درس های مهم برای رسیدن به موفقیت مالی

پول

امروز بسیاری از افراد در صدد کسب موفقیت های مالی هستند. این افراد میدانند که همواره باید به فکر ایجاد کسب و کار شخصی باشند تا جست و جو شغل در یک سایت استخدامی! همه باید بدانیم که اگر کارهای مشابه انجام دهیم، احتمال دارد که نتایج مشابه را کسب کنیم. با کمک گرفتن از تحربه های دیگران می توان به موفقیت مالی رسید.

درس هایی برای موفقیت مالی

شکست مساوی پیروزی است

همه میدانیم که هیچ پیروزی در دنیا بدون تجربه شکست های مختلف به دست نیامده است. یک کودک پس از بارها افتادن، راه رفتن درست را یاد میگیرد. در پس هر شکست، درس هایی نهفته است که با یادگیری آن ها می توان مسیر را برای رسیدن به هدف هموارتر کرد.

علاقه هایت را دنبال کن اما به فکر پول هم باش

بسیاری از افراد تمام طول زندگی خود را به طور مداوم کار کرده اند تا به خواسته های خود برسند. غافل از این که رفته رفته عمر خود را سپری کرده اند در حالیکه تمام وقتشان به کار کردن گذشته است. باید توجه داشت که نباید برای رسیدن به موفقیت های مالی، لذت های زندگی را فدا کرد. باید سعی شود که پول دراوردن و لذت های زندگی را در کنار هم تجربه کرد.

گاهی تقلید کردن سریع تر از نوآوری جواب میدهد

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، تقلید کردن و قرارگیری در شرایط مشابه، نتایج مشابهی را به همراه خواهد داشت. پس میتوان از این نکته استفاده کرد و بدای دستیابی به نتایج خوب در موفقیت های مالی، در شرایط مشابه قرار گرفت و تقلید کرد.

از دیگران بیاموزید، زندگی بزرگان را مطالعه کنید و همواره مهندسی معکوس را در دستور کار خود قرار دهید. گاهی در این راه محصول نهایی متفاوت خواهد بود، اما ایده ابتدایی و راه و روش ها تقلیدی است. پس از تلاش دست برندارید.

اهداف بزرگی را در سر بپروران

برای بزرگ پریدن، لازم است که بزرگ فکر کنیم. درون افکار ما، هیچ محدودیتی برای انتخاب اهداف بزرگ وجود ندارد. گاهی لازم است که بلندپروازانه فکر کرد و جاه طلب بود.

حتما برنامه ریزی داشته باشید

گاهی تمامی افراد دارای سواد مالی نیستند و تنها به صورت تجربی مواردی را فرا گرفته است. اما اگر مدیریت مالی در زندگی مطرح نباشد، نمی توان در زندگی تعادل ایجاد کرد. می بایست برنامه از دخل و خرج وجود داشته باشد و کنترل روی درآمد و هزینه ها صورت گیرد.

یکی از راه های رسیدن به موفقیت های مالی این است که حداقل ۲۰ درصد از درآمدهایتان را نادیده بگیرید. به این صورت که هر درآمد از هر بخش را که به دست آوردید، ۲۰ درصدش را کنار بگذارید و در ذهن خود این قانون را ثبت کنید و به آن پایبند باشید. با این کار خود را مجبور به پس انداز می کنید و رفته رفته می توانید ثبات مالی خوبی را به دست آورید تا آن که کسب و کارتان به رونق مورد نظر برسد.

افزایش درآمد به جای کم کردن هزینه

برخی ها معتقدند که با مدیریت هزینه ها و البته کم کردن خرج های اضافه می توان سرمایه را بیشتر کرد و به امنیت و موفقیت مالی رسید. اما با مطالعه زندگی افراد موفق به این نتیجه می رسید که برخی از این افراد نه تنها از خرج های روزانه خود دست نکشیدند، بلکه به فکر افزایش درآمد خود افتاده اند. این افراد معتقدند می بایست همواره لازم است که به فکر افزایش درآمد بود تا کاهش هزینه ها.

هرگز تمامی پول خود را سرمایه گذاری نکنید

کارشناسان موفقیت های مالی بر این باورند که نباید همیشه تمامی پول خود را صرف سرمایه گذاری کنیم. بلکه می بایست تنها ۵۰ الی ۶۰ درصد پول صرف سرمایه گذاری شود. با این کار ریسک کمتری را متحمل می شوید و در صورت هر گونه شکست، تمامی سرمایه خود را از دست نمی دهید.

برای رسیدن به موفقیت های مالی، مطالعه و کسب اطلاعات بسیار لازم است. این ها موارد مهم است که برخی از کارشناسان به طور قطع به آن ها تاکید دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *