حیات در مریخ: چند سال اخیر

هستی به اندازه ای شگفت انگیز هست که نیازی به مزخرف گفتن در موردش نداشته باشیم. «فیلیپ پلایت»

با عقب ماندن برنامه های تحقیقات فضایی روسیه از آمریکا، سازمان ناسا برای سال ها یگانه منبع ارائه اطلاعات به عموم درباره سیاره مریخ بوده است. این سازمان طی دو دهه گذشته چندین مریخ نورد به مریخ ارسال کرده و تصاویر خوبی از مریخ تهیه نموده و حتی در اختیار عموم قرار داده است. دسترسی یوفوشاسان به آرشیو عکس های ارسالی از مریخ جالب بوده است. سیل رویت های عجیب و غریب از سیاره سرخ در فضای مجازی رو به گسترش است. امروزه شکارچیان یوفو (UFO Hunters) با استفاده از داده های ارسالی مریخ نوردها، ادعای وجود حیات در گذشته های مریخ را دارند و حتی معتقدند شاید آن ها دارای مذهب بوده اند.

سازه‌های اسرارآمیز مریخسازه‌های اسرارآمیز مریخیوفولوژیست ها مدعی هستند مجسمه مریخی شباهت بسیار زیادی با مجسمه بودا در زمین دارد و مدعی هستند در گذشته در مریخ حیات وجود داشته و شاید مریخیان دین داشته اند.

همان گونه که آمریکایی ها چهره چهار شخصیت مهم کشور آمریکا را بر سینه کوه راشمور ایالت داکوتا حکاکی کرده اند، از نظر بعضی یوفوشناسان همانند اسکات وارینگ (Waring) گویا در مریخ نیز کسانی بوده اند که چهره های مهم را بر روی کوه ها حکاکی می کرده اند! اسکات سی. وارینگ از سایت «UFO Sightings Daily » در این باره می گوید:

«این عکس به تنهایی کافی است تا سازمان ملل متقاعد شود که زندگی هوشمند زمانی در مریخ وجود داشته است. ناسا نمی خواهد کسی حقیقت را بداند، به این خاطر که از آن ها خواهند خواست تا اطلاعات و تکنولوژی کشف شده را به اشتراک بگذارند … این تصویر به وضوح سر و صورت چرخیده به سمت راست و سینه و شانه ها و جزئیات را نشان می دهد» . سایت مذکور که یکی از سایت های مرجع در یوفولوژی است، قبلاً تصاویر دیگری نیز از یک زن شبح مانند، یک پناهگاه نظامی و سر باراک اوباما در مریخ و … را به نمایش گذاشته است.

 

زن شبه مانند در مریخ

تصویر ادعایی یوفولوژیست ها که مدعی هستند شبیه سر باراک اوباما است.

تابوتی که یوفولوژیست ها در سطح مریخ کشف کرده اند!

تابوتی که یوفولوژیست ها در سطح مریخ کشف کرده اند!

 

در تصویر فوق یوفولوژیست ها موفق شده اند یک تابوت در مریخ کشف کنند. این تابوت توسط ویل فارار (Farrar) کشف شده است. وی توانسته این تصویر را از بخشی از کتابخانه تصویری مریخ نورد کیوریوسیتی (Curiosity) پیدا کند. تصویر ویرایش شده تا تابوت را به درستی نشان دهد.

در حالی که ناسا به ندرت به این ادعاها پاسخ می دهد، در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ دانشمندان توضیحی بر این موضوع که چرا عده ای این اشیاء عجیب و غریب را در سیاره سرخ می بینند، منتشر کرد. آشوین واساوادا (Ashwin Vasavada) که در پروژه کاوشگر مریخ فعالیت می کند، در این رابطه می گوید: «دانشمندان در تلاش برای مخفی کردن شواهد زندگی بیگانه از عموم مردم نیستند». این مشاهدات از سیاره سرخ روز به روز در حال افزایش است. به عنوان مثال در کشفی دیگر نیز تعداد زیادی مدعی شده اند یکی از سفینه های فضایی فیلم جنگ ستارگان را در مریخ کشف کرده اند .

z

تصویر یوفوی سقوط کرده در مریخ!

اسکات وارینگ می گوید:

«من این نابهنجاری را در آخرین عکس ارسالی کاوشگر کیوریوسیتی یافتم. شی سیاه رنگ شبیه به یک یوفوی سقوط کرده است … اندازه آن احتمالاً ۳ متر بیشتر نباشد، بنابراین خدمه اندکی داشته است». نظریه پردازان توطئه به خوبی می توانند از سایه روشن های ارسالی از مریخ نورد کنکجاوی، دست به کشف بزنند! آقای اسکات وارینگ حتی قادر نیست سایه یک سنگ را تشخیص بدهد. در تصویر بالا، سایه سنگ ها تقریباً رو به سمت چپ دوربین است، به همین دلیل سنگ مشخص شده در تصویر به همراه سایه آن در نگاه اول شبیه به یک شی نامانوس در بافت زمینه به نظر می رسد.

همین طور شکارچیان یوفو عکس دیگری از سیاره مریخ را در فیسبوک منتشر نمودند که عده زیادی گفتند شباهت زیادی بین موجود درون تصویر و هیولای «فیس هاگر- Facehugger » در فیلم بیگانه محصول ۱۹۷۹ وجود دارد.

در تصویر اصلی وضوح شی منتسب به خرچنگ به هیچ وجه در حد ادعای یوفولوژیست ها نیست.

«UFOSightingsDaily» تصویری را منتشر کرد و خبر از کشف یک موش یا سنجاب در میان دو سنگ در عکس های ارسالی از مریخ نورد کنجکاوی می داد. تا کنون یک عکس هم از سطح مریخ به زمین مخابره نشده است که نشان از وجود حیات گیاهی و نباتی در مریخ بدهد. حتی خود افراد دچار پاریدولیای شدید که قادرند تصویر سنجاب را در مریخ بیابند، نتوانسته اند فضای سرسبزی در سطح مریخ تشخیص بدهند. تمامی عکس ها و تصاویر به مخابره دشت ها و زمین های هموار و ناهموار سنگلاخی از مریخ پرداخته اند. مشخص نیست این جانداران تشخیص داده شده در مریخ از چه محلی ارتزاق می کنند.

 

تصویر 17 - سازه‌هایی شبیه اهرام

تصویر ۱۷ – سازه‌هایی شبیه اهرام

کشف یک هرم باستانی توسط یوفولوژیست ها

عجیب ترین تصویری که تا کنون از مریخ توسط ناسا ارائه شده است

کشف یک موجود انسان نما که احتمالا تصادفا در تصویر ثبت شده است .

 

حقایقی درباره مریخ

کشف یک قاشق معلق در مریخ توسط یوفولوژیست ها

اولین نکته ای که در تصاویر ارسالی مریخ کاملاً هویداست، این نکته است که محیط کاملاً بکر و دست نخورده است. در بعضی از تصاویر ارسالی از مریخ، یوفولوژیست ها مدعی هستند یک جسم نامانوس با محیط یافته اند. این اشیا یافت شده در تصاویر با توجه به محیط دست نخورده را به احتمال بسیار قوی اشخاصی از فراز آسمان در محیط رها کرده اند. برای نمونه شما در آخرین تصویر بالا یک شخص را نشسته بر روی یک تخته سنگ مشاهده می کنید، بدون این که اثری از یک جاده و یا آبادی در چشم انداز درون تصویر وجود داشته باشد.

واقعیت غیر قابل کتمان این است که هر آن چه یوفولوژیست ها در تصاویر ارسالی از سطح سیاره سرخ تشخیص می دهند، از سه حالت خارج نیستند:

در این بین ما با دو مسئله رو به رو هستیم. مسئله اول مربوط به لاپوشانی و کتمان کاری وجود حیات بر روی مریخ توسط سازمان ناسا و آژانس های فضایی دیگر کشورهاست. از دیدگاه یوفولوژی این یک اصل پذیرفته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud