آیا نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز صحیح است

آب

آیا نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز صحیح است ؟ آیا ترک وعده غذایی شام کار درستی است ؟

شام نخوردن چه تاثیرات بدی بر سلامتی انسان می گذارد ؟ حذف وعده غذایی شام می تواند به سلامتی بدن شما آسیب های جبران ناپذیری وارد کند . خوردن شام برای سلامتی بدن بسیار سودمند است .

وظیفه وزارت بهداشت وارد کردن اجباری آهن به بدن بچه‌های ما نیست و باید تغذیه مردم درست شود یعنی مردم گوشت و روغن سالم بخورند؛ چرا نمی‌گویند روغن مایع و سرخ‌کردنی که در بازار عرضه می‌شود، اصلا خوراکی نیست؛ وقتی با پرس ۲۰ کیلو تخمه آفتابگردان یک کیلو روغن آفتاب‌گردان به‌دست می‌آید، پس چطور هر یک کیلو از این روغنهای مایع به اسم روغن آفتابگردان به قیمت ۵ یا ۶ هزار تومان عرضه می‌شود؟!

طی سالیان اخیر شاهد اقبال عمومی مردم کشورمان به طب سنتی و روشهای خاص پیشگیری و درمان طب سنتی هستیم به‌گونه‌ای که در حال حاضر بخش قابل توجهی از مردم در مواجهه با بیماریهای مختلف اعم از بیماریهای ساده یا صعب‌العلاج، ترجیح می‌دهند به‌جای مراجعه به طب کلاسیک و استفاده از روشهای نوین درمانی آن به طب سنتی و اساتید مجرب این حوزه مراجعه کنند و با روشهای درمانی طب سنتی، دوره درمان خود را دنبال کنند.

قطعاً یکی از دلایل گسترش و ترویج طب سنتی طی سالیان اخیر بین توده مردم با وجود برخی تنگ‌نظریها، محدودیت‌ها و ممنوعیتهای اعمال شده بخش دولتی، نتایج درمانی بوده که مردم در درمان بیماری خود یا اطرافیانشان به عینه و به‌صورت ملموس شاهد آن بوده‌اند و اینکه بهترین تبلیغ در این سالها برای طب سنتی، قدرت درمانگری بالای طب سنتی در درمان بیماریهای مختلف صعب‌العلاج و حتی بیماریهای لاعلاج بوده و هرچه برخی در کوس ناتوانی طب سنتی برای درمانگری دمیده‌اند، مردمی که به عینه، درمان بیماری خود و اطرافیانشان توسط بزرگان طب سنتی کشور با گیاهان دارویی و روشهای ساده طب سنتی را دیده‌اند، ذره‌ای از این تبلیغات منفی و هجمه‌های سنگین متأثر نشده‌اند.

دکتر حسن اکبری؛ متخصص آسیب‌شناسی، دانشیار دانشگاه شهید بهشتی و محقق طب سنتی ایرانی ــ اسلامی است که دو کتاب «مثلث سلامت» مشتمل بر حدود ۲۰۰۰ مقاله کوتاه و بلند را به رشته تحریر درآورده است؛ وی در نشستی  به بررسی و تشریح ابعاد مختلف طب سنتی ایرانی ــ اسلامی و راهکارهای کاربردی برای کسب سلامتی و درمان برخی از بیماریهای شایع پرداخته است.

سوال: در برخی از رژیمهای غذایی توصیه به ترک وعده غذایی شام می‌کنند، نظر طب سنتی در این باره چیست؟

شب غذا را باید سبک خورد؛ اتفاقا در روایات ما آمده اگر سن بالای ۵۰ سال است، مبادا وعده غذایی شب ترک شود؛ پیامبر اکرم(ص) فرمودند: اگر کسی بالای ۵۰ سال سن داشته باشد و ۴۰ شب شام نخورد رگ عشاء خشک شده و دیگر ترمیم نمی‌شود.

امام رضا(ع) می‌فرمایددر بدن رگی هست به نام رگ عشاء که اگر شخص شام نخورد تا صبح بر او نفرین کرده و می‏‌گوید خدا تو را گرسنه نگه دارد چنانکه مرا گرسنه نگاه‌ داشتی و خدای تو را تشنه نگه دارد چنان که مرا تشنه نگه داشتی پس هیچ یک از شما شام خوردن را ترک نکند اگر چه به لقمه نان یا به شربتی آب باشد.

سوال: بعضی از کارشناسان تغذیه می‌گویند در روز باید هشت لیوان آب خورد، آیا این توصیه صحیح است؟

بنده دانشیار پاتولوژی دانشگاه شهید بهشتی هستم و در زمینه سلول فعالیت می‌کنم و طب سنتی را به خاطر علاقه، کار می‌کنم؛ در رابطه با خوردن هشت لیوان آب در روز باید بگویم که هیچ کتاب طب جدید، خوردن هشت لیوان آب در روز را تایید نکرده است.

فردی در سال ۱۹۶۴ طبق مقاله‌ای که بعدها اطبای جدید و قدیم آن را رد کردند، گفته در روز هشت لیوان آب بخورید؛ من از این مطلب متعجب هستم که چرا در حال حاضر خیلی از سفارشهای خوب فراموش شده و به یک سفارش بد توجه شده است.

نوشیدن هشت لیوان آب در روز غلط است؛ امام موسی کاظم(ع) فرمودند: زیاد خوردن آب همان‌گونه که زراعت را خراب می‌کند، بدن انسان را هم ضایع می‌کند.

هشت لیوان مایعات بخورید اما مایعات هم فقط آب نیست؛ آب سیب هم بخورید جزو مایعات است و آنهایی که بیماری قلبی دارند آب سیب بخورند، شیخ‌الرئیس ابو علی سینا می‌گوید اگر کسی بیماری قلبی دارد و می‌‌خواهید قلبش را تقویت کنید به او آب سیب بدهید.

یک لیوان آب سیب معادل ۶ عدد سیب است و اگر کسی در ناشتا یک عدد سیب بخورد با آن یک لیوان آب سیب می‌شود هفت سیب در روز و دیگر به دکتر نیازی ندارد.

 در فصل پاییزخداوند  میوه «به» را قرار داده است و افرادی که داروهای معده می‌خورید، روزی یک «به» را خرد کرده و در ظرف شیشه‌ای ریخته و در طول روز «به» را آرام جویده و اگر می‌توانید بخورید و اگر نمی‌توانید آب «به» را خورده و تفاله آن را به دور ریزید؛ با سیب و «به» مارمالاد درست کنید یعنی آنها را خرد کرده و عسل به آنها اضافه کنید و افرادی که بیماری قلبی دارند مارمالاد سیب برایشان مفید است.

سوال: استفاده از سم و کودهای شیمیایی در زراعت چه عوارضی برای انسان دارد و چطور با عوارض آن مقابله کنیم؟

حدود ۲۰ سال است در اروپا سمهای متداول در کشور ایران، به میوه‌ها زده نمی‌شود و جالب است بدانید میوه کرم‌خورده را در اروپا، سه برابر قیمت خریداری می‌شود و استدلالشان این است که به دلیل زنده ماندن کرم، این میوه سم نخورده است؛ مردم ایران هم حاضرند میوه کرم‌خورده و زشت بخورند اما سیب بزرگ و سم خورده که باعث سرطان خون، ریه و کلیه می‌شود را نمی‌خواهند استفاده کنند.

سمهای ارگانیک هم وجود دارد که به سلامت مصرف‌کننده آسیب نمی‌زند؛ در کشورهای اروپایی کندوی زنبورداران را کرایه می‌کنند و به جای سم از زنبور در برخی از مزارع استفاده می‌کنند تا میوه‌ها را ارگانیک پرورش دهند.

کود شیمیایی «سم» است؛ جهت اطلاع وزارتخانه‌ها!

ایران سالانه ۲ میلیون تُن کود به صورت سهمیه‌ای بین کشاورزان توزیع می‌کند و بعد می‌گوییم مقام اول را در سرطان داریم؛ جهت اطلاع مسئولان کشاورزی و وزارت بهداشت و پتروشیمی باید اعلام کنیم که کود شیمیایی «سم» است؛ چرا ما باید این همه سم را وارد معده مردم کنیم و بعد بگوییم چرا مردم کشورمان به سرطان، دیابت و ام.اس و … مبتلا می‌شوند؟

سؤال: در صحبتهایتان گفتید که ناشتا سیب بخوریم؛ چطور میوه‌ای مانند سیب که برای رشد آن از سموم مختلف شیمیایی استفاده شده و و ارگانیک نیست را استفاده کنیم؟

عمده سم در پوست سیب قرار دارد و اگر همین سیب را که کود شیمیایی زده شده را شب داخل آب زلال قرار دهید، سیب سم خود را به آب می‌دهد و می‌توانید با آبکشی کردن سیب در صبح، آن را میل کنید و اگر کسی در ناشتا سیب بخورد آن روز به حکیم احتیاجی پیدا نمی‌کند.

آب شرب مردم ایران پنج برابر استاندارد جهانی کُلر دارد

دلیل خیلی از بیماریها دور شدن از زندگی طبیعی است؛ آبی که از لوله‌کشی خارج شده و مردم ایران مصرف می‌کنند، پنج برابر استاندارد جهانی کُلر دارد؛ کُلر به عنوان نخستین سلاح شیمیایی در جنگهای جهانی استفاده شده است و چرا باید آبهای مورد مصرف مرم ایران در تمامی شهرها کُلر داشته باشد؟!

کدام کشور اروپایی در آب کُلر می‌زند؟! حتی در ایران، کارخانه‌های آب معدنی را هم به زدن کُلر مجبور می‌کنند؛ کُلر زدن، فرمول و دستور دارد؛ امام رضا(ع) می‌فرمایند اگر نمی‌دانی آبی سالم است، آن را بجوشان و بخور.

یکی از مسئولان بهداشت به بنده گفت که در اواخر تابستان و اوایل پاییز به جای ۸۰۰ppm ،۲۰۰ppm کُلر وارد آب شرب مردم می‌کنند یعنی چهار برابر استاندارد، کُلر وارد آب می‌شود و بعد می‌گوییم میزان نازایی در کشور ۵ برابر شده است.

رشد جمعیتی ایران منفی است و به ۱٫۶ رسیده و برای اینکه رشد جمعیتی در حد نرمال باقی بماند و همین جمعیت ۸۰ میلیونی در کشور باقی بماند باید رشد جمعیتی به ۲٫۳ برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *