چگونه یک آگهی استخدام تهیه نماییم؟

فروشگاه اینترنتی

در صورتی که آگهی استخدام خوب بنویسید, می توانید افراد خوبی را با قابلیت های عالی برای شرکت خود پیدا کنید. اسم تجاری خود را ترویج کنید تا بتوانید افراد زیادی با استعداد های عالی بیابید.

نتایج جستجو

در مطلب زیر اولین چیزی که متقاضیان کار بعد از پیدا کردن آگهی شما آن را می بینند را آورده ایم تا بتوانید از آن برای تشکیل آگهی استخدام استفاده کنید.

عنوان شغلی

مهم ترین بخش آگهی عنوان شغلی است. می بایست از کلمات خودمانی و غیر متداول استفاده نکنید. در صورتی که از عناوین شغلی رایج استفاده کنید, امکان دیده شدنتان بیشتر می شود. عناوین شغلی مناسب عبارت اند از: کارشناس خدمات مشتریان, مدیر دفتر و برنامه نویسASP, NET. عناوین شغلی نامناسب نیز عبارت اند از: مدیر زیست, مهارت های برنامه نویسی خود را به همراه داشته باشید, کارشناس خدمات مشتریان کار بلد یا سوپراستار خدمات مشتریان.

نقاط کلیدی شغل مورد نظر

می بایست در این آگهی مزایای نقش مورد نظر را در قالب سه عبارت کوتاه بیان کنید, به طور مثال متقاضی چه کاری انجام واهد داد؟ چه نکات جالبی در شرکت شما وجود دارد؟ مزایایی که احتمال دارد برای متقاضیان شغل مورد نظر شما مهم باشد, کدامند؟

توضیحات مختصر در ارتباط با شغل مورد نظر

اطلاعات ضروری را منتقل کنید. خلاصه ای که از شغل مورد نظر نوشته اید باید به صورتی باشد که متقاضی با دیدن آن یقینا بگوید: بله دقیقا من هستم. به طور مثال خاص باشید, از جملات کوتاه استفاده کنید. از افعال دعوت کننده به انجام کار استفاده کنید همچون مدیریت کنید, ایجاد کنید, بسازید. از حقایق کار بگویید و آگهی را تبلیغاتی نکنید.
مدل صحیح یک آگهی استخدام: تیمی متشکل از ۱۰ برنامه نویس را رهبری نمایید. نرم افزاری نو آورانه خلق کنید که توانایی ادغام با پلتفرم های شبکه اجتماعی را داشته باشد. مدیریت بودجه ای به میزان ده میلیون را در دست بگیرید.
مدل اشتباه یک آگهی استخدام: آیا می خواهید به تیمی شگفت انگیز با فرهنگی عالی بپیوندید؟ پس این فرصت مناسبی است تا به یک شرکت فوق العاده بپیوندید و بر روی پروژه های بزرگ کار کنید.

دستمزد

می بایست حقوق و دستمزد را مشخص نمایید. آگهی هایی که دستمزد را مشخص می کنند تقاضای بیشتری دارند تا آگهی هایی که هیچ اشاره ای به حقوق نمی کنند.

محل کار

هرچه دقیق تر مکان شغلی را مشخص نمایید, بهتر است. برای کسی ک دنبال کار می گردد بسیار مهم است که شرکت مورد نظر در کدام محدوده قرار دارد؟

چگونه بنویسیم تا متقاضی های جذب شوند

از زبان ساده و مختصر استفاده کنید. تیتر های آگهی را بولد کنید تا محتوای متن مشخص تر بشود. از نوشتن کلمات غیر ضروری بپرهیزید تا متنی گیرا به دست آورید. نوشتن یک جمله به ازای هر پاراگراف کافی است. جزئیات شغل را مشخص کنید. از مهارت های مورد نیاز و نقش و وظایف آن فرد هم توضیحاتی مختصر در اختیار بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *