چطور ایده جدید برای نوشتن بیابیم

بسیاری از فریلنسرها در زمینه تولید محتوا برای وب سایت ها، مجلات، شبکه های اجتماعی و … فعالیت می کنند. دریافت پروژه آنلاین به افراد این امکان را داده تا از راه دور بتوانند با شرکت ها و سازمانها همکاری کنند. امروزه اینترنت همه چیز را نزدیکتر از آنچه تصور می شود کرده است.

چه برای خودتان کار کنید یا دیگران؛ یافتن ایده جدید برای تولید محتوا همواره دشوار بوده و هست. در برخی موارد کارفرما به نویسنده موضوعاتی را پیشنهاد می دهد و مسیر را تا حدودی مشخص می کند. اما آنها که هیچ موضوعی برای تحقیق و نوشتن ندارند کار برایشان دشوار خواهد بود.

روشهایی برای یافتن ایده جدید برای نوشتن

زمانی که هیچ موضوعی برای نوشتن ندارید، بهتر است به روش های زیر ایده ای برای نوشتن بیابید.

یافتن ایده در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا فیس بوک می توانید ایده های بسیاری در مورد کسب و کارتان بیابید که توسط افراد مختلف ارائه شده اند. توئیتر یک جریان ثابت بامحتوا است. بنابریان مکان مناسبی برای یافتن ایده های جدید است.

نوشته های قدیمی را بخوانید

گاهی با خواندن یک نوشته یا دیدن عکسی قدیمی ایده های خوبی به ذهنمان می رسند. موضوعاتی که شاید لازم بود سالها قبل به آن می پرداختیم اما در گذر زمان فراموش شده اند! یک نویسنده خوب میداند که زنده کردن خاطرات گذشته چه ارزشی برای خواننده دارد …

از محیط کار فاصله بگیرید

این واقعیت که با دیدن چیزهای تازه ایده های تازه به ذهنمان میرسد را کسی نمیتواند انکار کند. شاید اگر ایده ای ندارید دلیلش این باشد که خیلی وقت است چیز جدیدی ندیده اید. بهتر است گاهی اتاق کارتان را رها کنید و به کتابخانه، شهر بازی، پارک، یا طبیعتگردی بروید. بدون شک هر بار که بیرون میروید ایده های متعددی در ذهنتان نقش می بندند که ارزش نوشتن داشته باشند!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *