آیا شهرهای غرق شده در جهان باستان شواهدی از وقایع فاجعه آمیز هزاران سال پیش هستند؟

آتلانتیس

تا به امروز ، ما فقط ۵٪ اقیانوس را کاوش کرده ایم.اما علیرغم این واقعیت ، در سرتاسر کره زمین ، ما شواهدی از شهرهای باستانی زیر آب رفته مدفون را پیدا کرده ایم ، برخی از آنها مربوط به عصر آخرین یخبندان است هنگامیکه سطح اقیانوس ها زمانی بسیار پایین تر از امروز بودند.این جهان های مدفون اسرار بی شماری در زیر خود دارند ، اسرارهایی که به گفته بسیاری از نویسندگان ، هر آنچه را که ما فکر می کردیم در مورد تاریخ می دانیم را تغییر میدهند.

در سراسر جهان ، شهرهای غرق شده وجود دارند. برخی پیدا شده اند ، برخی دیگر در رمز و راز ها دفن شده اند. با این وجود ، در هر گوشه ی جهان ما ، شواهدی از شهرهایی پیدا خواهیم کرد که در اقیانوس غرق شده اند..بیش از ۲۰۰ شهر غرق شده شناخته شده فقط در مدیترانه وجود دارد و آنچه ما به آن نگاه می کنیم بقایای شهرها در زمانی است که باستان شناسی جریان اصلی به ما می گوید هیچ شهری ، هیچ کجای دنیا وجود نداشته است.اقیانوس های زمین بیش از ۷۱ درصد از سیاره را پوشش می دهند ،که حاوی رمز و راز های ناشناخته ای است و ما امروزه در دسترسی و نقشه برداری از کف اقیانوس مشکل داریم. انسان فقط می تواند حدس بزند که زیر سطح اقیانوس چه چیزی قرار دارد ، اما به لطف فن آوری امروزی ما قادریم اقیانوس های خود را با جزئیات بیشتری از گذشته کاوش کنیم.امروز ما تجهیزاتی داریم که می توانند به مناطق و اعماقی دسترسی داشته باشند که سالها پیش برای ما غیرقابل دسترسی بوده و فقط می توانستیم حدس بزنیم که چه چیزی آنجاست ، چند جهان شگفت انگیز در زیر آب فقط منتظرند که پیدا شوند؟

در حقیقت ، تا به امروز ، ما کمتر از پنج درصد اقیانوس را کاوش کرده ایم. هنوز چیزهای زیادی از کاوش در اسرار عمیق آموخته می شود. اقیانوس خون حیات زمین است و بیش از ۷۰ درصد از سطح این سیاره را تحت پوشش قرار می دهد ، آب و هوا ، تنظیم دما و در نهایت حمایت از همه موجودات زنده.

 یک نظریه علمی نشان می دهد که در آخرین عصر یخبندان کره زمین ، سطح اقیانوس ها زمانی بسیار پایین تر از آنچه امروزه هست ، بود. شما باید دنیایی را پیش بینی کنید که در آن کلاه های یخی به عمق دو مایل وجود داشت که در اروپا شمالی و آمریکای شمالی قرار دارد ، که در آن مقادیر عظیمی از آب انباشته شده اند ، می دانیم که این آب در حدود ۲۱۰۰۰ سال پیش شروع به ذوب شدن کرد حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش به پایان رسید.  “- قسمتهای عظیمی از آن در دریا گم شد و مرزهای ساحلی با افزایش سطح آب غرق شدند. “ده میلیون مایل مربع از زمین در سراسر جهان دچار آب گرفتگی شد. این تقریباً اندازه ی مساحت اروپا و چین است “- گراهام هنکوک

فیلسوفان و دانشمندان در طول تاریخ به یکی از بزرگترین اسرار دریا ،یعنی افسانه شهر گمشده آتلانتیس پرداخته اند.بیشتر آنچه می دانیم مربوط به فیلسوف یونانی افلاطون است که دو کتاب در مورد آتلانتیس ،( تیماووس و کریتیاس) نوشت.افلاطون آتلانتیس را به عنوان شهری بسیار پیشرفته توصیف کرد ، که توسط دیوارهای متحدالمرکز احاطه شده بود ، که ۹۰۰۰ سال قبل از زمان خودش شکوفا شد. اعتقاد بر این است که آتلانتیس دارای نیروهای دریایی عظیم بود که از آن برای تسخیر سایر نقاط جهان استفاده می کرد.طبق این افسانه ، پس از یک تلاش ناکام برای حمله به آتن ، فاجعه ای در این جزیره رخ داد و به گفته فیلسوف یونانی افلاطون ، آتلانتیس در یک روز و یک شب ویران شد اما برخی محققان معتقدند که آتلانتیک به نوعی سبب نابودی خود شده است.

مکان آتلانتیس واقعی هنوز هم بصورت رمز و راز باقی مانده است ، و حتی اگر بسیاری از باستان شناسان  ادعا کنند که این شهر را پیدا کرده اند ، هیچ مدرک قطعی برای حمایت از هر کشفی ارائه نشده است.طبق گفته های افلاطون آتلانتیس روبروی ستون های هرکول مکانی فراتر از آنچه بعضی از محققان به جبل الطارق مدرن نسبت می دهند قرار داشت.کن فدر ، استاد باستان شناسی در کتاب خود چندین نکته را در مورد آتلانتیس مطرح می کند.  ، اسطوره ها و اسرار: علم و شبه علم در باستان شناسی.

پروفسور کن اظهار داشت که آتلانتیایی ها یک فرهنگ فوق العاده پیشرفته اما شیطانی بودند که سعی داشتند با زور بر جهان مسلط شوند. به طور عملی ، پروفسور کن تمدن آتلانتیا را به عنوان یک تمدن شیطانی و مبتنی بر جنگ به تصویر می کشد ، که تنها هدف آن فتح بود.

طبق گفته افلاطون ، آتلانتیس توسط خدای پوزیدون محافظت می شد که پسرش اطلس را به پادشاهی در این سرزمین اسطوره ای تبدیل کرد.آتلانتیایی ها قدرتمند شدند اما از نظر اخلاقی رنج میبردند. ارتشهای بزرگ آنها توانست آفریقا را تا مصر و اروپا را تا ایتالیا تسخیر کند . طبق یک نظریه ،در یک شبانه روز با مجازات الهی “جزیره قاره” غرق شد..

اما چندین تئوری دیگر وجود دارد که درباره آتلانتیس اسطوره ای مطرح شده است.دانشمند و نویسنده سوئدی ، اولئوس رودبک ، نظریه ای جالب توجه ارائه می دهد.بین سالهای ۱۶۷۹ و ۱۷۰۲ رساله سه هزار صفحه ای را در چهار جلد به نام آتلانتیکا نوشت که در آن نویسنده سعی می کند اثبات کند که سوئد آتلانتیس و گهواره تمدن است، و تمام زبان های بشر از زبان سوئدی منشا گرفته اند.

این نظریه که توسط رودبک ارائه شده بود به شدت مورد انتقاد دانشمندان و نویسندگان اسکاندیناوی قرار گرفت.جالب اینجاست که براساس “Atlantis Rising” ، کشف “سنگهای عظیم ” واقع در تنگه جبل الطارق نشان می دهد که تمدن قدرتمند باستانی توصیف شده توسط افلاطون ممکن است واقعا وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *