اگر میخواهید خودتان اپیلاسیون کنید حتما بخوانید

در کل پیشنهاد می شود که اپیلاسیون از بین بردن موهای زائد را به کس دیگری بسپارید تا خیالتان راحت تر باشد. اما اگر تمایلی به این کار ندارید، باید بدانید که اپیل کردن هر قسمت از بدن باید به نحوه ی خاصی باشد و با در نظر داشتن نکاتی که در این مطلب برای شما آماده کرده ایم می توانید به راحتی موهای زائد بدنتان را از بین ببرید.

اپیلاسیون هر قسمت از بدن را باید متناسب با حساسیت آن انجام داد تا بتوان نتیجه دلخواه را گرفت.

– بهترین توصیه ای که می توان برای پاها داشت استفاده از موم گرم می باشد تا برای مدت زمان دو هفته از شر موهای زائد خلاص شوید چرا که موم سرد با حذف موهای زائد باعث می شود به موهای سفت و کلفت تبدیل شوند.

– اگر دست ها وبازو هایتان موهای تیره و زیادی دارند بهتر است از لیزر استفاده کنید تا برای مدت زمان طولانی تری پوست صافی داشته باشید و یا حتی می توانید موهایتان را دکلره کنید.

– نواحی بالا تنه یکی از حساس ترین نواحی بدن هستند و برای از بین بردن موهای زائد این نواحی بهتر است از کرم های موبر استفاده کنید چرا که موم برای این نواحی حساسیت زا می باشد.

– زیر بغل یکی دیگر از نواحی حساس می باشد که گاهی خانم ها از موم برای این ناحیه استفاده می کنند و البته استفاده از لیزر هم برای این ناحیه بسیار مناسب می باشد.

– پرز های صورت و اطراف لب بسیار بر روی ظاهر تأثیر دارد که با استفاده از موم های مخصوص صورت می توانید این نواحی را از بین ببرید. البته از دکلره هم می توانید استفاده نمایید اما از آنجایی که مو بر روی صورت باقی می ماند پوستتان دیگر آن لطافت و درخشانی را ندارد.

نکته:  تنها ناحیه ی مجاز  برای استفاده از تیغ زیر بغل می باشد و توصیه می شود برای نواحی دیگر به هیچ عنوان از تیغ استفاده ننمایید.

نکته:  برای قسمت بالا تنه می توانید از مخلوط عسل و آب لیمو استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *