طراحی داخلی رستوران چه تاثیری بر مشتری دارد؟

همان طور که می دانید طراحی داخلی رستوران موفق تا حد قابل توجهی به چگونگی مشاهده ی مشتری و احساس آن فرد بستگی دارد. بهتر است بدانید که در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد, رستوران باید به گونه ای طراحی شود که کاملا مشخص و مجزا به نظر آید و توجه ها را به سمت خود جلب کند. این امر در حاشیه ی جاده ها از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه زمانی یک ماشین با سرعت از محلی عبور می کند باید تابلوی رستوران را در سردر آن به خوبی مشاهده نماید.

سردر رستوران نیز یکی از مهم ترین عوامل در طراحی خارجی رستوران به حساب می آید زیرا باعث جلب توجه مشتری می شود و سرر را به عنوان شانه از آن رستوران در ذهن خود ثبت می کند. امروزه طراحان گرافیک, با بهره گیری از رنگ, فرم خاص و نورپردازی, تابلوهای بسیار تاثیرگذار که پیام آن نیز روشن, واضح و در عین حال بسیار جذاب است, خلق می کنند. سبک حروف روی تابلو نیز باید منعکس کننده نوع رستوران باشد و به مردم نشانه های را که بدانند در داخل رستوران با چه روبرو می شوند, ارائه نماید. گذشته از شکل تابلو, خوانا بودن حروف روی آن نیز, امری ضروریست. تابلو ضمن اینکه از اجزای تکمیل کننده طراحی ساختمان است, در عین حال عاملی مستقل است که باید با طراحی معماری هماهنگ باشد. بنابراین وجود تابلویی که خواندن آن آسان باشد و نیز جلب توجه نماید ضروری می باشد.
بیشتر مشتری ها از طریق آشنایان خود راجع به رستوران چیزی می شنوند و یا تبلیغی از رستوران را می بینند و یا قسمت ها و طراحی های زیبای رستوران را به خاطر می سپارند همه ی این موارد موجب می شود که مشتری به رفتن و یا نرفتن به آن رستوران تصمیم بگیرند. با خوردن اولین غذا در رستوران اغلب مشتری ها تصمیم می گیرند باز هم به آن رستوران بروند و یا خیر.

طراحی داخلی رستوران به نحوه های مختلف بر مشتری تاثیر می گذارد, یقینا مکان رستوران نقش مهمی در سبک معماری رستوران دارد, این به این معناست که طراحی داخلی رستوران کنار دریا با رستوران داخل شهر کاملا متفاوت است و مشتری با توجه به محل رستوران انتظار طراحی خاصی دارد.
اولین نکته ای که یک مشتری به آن توجه می کند سردر رستوران, ظاهر بیرونی و پس از آن دکوراسیون, طراحی میز و صندلی, نورپردازی, رنگ, کف سالن و … است که نشان دهنده ی لوکس و مجلل بودن رستوران و یا ارزان قیمت بودن آن خواهد بود. همین امر جهت تصمیم گیری برای رفتن و یا نرفتن به رستوران خواهد بود. زمانی که وارد یک رستورانی می شوید که دارای نمای ظاهری بدی است, مشتری با شک و تردید نگاه می کند که آیا غذاهای سالم است یا خیر؟ بخش خارجی رستوران همانند ساختمانی فوق مدرن و بسیار لوکس می نماید که این چنین نمایی می تواند حاکی از فضای بسیار مجلل و باشکوه در داخل رستوران باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *