چطور با گوگل ترنسلیت کار کنیم؟

چگونه ترجمه کنیم؟

گوگل ترنسلیت که یکی از پر طرفدارترین سیستم های ترجمه در جهان است. همواره در حال بهبود توسط هوش مصنوعی است و هر ماه با قابلیت های جدیدی آپیدیت میشود.

برای دسترسی به سرویس ترجمه گوگل (Google Translate) میتوانید از آدرس https://translate.google.com استفاده کنید. این سرویس، قابلیت ترجمه از هر زبانی به زبان دیگر را دارد و بیش از ۶۰ زبان را پوشش می دهد.

روش استفاده خیلی ساده است. شما از آدرس بالا به صفحه ترجمه درسترسی میابید. و پس از آن با انتخاب زبان ورودی و خروجی میتوانید متون و کلمات مورد نظر را از هر زبانی به زبان دیگر ترجمه کنید.

سرویس مترجم گوگل امکان ترجمه یک کلمه، عبارت، یک وبسایت و حتی یک سند را برای شما فراهم می کند.

روش استفاده از گوگل ترنسلیت

* برای ترجمه یک کلمه یا عبارت شما کافیست که آن کلمه یا عبارت را داخل کادر مبدا تایپ کنید و پس از چند ثانیه متنتان توسط هوش مصنوعی گوگل به زبان مورد نظر ترجمه میشود. و قابل کپی شدن در کیبورد است.

* برای ترجمه یک صفحه از یک وبسایت شما کافیست که آدرس آن صفحه از وبسایت را در کادر سرویس ترجمه گوگل قرار دهید و دکمه ترجمه/Translate گوگل را فشار دهید که با این کار گوگل خود آن صفحه را پیدا کرده و ترجمه شده صفحه وبسایت را به شما نمایش می دهد.

* برای ترجمه یک سند که باید یک متن باشد (می تواند فایل pdf یا doc باشد) شما باید فایل مربوطه را در لینکی با عنوان سند خود را ترجمه کنید (Translate a document) که در پایین کادر صفحه مترجم گوگل قرار دارد، آپلود کنید که سرویس ترجمه گوگل (Google translate) ترجمه شده آن را در صفحه ای دیگر به شما نمایش می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *