری را مد نظر قرار دهند تا بتوانند به راحتی از پس رهبری تیم برآیند.

همان طور که مشاهده کردید، بازخورد مدیران بزرگ می تواند نشان دهنده ی میزان قدرت و تسلط آنان به امور شود. به همین دلیل است که بازخورد و واکنش این دسته از مدیران با مدیران تازه وارد، بسیار متفاوت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *