روش استفاده صحیح از گوشی اندرویدی

گوشی هوشمند

گوشی های هوشمند تا جایی پیش رفته اند که دیگر به عضو جدا نشدنی هر کسی خصوصا جوانان و نوجوان ها بدل شده اند. روش صحیح استفاده از گوشی های هوشمند باعث طول عمر ای ن گجت ها می شود. متاسفانه باور های غلطی وجود دارد که بین عموم مردم رایج شده و انجام این کارها باعث کاهش عملکرد بخش های مختلف گوشی می شوند.

برنامه ها را مرتب نبندید و باز کنید

استفاده از TASK KILLERS یا بستن برنامه های در حال اجرا چیزی است که بیشتر کاربران آنرا در طول روز بارها و بارها انجام می دهند. بر خلاف تصور این کار نه تنها باعث کاهش مصرف باتری و سی پی یو نمی شود بلکه گوشی برای هر بار باز و بسته کردن برنامه ها کلی انرژی مصرف می کند و فایل در فضای Cache ذخیره می کند.

بیشتر از یک آنتی ویروس سودی ندارد

اصولا آنتی ویروس های اندروید کاربرد چندانی ندارند و فقط نقشی دلگرم کننده در گوشی دارند. فعال بودن یک آنتی ویروس نیازمند مصرف مداوم باتری است. از این رو استفاده از چند آنتی ویروس به میزان قابل توجهی رم و باتری اسمارت فون را اشغال می کند.

بروز رسانی ها را دریافت کنید

هر بروزرسانی که از طرف شرکت تولید کننده گوشی ارائه می شود جهت بهبود عملکرد و رفع عیب های گوشی صورت می گیرد. سعی کنید همیشه بروزرسانی ها را دریافت کنید. همچنین به روز نگه داشتن برنامه های گوشی سرعت عملکرد را بالا نگه می دارد.

فایل های APK را از منابع مجاز دریافت کنید

درصد بالایی از کاربران اندروید در جهان به خاطر دانلود فایل APK از منابع نا مشخص گرفتار مشکلاتی چون. هک شدن، ویروسی شدن گوشی می شوند. برای دریافت برنامه ها سعی کنید از فروشگاه گوگل استفاده کنید.

هر چند وقت گوشی را ریست کنید

ریست کردن گوشی هر چند روز به سالم ماندن دستگاهتان بسیار کمک خواهد کرد. هر بار که دستگاه ریست می شود تمام حافظه کش کاملا پاک می شود و دوباره گوشی راه اندازی می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *