طراحی سایت وردپرسی چند زبانه

وردپرس

اگر می خواهید کسب و کارتان را در سطح بین المللی مطرح کنید، احتیاج به طراحی سایت دو یا چند زبانه دارید. شما بنا بر نیازتان می توانید زبانهای مختلفی را انتخاب کرده و سایتتان را در غالب آن زبانها ارائه بدهید تا سایت شما طیف گسترده ای از مخاطبان را در سراسر دنیا جذب کند.

از آنجایی که محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا یا CMS وردپرس است، قصد داریم امروز طراحی سایت چند زبانه را در وردپرس آموزش بدهیم:

در طراحی سایت با وردپرس تمامی کارها را پلاگینها انجام می دهند و شما نیازی به دانش کدنویسی ندارید. برای چند زبانه کردن سایت نیز یک افزونه کافی است تا شما یک سایت پرمخاطب چند زبانه طراحی و ارائه بدهید. افزونه ی مورد نیاز شما افزونه ی قدرتمند WPML است.

برای چند زبانه کردن سایت بایستی افزونه ی WPML را از سایت wpml.org با قیمت ۲۹ الی ۱۳۹ دلار دانلود و نصب کنید. این تفاوت قیمت به دلیل امکانات متعددی است که بسته های مختلف شامل می شوند.

نکته ی مهم در این قسمت این است که این افزونه با غالب سایت شما سازگار باشد. اغلب غالبهای مطرح با این افزونه سازگار هستند، اما اگر از ابتدا قصد طراحی سایت چند زبانه را دارید در انتخاب غالب سایت در نظر داشته باشید که با افزونه ی WPML سازگار باشد.

پس از دانلود و نصب افزونه گزینه ی WPML در منوهای سمت راست پنل مدیریتی شما گزینه ی WPML افزوده می شود. روی آن کلیک کرده تا وارد مراحل بعدی بشوید.
باید گفت این افزونه به طور خودکار بر روی زبان انگلیسی تنظیم است که شما می توانید آنرا تغییر دهید. پس از انتخاب زبان بر روی دکمه ی “بعدی” کلیک کرده تا مراحل راه اندازی ادامه یابد.

در صفحه ی بعد زبانهایی که مایلید سایت شما با آنها بالا بیاید را باید انتخاب کنید. همچنین این افزونه این امکان را فراهم می کند که هر زمان که مایل بودید زبانی را حذف یا اضافه کنید.
پس از آن بر روی کلید“بعدی” کلیک کنید. در ادامه باید سوئیچ کننده ی زبان را انتخاب کنید تا کاربران بتوانند به راحتی زبان سایت شما را تغییر دهند. در این قسمت تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که باید با دقت انجام دهید. پس از آن روی “بعدی” کلیک کنید.

در مرحله ی آخر باید کد خرید افزونه را وارد کنید. پس از ورود کد خرید کار نصب و راه اندازی افزونه پایان می یابد. در ادامه شما باید قسمتهای مختلف سایت را ترجمه کنید و محتوای خود را در زبانهای مختلف در سایت وارد کنید تا در نهایت یک وبسایت چند زبانه ی زیبا و شکیل با مخاطبان بین المللی داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *