نکات مهم برای داشتن یک سایت خوب

آپدیت و به روز رسانی سایت

در دنیای کنونی تقریبا میشود گفت؛ وب و دنیای مجازی حرف اول را برای کسب و کارها میزنند. به طور کلی مشاغل جهانی بدون وب معنایی ندارند.

از این رو داشتن یک وب سایت یا وبلاگ برای کسب و کارها به امری عادی بدل شده. امروزه رقابت بر سر رتبه های نخست گوگل بالا گرفته و صاحبان سایت ها بیش از پیش به متخصصان سئو اهمیت میدهند. اما باید اعتراف کرد که بدون داشتن یک سایت با طراحی زیبا، کاربران آن طور که باید جذب نمیشوند.

استخدام فریلنسر طراحی سایت، اولین قدمی است، که قرار است برای جهانی کردن خدماتتان باید بدارید. پس از آن نیاز به سئو کار حرفه ای دارید. در ادامه کارهایی که برای داشتن یک سایت پر بازدید نیاز دارید انجام دهید را بیان میکنیم .

پارامتر های فراوانی در اینجا بوجود می آیند که به مهمترین آنان می پردازیم:

مهارت طراح سایت و تیم برنامه نویسی

اگر پروژه خود را با استفاده از یک تیم ضعیف و فاقد مهارت و مهمتر از همه خلاقیت کافی طراحی کنید طبیعتا نباید انتظار نتایج خوبی را داشته باشید چرا که بازدیدکننده گان سایت در اولین مشاهده از آن به دلیل عدم چشم نوازی و کاربر پسندی (user friendly) سریعا بر روی گزینه ضربدر بالای صفحه می کوبند و در اینجا رقیبانتان از شما پیشی می‎ گیرند پس اگر اهداف مهمی را از داشتن وب سایتتان دنبال می کنید به توصیه صریح ما توجه کنید و پروژه خود را به افرادی زبده در زمینه طراحی سایت بسپارید.

سایت ریسپانسیو باشد

از مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو می توان به نکات زیر اشاره نمود:

نیاز به نسخه جداگانه موبایل برای وب سایت نیست. از مزیت های دیگر طراحی وب سایت های ریسپانسیو، صرفه جویی در وقت و هزینه، افزایش ترافیک سایت، جلوگیری از محتوای تکراری اشاره نمود.

از مهمترین مزایای طراحی وب سایت های ریسپانسیو این است که در انواع دستگاهها با ابعاد مختلف سایزی به صورت اتوماتیک قابل تغییر است و قابل تطبیق با صفحه نمایش دستگاه قابل تغییر است.

سئو و نمایش صفحه سایتتان در صفحه اول گوگل

صرفا یک طراحی خوب باعث شکل گیری یک وب سایت خوب نمی شود وقتی کاربران در موتور جستجو گر گوگل کلمه ای را تایپ می کنند که مختص فعالیت شماست نهایتا تا آخرین گزینه ی صفحه ی اول را برای انتخاب گزینه ها صرف جستجو می کنند. پس در اینجا سئو و بهینگی حتی تا صفحه دوم کاری را از پیش نمی برد و فقط باید صفحه ی اول مختص وب سایت شما باشد که البته دست یابی به این نتیجه متناسب با کلمه مورد جستجو و تعداد رقیبان شما برای آن کلمه گاهی کاری بسیار دشوار و زمانبر می شود.

نکات مهم در سئوی سایت

* سئو داخلی On-Page SEO
* لینک سازی Link Building
* کلمات کلیدی Keyword Research
* سئو فنی Technical SEO
* تجربه کاربری User Experience

وجود یک تیم پشتیبان و ناظر بر سایت

داشتن یک وب سایت خوب و متمایز همواره وجود یک تیم پشتیبان و ناظر بر سیستم را گوشزد می کند. خصوصا با بالا رفتن آمار بازدید از سایت وجود این تیم بیشتر حس می گردد و پشتیبانی دائم از یک وب سایت مطرح موئلفه جدا ناپذیر از آن بوده و همواره پروژه را به اهداف و کارایی بهتر سیستم نیل می دهد.

ایجاد رابطه خوب با کاربر سایت و ایجاد هیجان و رضایتمندی آنان

همواره سعی کنید کاربرانتان از شما راضی باشند. این کار می تواند از یک پیام ساده تشکر از عضویت در سایتتان شروع شده و تا در نظر گرفتن تخفیف هایی که کاملا برای شما از نظر مالی ضرر دارند ادامه یابد. توجه کنید: که این ضرر هزینه ایست که کسب و کار اینترنتی شما را با یک استراتژی هدفمند به سوددهی در آینده مبدل می سازد پس داشتن این دیدگاه که صرفا این هزینه ها ضرر هستند یک اشتباه بزرگ است.

ایجاد محتوای مناسب و سرویس دهی صحیح

فرقی نمی کند که شما یک فروشگاه اینترنتی دارید یا مدیر یک سایت خبری هستید اگر سرویس مناسبی به کاربرانتان ندهید و یا محتوای مناسبی برای آنان فراهم نسازید قید داشتن یک سایت خوب را زدید.

فهم کاربر از روند کار در سایت بدون ارائه توضیح

رابط کاربری یک وب سایت خوب باید کاملا قابل فهم توسط کاربر باشد به نحوی که نیاز به دادن توضیحی بابت آموزش استفاده از سایت نباشد عدم رعایت این نکته کاربر سایت را گیج و مبهوت نموده و باعث شده که سریعتر سایت را ترک کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *