معرفی چند افزونه کاربردی وردپرس

ابزار ها در وردپرس

یکی از مزایای طراحی سایت با وردپرس افزونه های موجود برای این CMS است. در وردپرس به کمک افزونه ها تقریبا همه چیز را میتوان شخصی سازی و مدیریت کرد.

افزونه یا پلاگین هایی که در مخزن وردپرس موجودند به راحتی و با چند کلیک قابل نصب در قسمت مدیریت محتوای سایتمان هستند. بنا به نیازتان باید افزونه مناسبی را نصب کنید تا بتوانید هر قسمت ازسایت را که خواستید دستخوش تغییرات کنید.

علاوه بر تغییرات ظاهری نکات مهم دیگری وجود دارد که به کمک افزونه های وردپرس قابل انجام هستند. امر بهینه سازی سایت «سئو» یکی از مهمترین مباحث موجود در بین مدیران سایت هاست. افزونه هایی وجود دارد که به نحو احسنت این کار را انجام می دهند، توجه داشته باشید که افزوه ها می توانند عیب ها را تشخیص دهند اما خودتان باید آنها را برطرف کنید.

ساخت نقشه سایت با Google XML Sitemaps

توسط این افزونه می توانید نقشه سایت تان را با فرمت XML ایجاد کنید و با معرفی آن به موتورهای جستجو میزان بازدید سایت و همچنین سرعت شناسایی مطالب تان را در آن ها افزایش دهید. افزونه Google XML Sitemaps یکی از محبوب ترین افزونه های مخزن وردپرس می باشد که روی اکثر سایت های وردپرسی نصب شده است.

بهینه سازی سایت با WordPress SEO by Yoast

سئوی سایت ها همواره یکی از مهمترین نکات قابل توجه پس از راه اندازی بوده و هست. به همین دلیل در سایت های وردپرسی هم شاهد این موضوع هستیم که وبمستران توجه ویژه ای به بحث سئوی وردپرس داشته باشند. برای سئوی سایت های وردپرسی افزونه های متعددی وجود دارد که در بین تمامی آن ها دو افزونه ی Yoast SEO و all in one pack مشهور تر هستند و شما می توانید در کنار رعایت سایر نکات به آن ها نیز توجه کرده و از آن ها استفاده کنید.

افزایش سرعت سایت با W۳ Total Cache

افزونه ی w۳ total cache برای افزایش سرعت سایت می باشد که سبب افزایش سرعت لود سایت می شود. حتما این موضوع را می دانید که سرعت اینترنت برخی از از کاربران و بازدید نندگان سایتتان پایین می باشد و آنها قادر به بازدید سایت شما نیستند و امکان کمی دارد که مجددا برای دیدن سایت شما برگردد و شما این بازدیدکنندگان را از دست می دهید و همچنین یکی از روش های موتور جست و جوگر گوگل ارزش زیاد به سرعت لود سایت می باشد و از این روش هم نیز سایت ها را رتبه بندی می کند. شما می توانید با افزونه ی w۳ total cache سرعت لود سایت خود را تا حد ممکن افزایش دهید.

ایجاد گالری های پیشرفته با NextGEN Gallery

افزونه ای فوق العاده منعطف و کاربردی برای ساخت انواع گالری های زیبا و پیشرفته، این افزونه بهترین افزونه ساخت گالری برای وردپرس می باشد. از جمله قابلیت های مهم این افزونه می توان به امکان مدیریت کامل تصاویر، افزودن خودکار watermark، ساخت و مدیریت آلبوم ها، نمایش تصاویر به دو صورت آلبوم و اسلاید، کدهای کوتاه فراوان و کاربردی و بسیاری امکانات دیگر اشاره نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *